Kazaljka goriva ne radi

Kazaljka goriva ne radi

Član
Pozdrav,

od prije nekoliko dana imam 'problem' sa kazaljkom goriva. Radila je normalno sve dok nisam nasuo prije 3-4 dana pun rezervoar. Od tada pa do dan danas stoji da je pun a prešao sam preko 150 km znači morala se spustiti. Imam osjećaj kao da je zakucala. Možda da napomenem da mi je prije određenog vremena tako ludovala kazaljka od temperature, bilo je dana kada se nije pomjerala sa nule dugo, pa odjednom skoči na radnu temperaturu pa varira kao obrtaji, ali se to u zadnje vrijeme smirilo, a počelo je ovo drugo...

Ne znam sad je li to do table, senzora, plovka...

Kad sam prošle godine pri kupovini radio dijagnostiku, javio mi je jednu grešku:
povremena greška senzora temperature. pa pretpostavljam da to ima veze sa ovim prvim, ali šta može biti sad sa kazaljkom goriva?

Da li je neko imao sličnu situaciju i kako ste je riješili?

Hvala unaprijed na pomoći,
pozdrav
 
Član
neko moje laicko misljenje, da mozda probas ponovo natociti pun. ako si presao samo 150km nece te ni puno goriva kostati. to mi nekako najbezbolnije za pocetak izgleda...
 
Član
neko moje laicko misljenje, da mozda probas ponovo natociti pun. ako si presao samo 150km nece te ni puno goriva kostati. to mi nekako najbezbolnije za pocetak izgleda...
To sam i ja razmišljao, danas ću to odraditi, sad negdje pročitah da je mana ovim četvorkama ove kazaljke i inače instrument tabla, ali opet ako je tako moralo se to onda mnogima dešavati, pa eto valjda će se neko još javiti ko je imao sličan problem.
 
Član
Neznam kakav je plovak na cetvorki meni se desilo na renou isti problem ako se cesto ne toci pun rezervoar uhvati se hrdja na nekom djelu plovka i nemoze se vracati. Majstor je to rijesio cekicem lupanjem po rezervoaru...
 
Član
Neznam kakav je plovak na cetvorki meni se desilo na renou isti problem ako se cesto ne toci pun rezervoar uhvati se hrdja na nekom djelu plovka i nemoze se vracati. Majstor je to rijesio cekicem lupanjem po rezervoaru...
Ne znam, kod mene je tačno godinu dana i uvijek naspem pun, pa kada se isprazni opet pun i sve tako...
Razmišljam da odem na dijagnostiku prije bilo čega, da mi majstori ne uzimaju pare bezveze da vidim da nije nešto do table...
 
Član
A vidjeću danas da otvorim onaj poklopac od rezervoara da probam doći do plovka da nije on zaribao...
 
Član
Sto se tice kazaljke temperature trebas promijeniti senzor temperature to ti je 15-ak maraka za tvoje auto, a kazaljka goriva ti se moze provjeriti dijagnostikom njen rad, a takodje i stanje goriva u rezervaru, ako ocita lazno stanje onda gledaj plovak.
 
Član
Sto se tice kazaljke temperature trebas promijeniti senzor temperature to ti je 15-ak maraka za tvoje auto, a kazaljka goriva ti se moze provjeriti dijagnostikom njen rad, a takodje i stanje goriva u rezervaru, ako ocita lazno stanje onda gledaj plovak.
Od jutros mi daje znake života kazaljka za gorivo, kad uđem malo jače u lijevu krivinu reaguje, malo se snizi, pa se vremenom opet vrati na pun i sve tako, čini mi se da je ovo do plovka...
 
Član
Sacekaj jos malo km da prijedjes.Ako si ga bas sipao da pistolj izbaci onda imas goruva i u crijevima dovodnim,tj.kuda se sipa gorivo , tu sigurno stane par litara.Ukoliko ti kazaljka reagira u krivini i poslije se vrati ,mislim da nije do plovka.Meni u passatu sa 1,9 tdi motorom isto tako nije reagirala kada naspem pun.Znalo se desiti da dodjem do splita a da se ne pomjeri sa 1/1.
 
Član
Sacekaj jos malo km da prijedjes.Ako si ga bas sipao da pistolj izbaci onda imas goruva i u crijevima dovodnim,tj.kuda se sipa gorivo , tu sigurno stane par litara.Ukoliko ti kazaljka reagira u krivini i poslije se vrati ,mislim da nije do plovka.Meni u passatu sa 1,9 tdi motorom isto tako nije reagirala kada naspem pun.Znalo se desiti da dodjem do splita a da se ne pomjeri sa 1/1.

Juče sam se malo 'provozao' i prešao ukupno od početka ovog problema nekih 350 km, kazaljka se pomjerila za tri crtice (gledano s desna to je četvrta crtica) i sad mi je 'šuhveli' da li pokazuje pravo stanje. Jesam ga zakucao kad sam ga sipao i još mi ga je nadopunio par litara da zaokruži na stoju. Kad idem nizbrdo podiže se malo kazaljka a uzbrdo se spušta...Možda ja to prije nisam ni primjećivao...
U subotu sam išao na dijagnostiku i nema nikakvih problema oko sata i kazaljki i inače elektronike.

malo off topic: za sve one koji traže dobru autodijagnostiku, naletio sam na momka na Dobrinji na pik-u, extra je sve mi je pregledao, malo me obradovao sa turbinom i diznama kaže da su k'o fabričke, pa eto kome treba nek mi se javi u pp da mu dam link i br tel.
 
Pozdrav,

od prije nekoliko dana imam 'problem' sa kazaljkom goriva. Radila je normalno sve dok nisam nasuo prije 3-4 dana pun rezervoar. Od tada pa do dan danas stoji da je pun a prešao sam preko 150 km znači morala se spustiti. Imam osjećaj kao da je zakucala. Možda da napomenem da mi je prije određenog vremena tako ludovala kazaljka od temperature, bilo je dana kada se nije pomjerala sa nule dugo, pa odjednom skoči na radnu temperaturu pa varira kao obrtaji, ali se to u zadnje vrijeme smirilo, a počelo je ovo drugo...

Ne znam sad je li to do table, senzora, plovka...

Kad sam prošle godine pri kupovini radio dijagnostiku, javio mi je jednu grešku:
povremena greška senzora temperature. pa pretpostavljam da to ima veze sa ovim prvim, ali šta može biti sad sa kazaljkom goriva?

Da li je neko imao sličnu situaciju i kako ste je riješili?

Hvala unaprijed na pomoći,
pozdrav
Zdravo, ja sad imam isti problem. Procitao sam ovo kod vas jesi li nasao resenje? Ja sam napunio rezervoar full i prosao 100 km i jos stoji tako? Vidim da je ovo pisano 2014 pa mislilm da si ti nasao resenje?Pozdrav iz Skoplja
 
Top