Kategorija za motor do 125ccm,sta mi treba jos pored B kategorije?

Kategorija za motor do 125ccm,sta mi treba jos pored B kategorije?

Pozdrav raja..
Imam u planu da kupim Maxi-scooter sa 125-250cc,imam polozenu B-kategoriju,zanima me sta jos trebam polagati i koliko to kosta...
 
Član
Treba ti A kategorija za sve preko 50cc,ima prelazna A1 kategorija ali to je do 18 godina...isto sam kontao uzimati 150cc skuter pa se raspitao,izmedju 280 i 340 bi trebala biti kompletna A kategorija za poloziti,plus 40 nova vozacka sa uvedenom novom kategorijom ako se ne varam...
 
Aladin46 je napisao(la):
Treba ti A kategorija za sve preko 50cc,ima prelazna A1 kategorija ali to je do 18 godina...isto sam kontao uzimati 150cc skuter pa se raspitao,izmedju 280 i 340 bi trebala biti kompletna A kategorija za poloziti,plus 40 nova vozacka sa uvedenom novom kategorijom ako se ne varam...

znaci do 50ccm mogu sa b-kategoriom,nesto su pricali da je neki novi zakon uveden za to do 50ccm...
 
Član
Ako imas B znaci da imas i B1 a tu se ubraja do 50cc i quad do 125...ni meni se ne polaze ali cu izgleda morati,ili kupiti brzi da me murija ne moze stici :D
 
Aladin46 je napisao(la):
Ako imas B znaci da imas i B1 a tu se ubraja do 50cc i quad do 125...ni meni se ne polaze ali cu izgleda morati,ili kupiti brzi da me murija ne moze stici :D

znaci quad do 125ccm,cuuj...pa bolje mi je quad voziti nego onaj maxi,hehe
hvala na lijepom odgovoru kolega

PS:...ili kupi dva sporija pa kada zaplijene jedan ti odma imas drugi,buhahaa
 
Član
pa quad se moze voziti sa polozenom B kategorijom ne spada u kategoriju motocikla :) kao i tricikli tipa Piaggio MP3,Gilera Fuoco i nisi obavezan nosati kacigu al aj ...
 
Top