Kanuni Rokko 150

Kanuni Rokko 150

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa zasto za te sitnice da ides na servis i da placas sto ti oni samo ulje zamjene?
sam mozes odrzavati svoj motor, jer 4t nije zahtjevan uopste..redovno mjenjaj ulje, valjda znas?
filter od goriva...
prati nivo uk2 ulja u prednjoj kocnici, jer nazad je dobos vjertovatno...
skines deklo izmjeris remen, potrosen je tvrdim 100%
uzmes kompresor, odvnes variomat, pregledas valjke...
sve je to jednostavno i lagano, a pola ovih stvati ti uopste ne urade na servisu...
pokusaj;)
 
Ma jock jarane, ja ne volim cackati u nesto sto se ne razumijem, ulje sam jedino zadnji put sam zamijenio, a ovo ostalo nista, ne bi da sj*em, vjeruj da mi nije zao dati 10-20 km za te izmjene da mi uradi strucna osoba, ne idem uvijek na servis, njima sam isao u toku garancije i kasnije kad sam nabavljao ove filtere, inace imam drugog majstora momak jedan koji zna stvarno dosta oko motora i samo kod njega idem, nisam ljubitelj tog' cackanja kod kuce, da ja majstorisem nesto sto mi nije mjesto, da pokvarim, pa sam sebi stetu napravim!
 
Super Moderator
ma nemoguce ljudi da trosi 5-6 litara motor pa onda se to ne isplato vozit vjerujte
pa moj ford po gradu trosi po 6-7 litara al stvarno
ja cesto vozam gileru runner 125 kubika 2006-7 godina ne znam tacno ide oko 120 fino lezi motor 14''mu guma prednja pa je malo sigurniji od ostalih skutera i stvarno naspem ga mozes se vozat koliko hoces meni dosadi nakon 20-30 km pa ostavim :lol:
 
adams je napisao(la):
fin motoric, imao sam priliku da ga probam, i kanuni roko i storm, fini motori :);)

Hvala drug i ja sam zadovoljan, samo eto mana im je vrijeme, sto se ne moze voziti vise od pola godine hehe! Zato i planiram prodati pa sebi kakav autic uzeti koji cu samo ja voziti, ovako dijelit sa ocem auto je katastrofa, nikad ne znas kad mozes dobiti, kad ne hehe!
 
Super Moderator
almir_gr je napisao(la):
adams je napisao(la):
fin motoric, imao sam priliku da ga probam, i kanuni roko i storm, fini motori :);)

Hvala drug i ja sam zadovoljan, samo eto mana im je vrijeme, sto se ne moze voziti vise od pola godine hehe! Zato i planiram prodati pa sebi kakav autic uzeti koji cu samo ja voziti, ovako dijelit sa ocem auto je katastrofa, nikad ne znas kad mozes dobiti, kad ne hehe!

ako ces autic imam ti ja bubu al to ti je bezveze bolje nesto vece nabavi :D
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
nema sanse da toliko trosi, ali dobro..takvi smo mi bosanci, hocemo sami sebe da ubjedimo u nesto:icon_biggrin:

ja davno imao 50ccm, 2T- trosio oko 3,5 litra min.
imao 90ccm keeway davno-trosio 5 l najmanje...
jaran ima i sad keeway 125ccm 2t, motor trosi 6 litara sigurno...
tako da te price 2 i 3 litra objesi macku o rep:lol:

e ovo me zainteresovalo pa mom potrosnja 5l na 250km tj nekih 2l na 10km ko nevjeruje kada dode sezona provozam ga ja bih i sada al rastavio motor malo ga majstorisem i tako to a drug kod tebe je motor extra samo ga odrzaji al nemoj uijek sve kod majstora ima nekih stvari koje su prelagane za zamjeniti a da pritom ustedis npr.felter zraka ima samo tri mala sarafa skines poklopac ocistis kutiu ako ima ulja onda stavis filter sto si kupio i zatvoris(zavrnes) ili svjecica skine se kapa(kablovi) odvrne se svjecica odes kups svjecicu ako je dugi navoj dugu ako je kratki kratku i zavrnes koliko moze i vratis kapu samo se nebarci oko karburatora a i remen nije problem zamjeniti skine se deklo i onda na kvacilu se vraca unazad da se otpusti remen i skine se stavis drugi namotas prema naprijed da ga zategne vratis deklo
 
allroad je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
adams je napisao(la):
fin motoric, imao sam priliku da ga probam, i kanuni roko i storm, fini motori :);)

Hvala drug i ja sam zadovoljan, samo eto mana im je vrijeme, sto se ne moze voziti vise od pola godine hehe! Zato i planiram prodati pa sebi kakav autic uzeti koji cu samo ja voziti, ovako dijelit sa ocem auto je katastrofa, nikad ne znas kad mozes dobiti, kad ne hehe!

ako ces autic imam ti ja bubu al to ti je bezveze bolje nesto vece nabavi :D
Pa nisam ni mislio auto u vrijednosti motora, prodao bi motor i imam jos nekih para, pa bi sacekao koji mjesec da jos sta naberem i onda kupio auto :D

Murinho je napisao(la):
boss_C200 je napisao(la):
nema sanse da toliko trosi, ali dobro..takvi smo mi bosanci, hocemo sami sebe da ubjedimo u nesto:icon_biggrin:

ja davno imao 50ccm, 2T- trosio oko 3,5 litra min.
imao 90ccm keeway davno-trosio 5 l najmanje...
jaran ima i sad keeway 125ccm 2t, motor trosi 6 litara sigurno...
tako da te price 2 i 3 litra objesi macku o rep:lol:

e ovo me zainteresovalo pa mom potrosnja 5l na 250km tj nekih 2l na 10km ko nevjeruje kada dode sezona provozam ga ja bih i sada al rastavio motor malo ga majstorisem i tako to a drug kod tebe je motor extra samo ga odrzaji al nemoj uijek sve kod majstora ima nekih stvari koje su prelagane za zamjeniti a da pritom ustedis npr.felter zraka ima samo tri mala sarafa skines poklopac ocistis kutiu ako ima ulja onda stavis filter sto si kupio i zatvoris(zavrnes) ili svjecica skine se kapa(kablovi) odvrne se svjecica odes kups svjecicu ako je dugi navoj dugu ako je kratki kratku i zavrnes koliko moze i vratis kapu samo se nebarci oko karburatora a i remen nije problem zamjeniti skine se deklo i onda na kvacilu se vraca unazad da se otpusti remen i skine se stavis drugi namotas prema naprijed da ga zategne vratis deklo

Ma te sitnice ulje i filtere sam mijenjao sam, sijalice isto, al' ovo ostalo nista, jbg-a ne volim ja cackati puno u sta se ne razumijem :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top