Kanuni Rokko 150

Kanuni Rokko 150

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ev' da i ja predstavim svoje prevozno sredstvo koje najvise vozikam u zadnje dvije godine :D! Posto sam dugo tu, a nisam ubacio ni jednu slikicu svojih vozila, pa reko mogu makar motor predstavit :D

Dakle, radi se o skuteru Kanuni Rokko 150 ccm 6 KW, 2008 g.p. prvi vlasnik :D! I ako dosta naroda "kudi" ove motore, ja licno i nisam imao toliko losih iskustava, racunaj sve sto se vozi mora se u njega i ulagati, jedine probleme koje sam ja imao u posljednje dvije godine su bile izmjena sijalica (tri puta) jednom svjecicu (to mi serviser govorio da ne mijenjam bezze, no ja sam inzistirao hehe) i dva puta cistio karburator, radi loseg goriva koje sam sipao par puta (naletis kad se najmanje nadas na fush gorivo), inace samo redovno odrzavanje, dobro ulje, i filtere mijenjao, i nema nikakvih problema! Stvar je da vecina kuka od onih koji ne znaju "nov" motor kako voziti, i boli ih briga za odrzavanje, samo sipaj i cepaj, unistavaju masine! Ja sam sa svojim pres'o 8500 hiljada u dvije sezone, potrosnja mu isto dobra, po carsiji trosi oko 2,5-2,8 na 100 km (naspem za petaka i predjem 100 km :D), al' zato sto ja volim kulirati i lagano voziti, uzivat' pa se navozam, ne volim velike brzine (iz iskustva) inace kad idem po drugim gradovima vozim negdje oko 80 uvijek, slabo divljanje i to :D!

Uvijek cist i opran, inace volim da je uvijek pod konac :D.. Ev' koja i slika da ne smaram vise :D

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 
Član
ma ovo je masina ..mogu mislit kako leti ovo..vidjam koji po gradu i bas su mocni..na semaforu se dize sad bogte..pravo dobar ;);)
 
Taaky je napisao(la):
ma ovo je masina ..mogu mislit kako leti ovo..vidjam koji po gradu i bas su mocni..na semaforu se dize sad bogte..pravo dobar ;);)

Ma nisam ja ljubitelj brzine, samo lagano volim hehe! Par puta potjerao samo, inace ima blokadu na 100 km/h! Al' sasvim fino vuce i dvije osobe :D Sve u svemu ja zadovoljan, mada ga planiram prodat, hocu sebi neko malo bolje auto da uzimam, htjeo nesto jace, no stari neda hehe :D
 
Član
brate malo si potrosnju smanjio al ajd:icon_biggrin: kod mene jaran ima 125icu, trosi po 5-6 litara, a ne moze 150 kubika trositi dva litra taman da ga guras upaljenog...pa kod 50ki u papirima pise da trose 2,5 l, a kamoli ovo...

sve u svemu lijep je, vidi se da ga cu cuvas...;)

ps. ako si vec presao 8500 km, trebas remen promjeniti na 5000 km...ako vec nisi..promjeni...taj je vec potrosen..
 
Super Moderator
boss_C200 je napisao(la):
brate malo si potrosnju smanjio al ajd:icon_biggrin: kod mene jaran ima 125icu, trosi po 5-6 litara, a ne moze 150 kubika trositi dva litra taman da ga guras upaljenog...pa kod 50ki u papirima pise da trose 2,5 l, a kamoli ovo...

sve u svemu lijep je, vidi se da ga cu cuvas...;)

ps. ako si vec presao 8500 km, trebas remen promjeniti na 5000 km...ako vec nisi..promjeni...taj je vec potrosen..



50-ka je dvotaktna to pije gorivo :D
ima daidza 50 kubika piaggio cetverotaktna buraz naspes vozas se 10-15 dana bukvalno pa se upali rezerva i onda jos par dana tako mozes vozit :lol:
 
Član
e dobro naleti na ovu temu,e ovako buraz ja planiram sebi da kupim motor na proljece ako Bog da,cisto ono da imam da kuliram ljeti,da se vozam i tako,stari mi je nasao preko nekog svog havera,,znaci motor je nov,nekoristen,iz prodavnice normalno,radi se o istom motoru,kanuni roko 150 kubika,,pa ja nisam bas nesto strucnjak oko marki motora,ceka me taj motor svakako,htio sam da se raspitam malo,sudeci po tvom opisu motora reklo bi se da se necu zeznut ako ga kupim,,i ja bi kulirao,s curom,posto i ona ima motor,ono ljeti kupanje,ovo ono:)
 
Član
ma ne mislim ni ja na brzine velke..bitno je ubrzanje..kod mene je 50ccm i mogu fino ic sam..al kda je dvoje nemoze niupola..a za potrosnju drug malo si pretjero..toliko moj trosi ..kad ga necepam..a to je do 40km/h..a kad ga cekam..potorsim 5l za manje od 100km..tako da
 
Član
nema sanse da toliko trosi, ali dobro..takvi smo mi bosanci, hocemo sami sebe da ubjedimo u nesto:icon_biggrin:

ja davno imao 50ccm, 2T- trosio oko 3,5 litra min.
imao 90ccm keeway davno-trosio 5 l najmanje...
jaran ima i sad keeway 125ccm 2t, motor trosi 6 litara sigurno...
tako da te price 2 i 3 litra objesi macku o rep:lol:
 
Član
pa naravno..to je uvjek bilo..mada svaki ce potorsit kad ga cepas..meni je 6km pun rezervar..i sa njim kad se laganini vozikam po gradu poze skoro 200km..a kad ga cepam po nekoj ravnici drzim ga najmanje 60km/h na sat..onda predjem malo manje od 100km .tako da ta potrosnja..kolko ga pritisnes tolko i potrosi..;)
 
boss_C200 je napisao(la):
brate malo si potrosnju smanjio al ajd:icon_biggrin: kod mene jaran ima 125icu, trosi po 5-6 litara, a ne moze 150 kubika trositi dva litra taman da ga guras upaljenog...pa kod 50ki u papirima pise da trose 2,5 l, a kamoli ovo...

sve u svemu lijep je, vidi se da ga cu cuvas...;)

ps. ako si vec presao 8500 km, trebas remen promjeniti na 5000 km...ako vec nisi..promjeni...taj je vec potrosen..



Nemam potrebe lagati ti potrosnju, to je ta potrosnja, sve zavisi nacin voznje, kako vozi taj tvoj jaran? Sto se remena tice ja sam na servisu pitao kad trebam mijenjati jer sam htjeo da zamijenim, i covjek mi je rekao da nemam potrebe mijenjati, sto se tice vuce nema nikakve razlike od prvog dana voznje do ovog sa 8500 km, u ostalom na motoru bas gledam taj potrosni materijal da mijenjam kad treba, raspitujem se kod ovlastenog servisera!

zlajaaa je napisao(la):
kanuni je merdžo za KEEWAY-ija heh! super motor;)

THX ;)

ArminM je napisao(la):
e dobro naleti na ovu temu,e ovako buraz ja planiram sebi da kupim motor na proljece ako Bog da,cisto ono da imam da kuliram ljeti,da se vozam i tako,stari mi je nasao preko nekog svog havera,,znaci motor je nov,nekoristen,iz prodavnice normalno,radi se o istom motoru,kanuni roko 150 kubika,,pa ja nisam bas nesto strucnjak oko marki motora,ceka me taj motor svakako,htio sam da se raspitam malo,sudeci po tvom opisu motora reklo bi se da se necu zeznut ako ga kupim,,i ja bi kulirao,s curom,posto i ona ima motor,ono ljeti kupanje,ovo ono:)

Ako uzimas nov motor dobro gledaj kako ces voziti u pocetku, jer je najvaznija razrada masine, to ti je nekih 1000 km prvih, ne smijes preko 60 voziti, ja sam tako svog stedio da se sve lijepo ustima, ulje koje sam mijenjao u njega u toku garancije je kostala litra 40 KM, poslije garancije isto tako dobro ulje sam mijenjao na pola kilometraze nego predvidjena, placao 40 KM, filtere i svjecicu zamijenio i ako nisam trebao! Al' ja volim da imam sve pod konac, tako da redovno odrzavanje motora i normalna voznja i neces imati problema! Nema mi nista gore kaze "ma smece samo se kvari", a uopste nije vozio taj motor, il' oni sto imaju i govore smece, znam ih sve da su divljaci zesci i da su motor nov gasali i sj*ali masinu!

Taaky je napisao(la):
ma ne mislim ni ja na brzine velke..bitno je ubrzanje..kod mene je 50ccm i mogu fino ic sam..al kda je dvoje nemoze niupola..a za potrosnju drug malo si pretjero..toliko moj trosi ..kad ga necepam..a to je do 40km/h..a kad ga cekam..potorsim 5l za manje od 100km..tako da

Dodji ja ti pokazem kako vozim, nasut cemo gorivo i mjerit? Niko ne vjeruje, a ne zna niko pitati kako vozim :D

boss_C200 je napisao(la):
nema sanse da toliko trosi, ali dobro..takvi smo mi bosanci, hocemo sami sebe da ubjedimo u nesto:icon_biggrin:

ja davno imao 50ccm, 2T- trosio oko 3,5 litra min.
imao 90ccm keeway davno-trosio 5 l najmanje...
jaran ima i sad keeway 125ccm 2t, motor trosi 6 litara sigurno...
tako da te price 2 i 3 litra objesi macku o rep:lol:

A, reci mi zasto bih lagao? Nemam potrebe, motor ako redovno odrzavas i znas kako voziti tako da malo trosi! Ako mislis da lazem, cim dodje sezona mozes doci, ja cu nasuti rezervar goriva i vozikati se cijeli dan po gradu, precu 100 km za 5 marki goriva, a zavisno od pupme gdje sipam to je 2,5-2,8 lit benzina! Ako mislis da lazem, bujrum cim dodje proljece!
Sve ti je do stila voznje i dobrog odrzavanja motora!

I jos nesto, meni niko ne vjeruje mi da mi Golf 2 1.6 55kw benzinac ne trosi vise od 8 lit gradske voznje, hoces reci da i to lazem samog sebe? heheh
 
Član
to za remen... na njemu kad skines deklo imas oznaku sirina,duzina...
pise npr 857x18x33
ugl skontat ces koji je broj sirina remena..uzmi metar i izmjeri sirinu...
vidit ces koliko je potrosen...

i jos skini variomat i pogledaj valjke..nakon toliko predjenih kilometara mislim da su dobili kockasti oblik... naravno ako vec nisi zamjenio na servisu...

sve ovee stvari uticu puno na perfomanse...
provjeri, ne kosta te nista;)
 
Provjeravao sam u toku sezone negdje na 7500, maksuzile otisao da pitam treba li odtvarati deklo pregledati, i ovaj mi rece ne treba nista i tako, ugl. pocetkom sljedece sezone cu otici da mi i to pregleda trebal' sta mijenjati, sad je motor u zimskom snu, aku u sobi a on u garazi hehe!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top