kako zamijeniti motor

kako zamijeniti motor

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pozdrav

Zelim zamijeniti motor na svojoj bubi, stoga par pitanja
- koji motori se mogu ugraditi
-koji su moguci problemi
-koji resenje se pokazalo kao najbolje
 
Član
Cuo sam da moze od porshea motor stati knap da se nisa ne mijenja u nju li ne znam od kojeg moze :) uglavnom isto je nazad i sve pase cak ja mislim da se ni mjenjac ne mora vaditi da ostaje isti ali nisam siguran... Mogu se raspitati sve za nju jer imam kolegu jednog sto je ima i sto je sredjuje sebi i on ce kasnije da ubacuje motor u nju drugi ( ja mislim da ce taj od porshea ubaciti) pa mogu vidjeti sa njim koji je model i sta se sve treba uraditi. i mogu vidjeti isto sta se sve treba uraditi kad se vadi motor kod nje i koji su preblemi oko motora i vadjenja motora.
 
Član
vala da ne mijenjas mjenjac nema sanse...Porscheov je vise od duplo veci zapreminom, a snagom i 5x jaci, tako da taj bubin mjenjac ne bi izdrzo ni kilometra...
 
Član
Mjenjac ostaje isti bas sam juce kolegom pricao ide motor id porshea 2.0 140 HP i mjenjac pase original ne znam sad koji je porshe nije noviji nego stariji neki 86 godina... A zasto nebi izdrzao kad su to ljudi sve vec radili i nije im otislo nista. Sve i jedan mjenjac ce se raspasti od bilo kojeg auta ako si manijak normalno ali ako vozis normalno i zestis uz opez bez naglih trganja kvacila i poluge mjenjaca sve i jedan mjenjac ce ti biti koliko i motor cak i moze duze duplo izdrzati od motora. Ja nisam govorio za porsheove motore od 3.0,3.5,4.0 zapremine motora nego 2.0 motor i to je vec radjeno tako da nema problema s tim.
 
Početnik
Gdje ce nabaviti porscheov motor? Ja mislim da ti odgovara od kombija vwT2, ima njih 2.0 ajnsprica,to ces prije naci,a i jednostavnije ugraditi..
 
Član
a ti od kombija jesu li vodom hladjeni ili zrakom???? kod bube je zracno hladjenje, i mene bas interesuje od kojeg auta joj pasu motrori,jer imam jednu bubu '76,prolupo motor
 
Član
Ja ne znam sta tebe zanima za nju samo reci sta te sve zanima i ja ga sve pitam i onda ti kazem moze? eto samo napisi sta te zanima za nju i ja njega pitam... A on radi sve uzeo je prije nekoliko novi kocioni sistem komplet, nove podove, nove limove sve i sad ce da je lakira u zelenu neku kombinaciju zaboravio sam koju... Uzeo je i R17 felge za nju i gume, dvd player lcd monitor ma nema sta nije uzeo za nju i sad ceka posto nema para pa da onda ide traziti po otpadima taj motor 2.0 od porshea pa da ga sredi i strpa u bubu hehehe to ce biti zvijer :)
 

Lav

Član
ako hoces kontakt momka koji po sarajevu vozi bubu sa 1.9 vodom hladjenim motorom javi se na PM
 
Član
e ljudi, sjajni ste. I ja mislim da se menjec mora mijenjati ali ako kazes da su ljudi vec probali onda si vjerovatno u pravu. porscheov motor se tesko moze naci a u CG je malo zebano sa uvozom, poostrili propise, ono norme EU-a i slicna sranja...

Nego, mislio sam neki motor koji lakse mogu naci. TDI od golfa ili nesto slicno bi bilo idealno.
Ukratko- da li je izvodljivo i sa kojim motorom
- sta sve treba zamijeniti

pozdrav
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ja ne znam sta tebe zanima za nju samo reci sta te sve zanima i ja ga sve pitam i onda ti kazem moze? eto samo napisi sta te zanima za nju i ja njega pitam... A on radi sve uzeo je prije nekoliko novi kocioni sistem komplet, nove podove, nove limove sve i sad ce da je lakira u zelenu neku kombinaciju zaboravio sam koju... Uzeo je i R17 felge za nju i gume, dvd player lcd monitor ma nema sta nije uzeo za nju i sad ceka posto nema para pa da onda ide traziti po otpadima taj motor 2.0 od porshea pa da ga sredi i strpa u bubu hehehe to ce biti zvijer :)

buba mi je skroz ocuvana. Imam dvije pa bih sa jednom malo da eksperimentisem. Pitaj drugara moze li neki tdi motor od golfa III ili IV, ili od renaulta neki cdi. Njih lako mogu naci. Takodje ga pitaj sto sve treba zamijeniti uz motor. E, pitaj ga kako tunira vjesanje, sto moze da ide u bubu od malo ,,sportskijih,, stvari.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top