Kako za 3KM do 850+ pregleda na OLX-u

Kako za 3KM do 850+ pregleda na OLX-u

Član
Dosta nas nesto prodaje, dio kupuje OLX kredite da istakne, podeblja, obnavlja... artikl. Meni dosadilo, posto bump pregleda koji dobijem za 3KM kredita je smijesan, za konkretno ovaj artikal 15-20 dnevno.
Juce mi padne na pamet da ja to na FB stavim. Nista specijalno, samo da prenesem iskustvo keje mozda nekome pomogne da prije proda nesto ;)
Dakle, sta sam uradio:
1. Napravio fb page za svoje artikle (ko prodaje vise necega, moze se igrati malo pa smisliti i urediti page kao da je shop neki) kod mene cak nema ni cover ni nista :D
2. postavio link sa OLX.ba
3. Boost post sa 5EUR - FB prednost je sto se moze ciljati drzava grad, interesovanje, starost... potencijalnih kupaca
Rezultati poslije cca 12sati:
- Potroseno 1.59EUR
- Pregleda 866
- Poziva 8 (vise nego u zadnjih mjesec dana bez FB-a) - tezak artikl za prodati jbg :)
- Dobra stvar, sto se moze vidjeti na slici je da je 388 ljudi uslo na link direktno sa sponzorisanog posta, ostalih skoro 500 je doslo preko njihovih prijatelja koji su likeovali, shareovali, komentarisali... :)
+ BONUS TRIK: kada objavljujete post, osim kraceg opisa dodajte nesto tipa: "Cijenio bih ako bi ste podijelili ovaj link. Hvala!"
* 7.81EUR je tu jer imam jos nekih stvari koje reklamiram preko FB
JaLQyfX.jpg

Eto, nadam se da sam pomogao nekome ;)
PK
 
Poslednja izmena:
Član
Dobro je ovo , ali gdje ide taj artikal , mislim kako ce ga neko vidjeti , moras imati profil fb ili samo tu page napravis ?
 
Član
Ja sam se sad totalno zbunio , znaci i sad da ja svoj fan page hocu da reklamiram isplati se uplatiti na fb?
\
Zavisi od svrhe Fan Page-a :) Ako ti je fan page za neki biznis onda DA, pogotovo ako nije neki usko lokalni biz, mada se i lokalno moze targetovati grad samo. Posalji mi na PP koji ti je fan page i sta hoces da postignes sa njim pa cu ti moci reci vise. Ovako ne znam, mozda hoces da promovises neku starletu samo :D
Mozes li malo detaljnije opisat kako se upalcuje itd.
Visa, PayPal... kako hoces, jednostavan proces skroz :)
Sam odredjujes maximum potrosnje, mozes podesiti i dnevni max potrosnje. Ako npr. stavis 10$ a prodas proizvod poslije 2$ reklamiranja, ne uzima ti 10$. Skida sa racuna samo pravu potrosnju.
 
Član
Update
cca 3300 pregleda za ~16KM
Osim pregleda, 63 puta lajkovano, 22 puta podijeljeno, sto znaci da je 85 ljudi prosirilo link dalje medju svojim FB prijateljima.
Stranica koja se zove "Kuca na prodaju" i nema ni cover sliku sada ima 130 clanova?! sto je dobro za dalju promociju...
Eto :) Srecna vam prodaja ;)
IkgDYOG.jpg
 
Top