kako spasiti FELGE??? HITNO!!!

kako spasiti FELGE??? HITNO!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
je*o im pas mar*r u pi*ku i autopraoni i svemu!!!!! prije pola sata pogleda felge i skroz mi se falc sjebao,pola sjajan pola ne!!! 100% mi spricali onaj qrac za gume fol da se sjaji a nigdje veze ljepse bilo prije.. sta sad da radim??? kako spasiti felge? cime ispolirati? nekom pastom za aluminij? POMAGAJTE!!!!
 
Član
hvala vam najljepsa obadvojici:cool: sutra aBd idem kupiti pastu pa udarat:D imate pice u svako doba samo dodjite u travnik:icon_biggrin:
 
Podigni prednji kraj auta na klocne, usaltaj u prvu, stavi kakve cigle na gas, staru carapu u ruke na nju purol pastu (cuvaj ruke da ti krak felge ne uhvati kad se bude vrtila) i ima da budu k'o nove...Svaka kap vode koja ti padne na polirano mjesto ce ostati kao crna mrlja, i to moras prihvatiti kao "normalno" jer sjaj ostaje par dana i to je to..

Mozes i onako u mjestu polirati to ali ide sporije i manje je vidljiv rezultat poliranja...

Evo ti fotka one prve metode

i639623_DSC000083.jpg
 
Član
ako oces bas ogledalo efekt uzmi plavu kredu ona se smrvi u nitro razrjedjivac i sa tom pastom poliraj OGLEDALO bude i traje bar dvadesetak dana sjaj samo trazi plavu kredu za poliranje ima je u svakoj zeljezari dvadesetak maraka kosta
 
Legend
joj bas se smijem ovim popratnim komentarima od lovera i panajotisa hahha, popravise mi dan :D

sto se tice poliranja, ne shvatam, sta su ti uradili na falcu, zar falc nije bio ispoliran vec, cime su ga sjebali, na koji nacin, de sliku kakvu ?
ako se ne osjeti "pod noktom" onda uzmes samo purol univerzal i furaj.. dok te ruke ne zabole :cool:

ako se ostecenje osjeti pod noktom, onda idi prvo smirgl papirom (zavisi od ostecenja) pocinjes sa npr 600 800 1000 i onda vodobrusni sve do 2000

2roki, kojom pastom poliras ti ?
2scaner , plava kreda se koristi za poliranje inoxa jelde :cool:
 
Član
da noke i dobije se bas onaj efekt ogledala kad se sa njom ispolira purol isto ispolira ali ne tako sjajno kako kreda
 
Legend
Sorry na OT , al mozda i Elmiru bude pasalo....

Nisam bas radio sa ovim,....interesuje me ako je neko radio da li nakon poliranja (npr falca felge),izvucem sjaj....sve super sve ok.
Ako bi bacio bezbojni akril preko toga.....

- hoce li lak uhvatiti za poliranu podlogu , ako bacim primer za alu,ode sjaj...znaci hoce li za goli alu uhvatit bezbojni lak i kakav bi efekat bio?
 
Član
rijesio sam problem, u fis-u sam nasao nek polir pastu samo za aluminijum i pise na njoj da se koristi za poliranje felgi za visok sjaj, cijena na 29KM bila i tako da sam odma uzeo i PREZADOVOLJAN SAM!! ispolirao sam 2 felge na lijevoj strani i dobro sam se sjebao.. sutra druge dvije..

@nOke>>> kako mi je falc bio poliran ono imao stvarno visok sjaj i na autopraoni mi spricali gume onim sprejem fol da gume dobiju onaj sjaj i pospricali po felgi i pola falca sjajan pola sjeban, i danas dobro dobro polirao i ettt jos je bolje nego sto je bilo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top