Kako skinuti ljepilo sa laka?

Kako skinuti ljepilo sa laka?

Član
Ovako.. pripremam za lakiranje jednog kombija. Kombi je citav bio izlijepljen reklamnim naljepnicama, pa sam uz pomoc fena i spartle skinuo sve naljepnice, medjutim na laku je i dalje ostao onaj tanki sloj ljepila (od naljepnice). Danas sam pokusao razredjivacem, znaci nikud u srecu.. :arghh:

Zna li neko postoji li kakvo sredstvo, hemija ili sta god, kojim ce se lakse skinuti ovaj sloj ljepila???
 
Član
ne znam kojim si razredjivacem probao skinut
ja jendom prilikom uzmem da spricu operem i ne bude nego ovaj http://www.car.rs/images/products/product/876.jpg
876.jpg
i to jos u plasticnoj boci, to skida sve zivo, smrdi na kilometar nisi u stanju da radis sa njim bez zastitne maske! uglavnom meni je pomogao par puta prilikom skidanaj folija sa stakala pa ostanu oni tragovi dzaba fen dzaba sve prohema mu je*e majku! pa eto pokusaj nemas sta izgubit, litar je 2,5-3km!
 
Član
A danas sam radio sa nekim bzvz, cisto haubu odradio da vidim kako ide. To je nocna mora druze! Eto probacu sa tim, svakako sutra pocinjem to raditi, pa ako niko nista bolje ne predlozi, onda prohema ;)
 
Član
Druze jedini nacin da to skines jeste vodeni 500 ili 600 u ruke, dosta vode i drljaj dok ne skines, ja sam tako skidao prije, pogotovo nazad one naljepnice "beba u autu" ili oznaka "i ja BIH u EU" :D
 
Član
skupo ali djelotvorno rjesenje je 3M Scotch Weld, skida svo ljepilo a ne ostecuje podlogu, mirise na narandzu pa nije ni zamorno dok se radi

1000x1000.jpg
 
Član
ili od SONAX-a za uklanjanje naljapnica/ljepila... ja juce skidao ljepilo od folije, jebo mater delbji sloj ljepila ostao nego sto je folija bila!!!!

znaci ljepilo nije jebavalo razredjivac ni 2% !!!!
 
Član
Pa nesto ne znam bas koliko ce ovo vodeni skinuti, ima masu ljepila.. ne znam, probacu.
Za ovaj 3M nisam siguran da ima kupiti ovdje, nesto ne znam da sam gledao igdje ovako pakovanje, ali potrazicu.. prije ce biti ovoga Sonaxa.
A znam za razredjivac, ja sam se ubio juce samo dok sam haubu ocistio, to je katastrofa.. zato i potrazih savjet. Hvala ljudi!
 
Član
kod nas u sarajevu oko 40KM kosta jedan sprej 3M-a. ja kupio sebi kad sam skidao carbon foliju sa auta i skida ljepilo do zadnje trunke bez imalo napora, samo je bitno da radis u hladu da moze djelovati prije nego sto ispari
 
Član
A cijene sunce ti o_O. Gledacu poslije posla da nadjem nesto od ovoga, jer bi se ubio da ovo obicnim nitrom skidam :/
Hvala na info ;)
 
Član
pasta za pranje ruku bog i batina za te stvari, kad ces vec farbat ne bojis se da ce bit izgrebano :)
 
Član
E ljudi ko je znao za sve ovo.. te pasta, te wd, benzin :D Ovako, ovaj Sonax nisam uspio naci.. doduse nisam ni gledao nego na jednom mjestu, jer sam zurio kuci.
Uzeh bocu Dollmar razredjivaca jer mi je svakako trebao. Znaci, prvo sam dobro natopio i onda skinem ljepilo spartlom. Sve sam uspio skinuti bez po muke! Nisam mogao vjerovati da tolika razlika moze biti u razredjivacima, jer sam prekjuce to isto radio sa nekim obicnim i namucio sam se samo oko haube masu. Uglavnom, ove Š marke razredjivaca vise ne koristim ni za pranje sprice :D
 
Top