Kako skinuti farbu sa felgi....

Kako skinuti farbu sa felgi....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
eh ovako zanima me jel tesko skinuti stavljenu farbu na felge znaci felge su ofarbane al da mi je da se vrate na onu boju aluminijuma tj da budu sive....eh kako i cime....
 
BHT Ovisnik
kupis u trgovni boja i lakova DESOL ili LAVACOL:cool:

http://www.color.si/upload/prodajni_program/slike/5f850d38a506976beff386c826f41e41.jpg
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
kupis u trgovni boja i lakova DESOL ili LAVACOL:cool:
http://www.color.si/upload/prodajni_program/slike/bdc6bbb418ef2a06bedf299010b1143c.jpg

ako si pokusao sliku da stavis nje nema...ja kupim to i sta dalje..
 
Član
Kao sto Cole rece, uzmi "to" nesto ili jednostavnije Proheminu "skidboju", to je plavi zelatin koji se nanosi cetkom.... predjes kompletnu povrsinu tom masom i felgu pokrijes nekom plasticnom vrecom, ja sam ih stavljao u onu crnu kesu sa smece. Stavis 15tak minuta da odstoji i da se napari dok boja ne pocne da se topi, onda jednostavno spuzvom ili pamucnom krpom gulis sta je ostalo, postupak ponovis vise puta ukoliko bude trebalo s tim sto neces gubiti vreme sa stavljanjem felge u kesu kada budes uklanjao sitne ostatke farbe.
Pri radu sa ovom kiselinom vodi racuna da je ne udises puno i nosi na rukama gumene rukavice, najbolje su one zute za ribanje WCa :D...
ako sta bude nejasno samo zovi!
Sretno! ;)
 
probao sam sve te kiseline koje su navedene gore al najbolja je BODY paint reemover... u crnoj konzervi dodje kilo kiseline.... premazes felge cetkom sastruzes spartlom i imas cist aluminij... ;)
 
Član
skid boja -prohema, meni je dobro posluzila, al braco stavi kakve rukavice na ruke, ako ti kapne na kozu peeece :(

ma odes u trgovinu boja i trazis nesto za skidanje farbe :) cijena je izmedu 7-10 km
 
Član
odes i kupis kiselinu za skidanje boje.nakon toga ih saperes.pa ih ispoliras vodenim papirom i bit ce ti extra
 
Član
Ja sam skido sa svojih sa tom bojom za skidanje i uspio sam ocistit sve do aluminijuma bila neka dva sloja temeljne pa fabricka siva podloga,bezboni lak i preko toga neko jos crnu nabacio dobra 2-3 sloja jes da sam se napatio dok sam to sve skino morao sam nekoliko puta nanosit al opet jeftinije je od pjeskarenja i mogla mi je biti jedno pakovanje za 4 felge :lol::cool:

Dobri su i oni nastavci za smirglanje sto se namontiraju na busilicu ja kupio na pijaci i to kosta citavu marku :cool::lol: al super skida ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top