Kako prikljuciti TV/monitor na laptop??

Kako prikljuciti TV/monitor na laptop??

Član
Juce sam se nesto iznervirao i uspio sam razbiti display na laptopu.

IMG_20130803_132303.jpg


Posto imam dosta vaznih stvari na njemu htio sam da na njega prikopcam ovaj standardni monitor pa da na externi hard prebacim sve stvari. Kako to da izvedem, jer sada nista na display-u ne vidim:icon_rolleyes:
 
Skopcaj kabal od monitor na lptp, na onaj VGA ulaz, valjda se tako zove, bar je meni tako radilo. Onda u properties postavi da imas 2 monitora i postavi duplicate :cool:
 
Član
Da, ali problem je sto ne mogu nista da vidim na laptopu tako da ne mogu da udjem u opcije da to odradim
 
Član
Kod mene je XP i kad prikopcam monitor (LCD TV) on se samo iskljuci. Pokusao sam sa FN+ F7 (na kojoj se nalazi slika ekrana) i opet nista:icon_confused:
 
Član
Nece. Probao sam da ugasim laptop , pa prikopcam vga i onda ga ukljucim. Za vrijeme dok podize sistem na tv pise MODE NOT SUPPORTED i cim se na laptopu oglasi ono welcome tv se gasi. Mozda je prevelika razlika u rezoluciji laptopa i tv-a pa ga zato ugasi?
 
Administrator
Probaj ovako onda

Uradi desni klik bilo gdje na laptopu, samo pazi da ne pogodis ikonu neku. Zatim gornja strelica, pa enter. Onda uradi sljedeće:

1) Shift+tab
2) Right-arrow, 4 times
3) Alt+E.
4) [enter]


Ne bi trebalo da ima ikakve razlike u rezoluciji, jer se to automatski prilagodi.

Jesi li probao više puta fn+f7 ili fn+f8. Jer na nekima je ako jednom klikneš isključi monitor, drugi put uključuje tv i slično.
 
Član
Ma kakav, nista ne uspijeva. :icon_cry:

Nema veze, evo gledam po piku ima ih kamara za dijelova pa cu kupit drugi monitor. Hvala svejedno na trudu i pomoci;)
 
To je V5535 ili 5515 esprimo? Ako ti podrzaje sliku dok dize bios udji u njega i stavi crt only ili first ispred lcd
 
Top