kako podici snagu TDI-a sa 110 na 140-150ks

kako podici snagu TDI-a sa 110 na 140-150ks

imam golf 3 tdi sa 110ks pa me zanima kako da ga dignem na 140-150ks.kako ce se ponasat kako ce ici i tako hwala pozz
 
vrlo lako http://www.smchiptuning.com/572/vw-golf-iii-1-9-tdi-110
chip optimum 140 hp, power 156, s tim da je optimum preporucljiviji
zbog same turbine i izdrzljivosti
 
1. i najjeftinija:
mozes mu falsifikovati saobracajnu i napises da ima toliko,trosi ti isto ko prije,ponasa se isto ko prije,i za ne povjerovati ali ide isto ko prije...
2. i malo skuplja:
uradis mu kompletan servis svih imalo pohabanih dijelova,stavis mu veci turbo,stavis mu veci IC, bolji usis zraka/sportski filter(K&N),sredis mu izduv (stavis veci promjer cijevi,i stavis samo zadnji-protocni lonac),odes kod naseg srdjana da ti to sve ustampa na kompjutercicu i mozda budes ima i vise konjica...
bolje ide definitivno,bolje trosi definitivno,bolje se definitivno ponasa...

mislim da sam ti u kratkim crtama objasnio..
mada mislim da samim chipom mozes dici na oko 141-156 konja...
evo ti pa pogledaj...svjetsko a nase!!!
http://www.smchiptuning.com/572/vw-golf-iii-1-9-tdi-110
 
Član
Mrva je napisao(la):
idosa je napisao(la):
A da prodas to i kupis sebi nesto jace ako vec imas zelju ;)
Vjeruj mi da ovaj motor u g3 sa chip tuningom ide mnogo dobro..
ide jako dobro, taj golf je poprilično "lagan" i kad ga digneš na tih nekih 140-150 ks ide ko metak, vjeruj mi, znam, potrošnja ostaje tu negdje, a gume idu u ***** ;) mnoge dosta jače aute ćeš sjebati, a još jedna pozitivna stvar, to je motor koji se najmanje kvari, kod njega turbina može "durati" svašta, a još na kraju, stari procesor, nije skupo čipovanje, odnosno to ti je najjeftiniji i najbolji tuning za taj auto
 
Član
zanima me za kolko u prosjeku dize potrosnju cip,pa ako ima neko da je licno cipovo vozilo,al ne ono rekla kazala.....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
zanima me za kolko u prosjeku dize potrosnju cip,pa ako ima neko da je licno cipovo vozilo,al ne ono rekla kazala.....
Sve zavisi od stila voznje.. ako budes gledao tu neku ECO voznju potrosnja moze da bude manja i do litar al rezim punog gasa guta naftu ko ja vodu :D
 
Početnik
elvis_h je napisao(la):
zanima me za kolko u prosjeku dize potrosnju cip,pa ako ima neko da je licno cipovo vozilo,al ne ono rekla kazala.....


moja Octavia 1.9 TDI je chipovana kod SM-a i ne da trosi vise kako kazes, vec trosi manje, i voznja je mnogo ugodnija (pod svim rezimima voznje osim punog gasa).
jedino pod punim gasom bi trebalo trositi nesto vise, ali pun gas se ionako rijetko koristi kad je u pitanju obicni cestovni auto za prijevoz :icon_biggrin:
 
Član
HONEY je napisao(la):
elvis_h je napisao(la):
zanima me za kolko u prosjeku dize potrosnju cip,pa ako ima neko da je licno cipovo vozilo,al ne ono rekla kazala.....


moja Octavia 1.9 TDI je chipovana kod SM-a i ne da trosi vise kako kazes, vec trosi manje, i voznja je mnogo ugodnija (pod svim rezimima voznje osim punog gasa).
jedino pod punim gasom bi trebalo trositi nesto vise, ali pun gas se ionako rijetko koristi kad je u pitanju obicni cestovni auto za prijevoz :icon_biggrin:
Koliko znam, kod tebe je na Octaviji Eco tuning ili kako se vec zove
 
Legend
taj motor itekako ima potencijala,isti imam u planu uzimati i pravo u SM gradiska.....u svakom slucaju niposto se neces pokajati cipujes li ga
 
Početnik
u spicu snage dignuto je oko 20 ks, a na srednjim okretajima oko 30, no moglo se je pumpati jos dosta da se je htjelo, ali ja to nisam htjeo jer mi to nije bio cilj. koliko se sjecam sa ispisa sa valjaka moment je dignut oko 80nm. to sve vazi za pun gas

ja sam htjeo da se obori potrosnja pod normalnom voznjom, znaci pod djelomicnim gasom, i mislim da je Srdjan najvise korekcijom vremena ubrizgavanja goriva tu dosta promjenio situaciju. jednostavno motor je u svakom trenutku jaci, treba drzati manje gas da bi isto isao i odatle onda manja potrosnja. bolje se iskoristava ubrizgano gorivo :icon_biggrin:
a voznja postaje mnogo udobnija

takodjer se je dobilo da ako se pritisne pun gas, nekoliko stotina okretaja motor ranije pocinje "vuci", i moment je inace mnogo pomjeren prema nizim okretajima

onda kad se naviknete na voznju sa kvalitetno "chipovanim" motorom ovog tipa, i sjednete onda u takav isti auto kojem motor koji nije chipovan, imate osjecaj kao da ste sjeli u neispravno auto, kao da nesto nije ok :cool:
 
Član
HONEY je napisao(la):
onda kad se naviknete na voznju sa kvalitetno "chipovanim" motorom ovog tipa, i sjednete onda u takav isti auto kojem motor koji nije chipovan, imate osjecaj kao da ste sjeli u neispravno auto, kao da nesto nije ok :cool:
:lol:;)
 
Top