Kako ojačati trap

Kako ojačati trap

Član
Povečavanjem obima felge povečava se opterečenje na trap, kako to umanjiti?
Konkretno u mom slučaju radi se o Golf 3 1.9 TDI 1997, fabrička dimenzija felgi je 14" sa gumam 185/60 a trenutna dimenzija je 205/45/16
 
Legend
u ovom slucaju na trici inace stradaju zadnje cahure lafeta / seleni ......

ako vec hoces , i ja planiram uzeti Powerflex selene i rahat ,......sto je jos pametno uraditi ,......donji strut bar , povezati lafete , nema trganja tockova prema van
 
Član
ako vec hoces , i ja planiram uzeti Powerflex selene i rahat ,......sto je jos pametno uraditi ,......donji strut bar , povezati lafete , nema trganja tockova prema van
[/quote]

;)
 
Član
enesss je napisao(la):
u ovom slucaju na trici inace stradaju zadnje cahure lafeta / seleni ......

ako vec hoces , i ja planiram uzeti Powerflex selene i rahat ,......sto je jos pametno uraditi ,......donji strut bar , povezati lafete , nema trganja tockova prema van

Kakav je donji strut bar :icon_question:
Ja znam samo da ima gornji,da niej to isto ?.Ima l iista od ovoga gornjeg kada se stavi sto se tice ovoga pitanja opterecenja ?
 
Ja na golfu imam prednji strut donji...a za ozada mislim da se nemoze staviti..gdje ga pricvrstiti,nema golf lafete pozadi:icon_question:
 
Legend
za prednji znam, govorim za zadnji
obicni trap je "supalj" kroz sredinu, dok od GTIa ima ravnu sipku kroz sredinu
stim da sam na kecu cabiu vidio nedavno, zadnja balans stanga kao naprijed, samo manje savijena, kaci se za trap na par mjesta pomocu onih stabilizatora i na 2 mjesta kroz onaj kockastu gumu, identicno kao naprijed

evo ga, vidi se ovdje
5111545189_3cf61435f3_z.jpg
 
.nOKe je napisao(la):
za prednji znam, govorim za zadnji
obicni trap je "supalj" kroz sredinu, dok od GTIa ima ravnu sipku kroz sredinu
stim da sam na kecu cabiu vidio nedavno, zadnja balans stanga kao naprijed, samo manje savijena, kaci se za trap na par mjesta pomocu onih stabilizatora i na 2 mjesta kroz onaj kockastu gumu, identicno kao naprijed

evo ga, vidi se ovdje
5111545189_3cf61435f3_z.jpg




ta sipka kroz sredinu bi trebala bit to..na korsi je isto most ko na golfu i ima tu sipku kroz sredinu...nisam je ni primjetio dok nisam htio nabavit deblji prednji i taj zadnji stabilizator kao na gsi korsi...tad sam skuzio da kod mene ima zadnji vec fabricki, pretpostavljam jer je sedan duzi uvija se drugacije pa je to ko pojacanje...a i prednji mi je debljine kao na gsi a ne kao na kratkoj 1.2 korsi...mozel bit da ta dodatna sipka nazad osim na gti ima i na ventu fabricki iz istog razloga?
inace to je zbog torzijskog uvijanja da auto bude kruce, nema istu ulogu kao prednji donji strut...prednji donji je tu da se ne "razidju", ne lome, ne izvlace napolje tockovi, dok nazad nema potrebe jer je vec sam most dovoljno krut i povezani su tockovi jel...
 
Top