Kako odzraciti dizela

Kako odzraciti dizela

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prilikom zamjene filtera goriva iscurila je nafta i ja sam fino stavio novi filter i upalio bez dosipanja nafte u posudu filtera. Auto je upalilo i ugasilo haman odmah, nema veze, upalio sam ga kasnije na guranje :icon_sad:, al me interesuje za ubuduce kako odzraciti taj dio? Mislim da se isto dogodi i kad se ostane bez goriva (nafte)??? :icon_question:
 
Član
Ja koliko znam auto se nebi trebalo ugasiti , samo trza i trese se ko blesav, sto se guranja tice ni pod razno, samo verglaj i kad upalis neka auto odradi par minuta i nece biti zraka.
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Malo duze valjda verglas i to je to... ne treba gorivu/nafti dugo da popuni dovod navedenog..

Ma ja verglo k'o sivonja, al nista! Pa sam odustao od toga i zakotrljo ga nizbrdo :icon_smile:
 
Član
koje je auto u pitanju
a inace naj bolje je da se odvrne 1 cijev visokog pritiska na
dizni i vergla kad upali stegnes cijev i to je to
 
Član
dadnes 5 puta kontakt dok pumpa baci gorivo do filtera,ili kad budes dr put mjenjo zatvoris cijevi nekako...sa klijestima onima neznam kako se zovu...
 
Član
Ne moze ivice tako kad je klasicna bosh pumpa u pitanju, jednostavno ili da verglas, ili da odvrnes kao sto ti rekose gore cijeva visokog pritiska na diznama i odzracujes jedno po jedno, verglanjem opet naravno. I da, treba dizelima s bosh pumpom kaaamaara verglanja da se odzrace....na nekim kao sto je moja kroma bila imas cak i rucnu pumpicu na kucistu bosh pumpe koja sluzi bas tome da "navuces" gorivo do nje sto prije.
 
Član
Kada postavis novi filter stavis dovodno crijevo a na izlano crijevo se stavi pupica i kada sav zrak izvuces iz filtera lijepo stavis i izlazno crijevo iz filtera i upalis auto bez ikakvih dugih verglanja i ostalis problema...To ti je pouka i drugi put ga odvedi nekome ko ima alat da ti se nedesi da ti crkne alnaser ili akumulator od silnog verglanja!! U najgorem slucaju zna i bospumpa crknuti u starih auta ako ostane suha pa jos gore da ti preskoci zupcasti kais usljed guranja!!Mozes i postavati crijevo na izlaz iz filtera pa vuci dok se nenapijes nafte.....:lol::lol::lol::cool:
 
Član
kamara slova bezpotrebno ja se izvinjavam na ovome ali naj lakse je kad se mijenja filter nasuti ga i skopcati ali nevracati na mjesto nego ga okrenuti naopako i onda upaliti motor i onda ga polako spustati u svoje leziste i to je to
;)


a ja bi ga volijo vidjet ko ced upaliti feliciju sa praznim filterom samo na verglanje
 
Član
Zerr je napisao(la):
kamara slova bezpotrebno ja se izvinjavam na ovome ali naj lakse je kad se mijenja filter nasuti ga i skopcati ali nevracati na mjesto nego ga okrenuti naopako i onda upaliti motor i onda ga polako spustati u svoje leziste i to je to
;)


a ja bi ga volijo vidjet ko ced upaliti feliciju sa praznim filterom samo na verglanje

Ma nema sanse ovaj okrenuti naopako! Na poklopcu filtera mu je ulazno i izlazno crijevo, a njega prvog moras rasarafati, tako da sve moras pozatvarati da bi krenuo da ga palis :)))
 
Član
Zerr je napisao(la):
kamara slova bezpotrebno ja se izvinjavam na ovome ali naj lakse je kad se mijenja filter nasuti ga i skopcati ali nevracati na mjesto nego ga okrenuti naopako i onda upaliti motor i onda ga polako spustati u svoje leziste i to je to
;)


a ja bi ga volijo vidjet ko ced upaliti feliciju sa praznim filterom samo na verglanje

A ne znam kako to ide na dizelima, ali ja kada skidam fuel rail na benzincima i cistim dizne, znaci gotov citav sistem pred usis ostane suh i nakon 2 ili 3 kraca verglanja vratim benzin u sistem.. pumpa na benzincima daje neki 3 - 5 bara i popuni sve to bez problema..
 
Član
acer5101 je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
kamara slova bezpotrebno ja se izvinjavam na ovome ali naj lakse je kad se mijenja filter nasuti ga i skopcati ali nevracati na mjesto nego ga okrenuti naopako i onda upaliti motor i onda ga polako spustati u svoje leziste i to je to
;)


a ja bi ga volijo vidjet ko ced upaliti feliciju sa praznim filterom samo na verglanje

Ma nema sanse ovaj okrenuti naopako! Na poklopcu filtera mu je ulazno i izlazno crijevo, a njega prvog moras rasarafati, tako da sve moras pozatvarati da bi krenuo da ga palis :)))
:lol:
pa bolan naspes filter i zasarafis selne i okrenes naopako filter sta tu nema sanse nekontam

i kod benzinca je drugacije upravu si dva tri puta kontakt i pali
 
Član
Zerr je napisao(la):
acer5101 je napisao(la):
Zerr je napisao(la):
kamara slova bezpotrebno ja se izvinjavam na ovome ali naj lakse je kad se mijenja filter nasuti ga i skopcati ali nevracati na mjesto nego ga okrenuti naopako i onda upaliti motor i onda ga polako spustati u svoje leziste i to je to
;)


a ja bi ga volijo vidjet ko ced upaliti feliciju sa praznim filterom samo na verglanje

Ma nema sanse ovaj okrenuti naopako! Na poklopcu filtera mu je ulazno i izlazno crijevo, a njega prvog moras rasarafati, tako da sve moras pozatvarati da bi krenuo da ga palis :)))
:lol:
pa bolan naspes filter i zasarafis selne i okrenes naopako filter sta tu nema sanse nekontam

i kod benzinca je drugacije upravu si dva tri puta kontakt i pali



Nema teorije da tako nesto napravis na novim autima, recimo pasatima 19 tdi 90 ili 110 konja....Sva crijeva bi ti popucala jer su plasticna pri prvom okrecanju!!!;):icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top