kako ocistit turbinu na tdi ?

kako ocistit turbinu na tdi ?

Član
treba mi savjet kako ocistit turbinu i usisnu . imali gdje na netu detaljnije objasnjeno , poslikano itd. Ja sam trazio ali nista konkterno .
interesuje me sta se cisti , cime se cisti ,koliki je to zahvat itd ? neke detaljnije informacije
 
Član
otidji kod majstora ako nisi strucan
nije to bas sala uraditi, ima tu posla pofino
 
Član
ja sam starom na oktaviji procepio turbinu na autoputu prema beogradu. u principu imo je problem kad stisnes gas, turbina se iskljuci u nekom trenutku i tad jednostavo imas sdi a ne tdi. sta sam ja uradio, svaki put kad iskljuci turbinu, u voznji samo izbacim iz brzine, ugasim pa upalim auto (tako se opet turbina upali), ubacim u odgovarajucu brzinu i opet pun gas. kad sam iso prema beogradu, gasila je se na nekih 90-110, kad sam se vraco iz beograda:

2en00ms.jpg


da napomenem, ne kazem da tako treba, samo kazem kako sam ja "rijesio" problem :icon_twisted:
 
Član
eddo je napisao(la):
ja sam starom na oktaviji procepio turbinu na autoputu prema beogradu. u principu imo je problem kad stisnes gas, turbina se iskljuci u nekom trenutku i tad jednostavo imas sdi a ne tdi. sta sam ja uradio, svaki put kad iskljuci turbinu, u voznji samo izbacim iz brzine, ugasim pa upalim auto (tako se opet turbina upali), ubacim u odgovarajucu brzinu i opet pun gas. kad sam iso prema beogradu, gasila je se na nekih 90-110, kad sam se vraco iz beograda:

2en00ms.jpg


da napomenem, ne kazem da tako treba, samo kazem kako sam ja "rijesio" problem :icon_twisted:


trebao si loto uplatit
 
Član
bilo bi veselo da ti je vrisnula turbina na ovoj brzini...
nije gas resenje za sve, ona ima razloge sto ide u safe mode...
 
Član
Ne razumijem ove što auta "pročepe" u petoj ili šestoj brzini. Bitno je voziti na malo većim obrtajima a pri tome imat hlađenje, tj. auto se mora kretati da bi se omogućio protok vazduha kroz hladnjak. Ja ubacim npr. u treću i tako vozim do 3000 obrtaja (to je oko 80km/h). Golf 1.6 TD je u pitanju.
A i ovo nije rješenje, jer je nemoguće garež očistiti bez da se upotrijebe mehanička ili hemijska sredstva.
 
Član
kako ne razumijes , bolje ces ga procepit :123:
tema se svela na zajebanciju i glupost a 90 posto clanova strucna lica za kompjutere i automehaniku .....
najlakse je odvuc "majstorima" i platit ali posto imam vremena i alata htjeo sam da malo sarafam cisto preventivno da to ocistim .
 
BMW 316i 90god je napisao(la):
Citaj malo bolje nije na 190, nego na 90-100 ;)

pa zar mislis da je velika razlika u samom postupanju... covjek pita kako da ocisti turbinu a jbt on mu savjetuje da na 100 km/h ugasi auto i ponovo upali :icon_eek: wtf fakat je bolje nekad nista ne napisati nego svasta pisati...

p.s. drug sto se tice ciscenja same turbine ti tu nemozes puno toga uraditi jer da bi je ocistio moras je rastaviti tj. izvaditi osovinu da bi kompletno kuciste mogao oprati i ocistiti... a kad je rastavis, moras je balansirati za optimalan rad tj. za brzinu od 150-200 000 obr/min... mozes jedino usisnu granu ocistiti iznutra, crijeva interkulera i tako te stvari... a za ciscenje turbine je malo teze jer tu je ipak potrebna i strucnost osim same volje, nadam se da me razumijes drug ;)
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
BMW 316i 90god je napisao(la):
Citaj malo bolje nije na 190, nego na 90-100 ;)

pa zar mislis da je velika razlika u samom postupanju... covjek pita kako da ocisti turbinu a jbt on mu savjetuje da na 100 km/h ugasi auto i ponovo upali :icon_eek: wtf fakat je bolje nekad nista ne napisati nego svasta pisati...

p.s. drug sto se tice ciscenja same turbine ti tu nemozes puno toga uraditi jer da bi je ocistio moras je rastaviti tj. izvaditi osovinu da bi kompletno kuciste mogao oprati i ocistiti... a kad je rastavis, moras je balansirati za optimalan rad tj. za brzinu od 150-200 000 obr/min... mozes jedino usisnu granu ocistiti iznutra, crijeva interkulera i tako te stvari... a za ciscenje turbine je malo teze jer tu je ipak potrebna i strucnost osim same volje, nadam se da me razumijes drug ;)


opet nisi lijepo procito :) covjke je napiso : "da napomenem, ne kazem da tako treba, samo kazem kako sam ja "rijesio" problem "

sto se tice turbine nema nikakvog balansiranja nije u pitanju remont vec samo ciscenje . cisti se izuvni dio od garezi . kompletan proces je prilicno jednostavan problem se javlja prilikom rastavljanja same turbine desi se da se sarafi lome i tesko rastavit izduvni dio ...

evo par linkova sto sam naso detaljnije objasnjeno ako jos nekog interesuje
http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=694450

http://www.chaos-team-boerde.de/anleitungen/VTG-Verstellung.pdf
 
Top