Kako najbolje spojiti woofere...

Kako najbolje spojiti woofere...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
treba ti jaci osigurac drug, kolki su ti osiguraci na ampovima (kad ih sve saberes) tolki ti osigurac treba ... a sacu evo pogledat slike da nadjem ...

evo otprilike ovako ti to ide:

i648097_krokydam.jpg


i648098_damp.jpg


i648102_damp1.JPG


i648099_damp2.jpg



a ovako nejde:

i648100_igynene.jpg



ako bude trebalo jos slika vici ;) ...
 
Član
nece sad sigurno mada i 100A bi ti bilo sasvim dovoljno al moze i taj posluzit nemas brige ;) ...
 
eddo je napisao(la):
nece sad sigurno mada i 100A bi ti bilo sasvim dovoljno al moze i taj posluzit nemas brige ;) ...

Kako odevsti signal subwoofer sa dvd-playera na dva pojačala, a dvd ima samo jedan izlaz-signal za subwoofer???
Ja sam odveo jedan činč sa dvd-playera, jedan kabal od činča znači signal L spoji na razdjelnik gdje sam opet dobio dva signala L i R i to spojio na jedno pojačalo, a tako i drugi kabal od činča na drugo pojačalo...mislim da nisam tako doveo dobar signal na pojačalo...ima li ko ideju kako to bolje uraditi...
 
Početnik
2 solucije

mozda ti pojacalo ima pass through ili sa Y konektorima :)

i to na nacin da izlaz na DVD prebacis u MONO mode, onda prema svakom pojacalo odvuces po 1 kabal i prije samog ulaza u pojacalo stavis Y konektor :)

http://www.installer.com/photos/mpc-i200y-1fs.jpg
 
Član
muha ti je sve reko, ako ti sta nije jasno, pitaj pa cemo pojasnit ... a mislim da ti ta pojacala imaju na sebi L i R i LINE OUT, ako da, onda ubacis cinceve iz dvd-a i L i R a iz LINE OUT vodis drugi set cinceva na drugo pojacalo ... to ti je muhin prvi prijedlog (pass through) i ako to pojacalo podrzava to je po meni bolje ... ako ne onda Y konektori i rjesena stvar ;) ...
 
muha je napisao(la):
2 solucije

mozda ti pojacalo ima pass through ili sa Y konektorima :)

i to na nacin da izlaz na DVD prebacis u MONO mode, onda prema svakom pojacalo odvuces po 1 kabal i prije samog ulaza u pojacalo stavis Y konektor :)

http://www.installer.com/photos/mpc-i200y-1fs.jpg

Uradio sam vec sa y konektorom...ne svidja mi se zvuk, da mi je da puca bas,da bude oštriji, al on vise bruji...ne nm bi li dobio sta da stavim portove na kutije...sve ssam kombinacije štimanja probao...mada sam jednu kutiju kupio originalnu pioneer za 308-cu i nema port...pa sam takvu i drugu uzeo...imate li muha,eddo kakvih ideja...pozzz:icon_sad:

eddo je napisao(la):
muha ti je sve reko, ako ti sta nije jasno, pitaj pa cemo pojasnit ... a mislim da ti ta pojacala imaju na sebi L i R i LINE OUT, ako da, onda ubacis cinceve iz dvd-a i L i R a iz LINE OUT vodis drugi set cinceva na drugo pojacalo ... to ti je muhin prvi prijedlog (pass through) i ako to pojacalo podrzava to je po meni bolje ... ako ne onda Y konektori i rjesena stvar ;) ...

To sam skontao sa line-out pa ću da probam, mislim da je to dobra ideja, da zvuk bude stereo, jebes mono...
 
Član
Ja bi ovdje ostao pri linkovanju pojacala, jer nikkad nemozes nastimati dva da rade isto, moze priblizno ali isto...
 
Početnik
stereo woofer, ne ide care u takvom systemu

Pioneeri nazalost nisu poznati kao wooferi sa preciznosti :( i istancanim zvukom..

takodje poigdraj se malo sa kutijom, smjestajem mozda pomogne ti...
 
muha je napisao(la):
stereo woofer, ne ide care u takvom systemu

Pioneeri nazalost nisu poznati kao wooferi sa preciznosti :( i istancanim zvukom..

takodje poigdraj se malo sa kutijom, smjestajem mozda pomogne ti...
Možda da ih probam okrenuti prema sjedištu, sad mi stoje uz zadnje sjediste ali okrenuti prema gepeku...
 
Član
probaj sve nacine, a mislim da ce ti najbolje bit da okrenes prema naprijed woofere ili ti ga kontra od onog kako sad stoje, bar tako dls sound handbook kaze :cool: ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top