Kako kupovati rabljeno vozilo,što reći i na koji način!!

Kako kupovati rabljeno vozilo,što reći i na koji način!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Neki od ovih idućih savjeta za kupovinu automobila neće vam biti ništa novo.Jedan od vaših aduta za kupovinu automobila je da primjenite ono što već znate.S druge strane kada dođete u situaciju kupnje skupljeg automobila jedna od važnijih stvari jest ta da uštedite par tisuća kuna.Probajte slijedeće:

1.Ponudite nižu cijenu.Ok za ovo ste znali.Trik koji možda niste korisitili jest da ponudite niže ali ostavite broj kod prodavača.Vrijeme inače kod prodavača uzrokuje nestrpljivost nakon što ste ga pokušati uvjeriti da pita jednostavno previše.

2.Budite oprezni s cjenikom.Koristite pogodnosti ukoliko vam se nude te pratite i pitajte kolike su kamate ukoliko uzimate na kredit ili pak jer ipak na kraju sve to vi plaćate!

3.Pričajte s ljudima!Ovo je jedna od najednostavnijih i učinkovitijih metoda prilikom kupnje.Mnogi ljudi bi radije ponudili svoje auto na kupnju prijatelju poznaniku nego prolazili kroz cijeli proces predstavljanja automobila nepoznatim ljudima i dokazivali im da je auto ok.

4.Provjerite motor.Provjerite limariju i vezne limove,spojeve i stanje limarije,hrđu i ostalo,po mogućnosti provozajte auto po neravnu terenu i osluškujte zajedno s vašim mehaničarom koji će vam uvelike pomoći da otkrijete buduću neželjene posljedice vašeg novog auta.Napravite listu tako da prodavač vidi zašto nudite manje.

5.Aukcije.pogledajte da li je auto na prodaju preko aukcije ako ne možda je dobro pronaći osobu koja poznaje prodavača pa preko nje dobiti jeftinije auto nudeći mu i koju kunu za uslugu.

6.Servisna knjižica.Bez obzira koliko auto prelazilo kilometara servisna knjižica je to što morate tražiti i što prodavač mora imati za svoje vozilo-ukoliko ju nema odustanite od kupnje ma kako auto dobro izgledalo.U servisnoj knjižici sve piše i ne treba se zamarati kilometar satom niti pitati prodavača što se do vaše kupnje na autu mijenjalo.

7."Ružna" auta.Ukoliko vidite da baš ne lijepa ali u očuvanom stanju auta dugo kod prodavača stoje i ne prodaju se također ponudite i za njih neku sitnu lovu jer će prodavači radije prodati takva auta za nešt nego za ništa love!

8.Auta renta tvrtki.Takva auta su znatno jeftinija od svih ostalih sličnih godina jer su imali dosta različitih vozača i obično takvi baš i ne paze na njih.

9.Tražite auta od tvrtki koje vrše rasprodaju svog voznog parka...primjerice T-Com,Vip ili Coca Cola koje radovito održavaju svoj vozni park i dobro je znati bilo kog iz jedne od takvih tvrtki kada dođe do rasprodaje.

10.Sve stavljajte na papir!Auto koje košta dvije do tri tisuće jeftinije će sigurno potrošiti isto toliko goriva u naredne dvije ili jedne godine više nego auto u istom rangu koji je nešto slabiji.Ovisno koliko vozite sve trebate uzeti u obzir.

Koristite ove natuknice ili savjete prilikom kupnje polovnog vozila i svakako nemojte zapeti samo za jedno vozilo jer će to prodavač primjetiti i neće vam spustiti cijenu.Također naučite i nekoliko strategija koje idu vama u korist prilikom kupnje vozila.
 
Član
Izvini, ali bezveze. Nista pametno ne procitah. Ovo kao neka savjet rubrika u nekom chick magazinu
 
trizex je napisao(la):
Izvini, ali bezveze. Nista pametno ne procitah. Ovo kao neka savjet rubrika u nekom chick magazinu

istina,sori,ali i meni je ovo vec sve davno vidjeno/procitano

ali naravno,pohvala sto si postvio,mozda nekom pomogne!;)
 
Član
Ma budalastine ciste. Cuj savjet 6, nikad ne uzet auto bez servisne - pa ni vani auta nemaju kompletnu istoriju obicno, a kamoli u Bosni bolan gdje neke marke jos uvijek ni nemaju ovlasteni servis. Savjet 8 - Najizjebanija auta na cesti, gora i od sluzbenih vozila, pa ne postoji onaj koji je pazio i mazio rent a car vozilo - svasta.

Ovo mu ga dodje kao da sam ja htio napisat rubriku - Kako kupiti hljeb

1. Pozeljno je prvo da odlucite da li zelite psenicni, crni, bijeli ili ljubicasti 'ljeb
2. Izbjegavajte jucerasnji hljeb, jer je danasnji bolji
itd :D

Hvala Trozicu, ovo nije upuceno protiv njega, nego onom koji sastavi ovaj text, ne mogu da vjerujem koliko je besmislen
 
Član
:Dznam trizex da je glupo ovo oko neki savjeta slažem se sa tobom ;)saću naći druge imam negdje just a moment
 
Član
ja sam pomoću ovi gore skenirani kriterija skonto da je rođakovo auto imalo udes ;) ja pregledo auto jednom i kažem mu kako je to auto bilo udareno,nevjeruje mi(kupito kao odlično očuvano),skinemo prednji blatobran:icon_eek: au jesu ga dobro izvarili:D,baš bila udarena strana kod desnog fara...
ako budete uzimali polovnjaka dobro gledajte branike,masku,svjetla,žmigavce,pozicije...
 
vec poznate stvari al dobro dodje za noobove, mada i oni vjerovatno kad idu kupovat auto povedu sa sobom il mehanicara il nekog ko kolko tolko zna..
 
Član
Eto kod mene starci su nedavno uzeli dvojku golfa,1.3 benzinac,i sad citam ovo sto si skenirao i ispunjava 98% ovih uslova,tako da su izgleda uzeli fin autic
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Sto se tice ovog zadnjeg, jel s epusilo u autu...to treba vlasnikovog sina pitat hahahaha :D


Hahahahahahahahahahhaahhahahahahaha najjaci komentar dosad koji sam procitao ...

Svaka cast :D
 
Član
gaga je napisao(la):
e jbg haj nađi ovakvo auto...

upravu si ;) unas u BiH nema naći više polovnjaka ko kad su se uvozila auta iz njemačke,jbmu zakon :D,a jesu tad skoro svi ovo gore ispunjavali,
znate pjesmu bilo je to dobro vrjeme :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top