Kako ispolirati auto

Kako ispolirati auto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jel moze neko dami objasni detaljno kako se polira auto nikada to nisam radio.Sta trebam da kupim od materijala i tako to .Imam metalic zutu boju.
 
ako imas viska 100KM odes kod profesionalca...postoje dva nacina masinsko i rucno,tako i postoje paste za masinsko i rucno poliranje...najbitnije ti je da je cisto auto ili dio koji poliras jer ako ima prasine ili drugog zaprljanja moze ti ostetiti lak pri poliranju...naneses manju kolicinu paste i kruznim pokretom je utrljas u lak dok se ne pojavi sjaj na povrsini i postane glatka,nezali koju kap znoja:D...sto se tice krpe,uzmi kakvu staru duksericu ili majicu i ozdriblaj po autu(pazi da nema kavih dugmadi ili nitni koji bi ostetili lak)stago mekano...polir pastu mozes naci u svakoj bojari(gdje se prodaju lakovi iboje:D),sto se tice cijene imas ih vala od 12-200KM,sto skupla to kvalitetnija u vecini sliucajeva a moze vala i ona jeftina posluziti...
ovako to ja radim svom ljubimcu,ako ima ko profesionalniji savjet,pomozite cojku...;)
 
BHT Ovisnik
samo da ti kazem da ces se umoritp pravo,ja sam sav kipio dok sam haubu i gepekt uradio,al se isplatilo,samo radi bas kad bude fin suncan dan:icon_smile:
 
Član
veci ti je cejf da ti ispoliras auto jos ako imas vremena odvojis par sati i ispoliras ga kako treba (kao sebi) kupis sonax pastu polish and wax ona ti je nekih 15KM a kvalitet je pravi
 
Član
ok jel se moze poliranjem kako unistit auto mislim oko laka boje ocel se sta ostetiti ako previse utrljam i tako
 
Najlaksi nacin je
kao sto jedan od kolega reče ako imas 100 KM lako je dok sve kupis toliko izađe ako ces bas da bude extra
a ako vec imas tih 100 KM odes nekom ko profi polira i dogovoris se sa njima
primjer ja u Mostaru tačnije u Blagaju imam majstora koji polira sa 4 vrste paste i prethodinh 6 godina niko nema zamjerku kako čovjek radi
a ti uradi kako mislis i nadam se da ćeš uspjet sretno
 
BHT Ovisnik
previse utrljat ako trljas rukom vjeruj nemozes nikako:icon_smile::D

@ado
koliko naplacuje taj u blagaju
 

MTR

Član
pazi brate , zavisi u kakvom ti je stanju sadasnji lak , nemoj da ga poliranjem skines , kupi neki obican polir , za tebe Sonax da ne bi sta uneredio
 
BHT Ovisnik
u mene je bilo strasno lose,mada moram opet,nisam dovoljno upirao:D
poliranje.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top