Kako dobiti zvuk turbine

Kako dobiti zvuk turbine

Član
Sta treba modifikovati da bi dobio onaj zvuk turbine (sututututu).
Gledao sam nesto po netu neki kazu samo ravna cev straight pipe od motora do kraja i dobije se taj zvuk, neko prica blow off ventil podesivi, cuo sam isto i vakum ventil se steluje pa se dobija taj zvuk. Pa rek'o da se raspitam ja to malo bolje da vidim sta stvarno treba uraditi jer bi to dodao na moju astru
 
Član
Nisam bas nesto upucen u to, a voleo bi malo da prostudiram to, malo pre videh audi tt kad prodje a turbina odradi taj zvuk bas se mocno culo. Koliko sam ja shvatio taj zvuk se javlja kod viška pritiska u turbini i taj pritisak izlazi pa se cuje taj zvuk, ili ja gresim. Jel ti nije problem da mi pojasnis princip kako to radi i kako se dolazi do toga. Hvala
 
Član
to se zove turbo surge. Imas i famozni zvuk BOV ventila, ali za to treba imati klapnu gasa. u vecini slucajeva BOV je sminka i ljudi sto stavljaju ne znaju podesiti pa se vise gubi nego sto se dobija.
za sto duzi vijek turbine drzati se fabrickog filtera i ne kaciti gluposti na sistem. ( izbjegavati kn i sl. filtere)
 
Član
Ja sam gledao filter vazduha onaj kao pecurka kn razmisljao sam njega da stavljam, al napravio bi lepo kutiju xa njega da ga motor ne bi grejao. Mozda budem u buducnosti radio al jedno veliko mozda. A to bov je onaj ventil sto se stavlja na crevo pa kad se otpusti gas on izbaci vazduh, to sam vidjao dosta puta ali to je samo zvuk vazduha kako izlazi.
 
Član
Neces nista postici, takvi filteri propustaju prasinu koja dolazi do lopatica turbine i ostecuje ih.
Da turbo ce raditi, ali morat ce se okretati mnogo brze da stvori isti pritisak...

Boljeg filtera od oem nema.
 
Top