Kako dobiti KS motor je od Astre f 1.6 Si

Kako dobiti KS motor je od Astre f 1.6 Si

Član
MOTOR OD ASTRE F U KADETTU OZNAKA C16SE

ima 74kw-101ks zanimam me kako bi poveco snagu posto se slabo razumijem u mehaniku,jedn mehanicar mi prodaje (kako on kaze sposrtka glava sa ventiljima za ovaj motor,niza od ove sto je trenutno na motoru)zanima jeli ima takva glava,i kad bi se ugradilo dali bi davalo sta ks,i dali bi sta stetilo motoru.
 
Član
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...

Sportski lonac= snaga 1-2ks a zvuk 10 ( cak ako je i veci Fi cijevi na tom loncu moze mu i smanjiti snagu pa bi morao dostelati auto da bi dobio to sto trazi, tako je meni bilo, tacno sam izgubio bio snagu na visim obrtajima i nakon stelanja ponovnog sam vratio ono sto sam imao i maaalo skroz dobio haman i neosjetno)
Vadjenje srednjeg lonca snaga= 0ks ako je protocni a zvuk 15
K&N filter snaga= 1ks a zvuk =20
:D
Sa tom glavom sto ti taj kaze ces dobiti na snazi ali jedino ako je stavio vece ventile nego sada i ako je spustio sto kazes da jeste i tu ces dobiti na snazi ali ne ocekuj neku veeeeliku promjenu u snazi i naravno poslije toga opet na stelanje da bi dobio max iz toga sto ti je stavio i naravno moras sipati visokooktansko gorivo poput 98 ili 100 jer ce ti s tim povecati se kompresija i smanjiti komopresioni prostor pa da nebi doslo do samozapaljenja onda je bolje i da nebi bilo problema bolje ti je sipati visokooktansko gorivo, i naravno staviti paljenje u malo ranije radi isto tako zivosti auta i malo povecanja snage.
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...

to vec imam u planu,cip je skup a malo daje

uco_opc je napisao(la):
Naletis gdje c20xe i utrpas unutra ,,,najsigurniji i najbolji nacin

imao sam priliku da kupim kompletnu astru gsi i nisam,a nebi vise da mjenjam motore ovo je 3 u pola godine

RS TURBO je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...

Sportski lonac= snaga 1-2ks a zvuk 10 ( cak ako je i veci Fi cijevi na tom loncu moze mu i smanjiti snagu pa bi morao dostelati auto da bi dobio to sto trazi, tako je meni bilo, tacno sam izgubio bio snagu na visim obrtajima i nakon stelanja ponovnog sam vratio ono sto sam imao i maaalo skroz dobio haman i neosjetno)
Vadjenje srednjeg lonca snaga= 0ks ako je protocni a zvuk 15
K&N filter snaga= 1ks a zvuk =20
:D
imam sportski lonac Remusov,srednji lonac ide van i od grane do lonca ide cijev u komadu veci fi,a filter imam skinu zale mi se susjedi na buku kad dolazim iz trece smijene :icon_mad: :lol::lol:
 
Član
Japi je napisao(la):
imam sportski lonac Remusov,srednji lonac ide van i od grane do lonca ide cijev u komadu veci fi,a filter imam skinu zale mi se susjedi na buku kad dolazim iz trece smijene :icon_mad: :lol::lol:

"Sa tom glavom sto ti taj kaze ces dobiti na snazi ali jedino ako je stavio vece ventile nego sada i ako je spustio sto kazes da jeste i tu ces dobiti na snazi ali ne ocekuj neku veeeeliku promjenu u snazi i naravno poslije toga opet na stelanje da bi dobio max iz toga sto ti je stavio i naravno moras sipati visokooktansko gorivo poput 98 ili 100 jer ce ti s tim povecati se kompresija i smanjiti komopresioni prostor pa da nebi doslo do samozapaljenja onda je bolje i da nebi bilo problema bolje ti je sipati visokooktansko gorivo"


Tek sam sada vidio da su ti bubine a ne razvodnik paljnja znaci to otpada a ovo za glav sve stoji :)
Takodje sa platinskim svjecicama ces dobiti nesto ali to je ne primjetno ali mirniji rad sigurno ce biti sa njima i naravno 4 puta veca prelaznost nego sa obicnim :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...

Sportski lonac= snaga 1-2ks a zvuk 10 ( cak ako je i veci Fi cijevi na tom loncu moze mu i smanjiti snagu pa bi morao dostelati auto da bi dobio to sto trazi, tako je meni bilo, tacno sam izgubio bio snagu na visim obrtajima i nakon stelanja ponovnog sam vratio ono sto sam imao i maaalo skroz dobio haman i neosjetno)
Vadjenje srednjeg lonca snaga= 0ks ako je protocni a zvuk 15
K&N filter snaga= 1ks a zvuk =20
:D

mislio je samo na "osjecaj", a ne na stvarno povecanje snage. nisi ga razumio ;)
 
Član
majne greska :cool: :lol: pogresno razumio, samo zvukom moze misliti da je jaci a snagnom moze cak i oslabiti motor sa ovim svim :D
 
Član
emir_89 je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...

Sportski lonac= snaga 1-2ks a zvuk 10 ( cak ako je i veci Fi cijevi na tom loncu moze mu i smanjiti snagu pa bi morao dostelati auto da bi dobio to sto trazi, tako je meni bilo, tacno sam izgubio bio snagu na visim obrtajima i nakon stelanja ponovnog sam vratio ono sto sam imao i maaalo skroz dobio haman i neosjetno)
Vadjenje srednjeg lonca snaga= 0ks ako je protocni a zvuk 15
K&N filter snaga= 1ks a zvuk =20
:D

mislio je samo na "osjecaj", a ne na stvarno povecanje snage. nisi ga razumio ;)

stavicu koji video od motora,auta i vuce,da vidit kako stoji sad,a oko lonca i toga to mi je vec u planu,a i planu je neka veca prerada motora osim filtere i lonca



RS TURBO je napisao(la):
Japi je napisao(la):
imam sportski lonac Remusov,srednji lonac ide van i od grane do lonca ide cijev u komadu veci fi,a filter imam skinu zale mi se susjedi na buku kad dolazim iz trece smijene :icon_mad: :lol::lol:

"Sa tom glavom sto ti taj kaze ces dobiti na snazi ali jedino ako je stavio vece ventile nego sada i ako je spustio sto kazes da jeste i tu ces dobiti na snazi ali ne ocekuj neku veeeeliku promjenu u snazi i naravno poslije toga opet na stelanje da bi dobio max iz toga sto ti je stavio i naravno moras sipati visokooktansko gorivo poput 98 ili 100 jer ce ti s tim povecati se kompresija i smanjiti komopresioni prostor pa da nebi doslo do samozapaljenja onda je bolje i da nebi bilo problema bolje ti je sipati visokooktansko gorivo"


Tek sam sada vidio da su ti bubine a ne razvodnik paljnja znaci to otpada a ovo za glav sve stoji :)
Takodje sa platinskim svjecicama ces dobiti nesto ali to je ne primjetno ali mirniji rad sigurno ce biti sa njima i naravno 4 puta veca prelaznost nego sa obicnim :)

a mislio sam tu glavu i ventilje sto dobivam dali bi bilo korisno ugraditi dali bi bio jaci,on je imao astru isti motor kao u mene imao je neke dodatke:turbinu,chip,granu,ovu glavu i jos neke sitnice,vozio sam je i imam osjecaj da je sto se tice motora duplo jaca od moga

Japi je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
RS TURBO je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
http://www.smchiptuning.com/auto/opel/astra-f ili ako želiš mentalno povećanje snage, stavi sportski lonac, izvadi srednji KN filter. Mislićeš da imaš 15KS više...

Sportski lonac= snaga 1-2ks a zvuk 10 ( cak ako je i veci Fi cijevi na tom loncu moze mu i smanjiti snagu pa bi morao dostelati auto da bi dobio to sto trazi, tako je meni bilo, tacno sam izgubio bio snagu na visim obrtajima i nakon stelanja ponovnog sam vratio ono sto sam imao i maaalo skroz dobio haman i neosjetno)
Vadjenje srednjeg lonca snaga= 0ks ako je protocni a zvuk 15
K&N filter snaga= 1ks a zvuk =20
:D

mislio je samo na "osjecaj", a ne na stvarno povecanje snage. nisi ga razumio ;)

stavicu koji video od motora,auta i vuce,da vidit kako stoji sad,a oko lonca i toga to mi je vec u planu,a i planu je neka veca prerada motora osim filtere i lonca



RS TURBO je napisao(la):
Japi je napisao(la):
imam sportski lonac Remusov,srednji lonac ide van i od grane do lonca ide cijev u komadu veci fi,a filter imam skinu zale mi se susjedi na buku kad dolazim iz trece smijene :icon_mad: :lol::lol:

"Sa tom glavom sto ti taj kaze ces dobiti na snazi ali jedino ako je stavio vece ventile nego sada i ako je spustio sto kazes da jeste i tu ces dobiti na snazi ali ne ocekuj neku veeeeliku promjenu u snazi i naravno poslije toga opet na stelanje da bi dobio max iz toga sto ti je stavio i naravno moras sipati visokooktansko gorivo poput 98 ili 100 jer ce ti s tim povecati se kompresija i smanjiti komopresioni prostor pa da nebi doslo do samozapaljenja onda je bolje i da nebi bilo problema bolje ti je sipati visokooktansko gorivo"


Tek sam sada vidio da su ti bubine a ne razvodnik paljnja znaci to otpada a ovo za glav sve stoji :)
Takodje sa platinskim svjecicama ces dobiti nesto ali to je ne primjetno ali mirniji rad sigurno ce biti sa njima i naravno 4 puta veca prelaznost nego sa obicnim :)

a mislio sam tu glavu i ventilje sto dobivam dali bi bilo korisno ugraditi dali bi bio jaci,on je imao astru isti motor kao u mene imao je neke dodatke:turbinu,chip,granu,ovu glavu i jos neke sitnice,vozio sam je i imam osjecaj da je sto se tice motora duplo jaca od moga


mislio sam posto vec moram raditi generalku motora da tu glavu ubacim kad je vec rasklapam,a tarzi mi za to 50km(glava i ventilji)


evo ovako nesto otprilike
http://www.youtube.com/watch?v=uiSHaijs7Sw
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
naravno staviti paljenje u malo ranije radi isto tako zivosti auta i malo povecanja snage.

RS TURBO sve si rekao mestre,samo da se dodirnem teme ranijeg paljenja.Ranije paljenje nece dati povecanje snage nego takodjer samo varku jer auto ce biti zivlje na niskim okretajima i fleksibilnije,doduse to je dobitak ugodnije voznje.Snaga ce ostati ista kao i max ubzanje.Naime rano paljenje pomjera vrh momenta u nize okretaje i daje veci moment a kasno suprotno,u vise,tako da nema stvarnog dobitka snage ali imas taj osjecaj isto kao sto bi se kad vozis turbo dizela zakleo da bolje ide nego benzin iste snage iako je to samo varka zbog zivosti sa niskih okretaja na ustrb visokih tj fleksibilnosti.Motor odmah povuce bez deranja .Kad se stane na crtu razocaras se.
 
Član
ne skonta ja tebe sada on je tu glavu spustao a stavljao turbinu :icon_confused: pa valjda je trebao podizati ako turbo stavlja kud ce jos dole da povcava kompresiju.
Ako je glava dobro uradjenja i ako je spustena glava to ce ti dati nesto snage ali ne ocekuj previse kao da si turbo stavio na njega :lol: onda bi trebao ganjati i vecu malo usisnu granu i ici na remap da bi imao bas vise snage :cool:
Jeftinije je naci 2.0 motor i ubaciti nego se zahebavati s tim jer ce te dosta skuplje izaci a nije to neki sad motor jak za tuninga jer je 1.6 i jos 8V motor, ubaci jaci motor i to je bolje i jeftinije.
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
ne skonta ja tebe sada on je tu glavu spustao a stavljao turbinu :icon_confused: pa valjda je trebao podizati ako turbo stavlja kud ce jos dole da povcava kompresiju.
Ako je glava dobro uradjenja i ako je spustena glava to ce ti dati nesto snage ali ne ocekuj previse kao da si turbo stavio na njega :lol: onda bi trebao ganjati i vecu malo usisnu granu i ici na remap da bi imao bas vise snage :cool:
Jeftinije je naci 2.0 motor i ubaciti nego se zahebavati s tim jer ce te dosta skuplje izaci a nije to neki sad motor jak za tuninga jer je 1.6 i jos 8V motor, ubaci jaci motor i to je bolje i jeftinije.

rekao sam da se nerazumijem tako mi je on rekao,nista smo onda odrati,sto je spomenuto ranije onaj osjecaj :lol: snage filter i lonac
 
Top