Kadett GSI 16V "C20LET"

Kadett GSI 16V "C20LET"

Član
Danas kupio Kadett-a sa C20LET motorom 204KS/280Nm (ako neko ne znam, a cisto sumnjam u to), nisam mogao da odolim :) Autic je 1986g, od opreme ima servo, siber, centralnu bravu, alarm i ABS, nije registrovan skoro godinu dana, a ni vozen do pre jedno mesec dana. Stanje je jbm li ga, ne znam ni sam, onako solidno. Oterao sam ga kod svog majstora u Mirijevcu, podigao na dizalicu i odozdo je stvarno dobro ocuvan, nema nigde nista da je pocelo da truli, niti da je suplje. Ima ojacanje izmedju viljuski, zavarena sipka koja se koristi kao armatura :) :) :) Na njemu je komplet opruga i samosteljujucih amortizera Koni, a dobio sam i racun uz auto gde pise da su placeni 30000 i nesto dinara 2007g. Zadnji lonac je FS prohromski, ali stavicu moj posto mi se vise svidja, zajedno sa srednjim loncem da se ne dere ko lud kao sada. Kod majstora sam ustanovio da je levi kraj spone za zamenu i da silen blokovi viljuski nisu bas najsjajniji, pa cu sve to da izmenjam, ostalo je sve bez lufta i potrebe za zamenom. Volan je neka minijatura, bukvalno k'o da vozim karting, a auto ide nenormalno dobro, nista ludje nisam vozio u zivotu :)
Rubovi i deo iza rubova ispod branika je klasicno strunuo tako da me ceka zamena, a i podsajtne nisu bas sjajne, no nista specijalno. Ostatak limarije je koliko sam mogao da vidim, a zagledao sam poprilicno, u veoma dobrom stanju, pogotovo za auto star 24 godine i to Kadett :)
Menjac je odlican i glatko ide u sve brzine, papucice su Momo, ali ih skidam i prodajem jer mi se ne svidjaju. Ove stopaljke cu takodje da prodam i stavim fabricke kao i gepek posto mrzim ovaj ravan fazon. Prednji branik je pukao na jednom mestu pa je tu stavljena tablica, no bice reseno. Ima tu brdo sitnica koje me cekaju, ali sve u svemu mislio sam da ce auto bito dosta gori od onoga sto videh u oglasu.
Motor radi odlicno, s'tim sto nekad pocne onako u leru da malo varira ler gas i da malo baca tamni dim na izduvu, kao da baca "zivo gorivo", ali cim mu dam malo gasa, smiri se, radi kao sat i ne dimi ni trunku. Sta to moze da bude videcemo u danima koji dolaze, a mozda se i javi neko sa slicnim problemom. Turbina je reparirana komplet, cak ima i garanciju koja je naravno istekla :) jer je auto godinu dana bukvalno stajao u dvoristu sto se vidi po naslagama paucine kad sam ga podigao na dizalicu. Potrebno je zameniti i dihtung dekle posto malo slini, klasika naravno.
U planu je za koji dan prebacivanje nekih stvari sa mog GSI-ja na "novi": sekvent plinski uredjaj, komplet enterijer zajedno sa volanom, komplet tockovi prednji i zadnji, biksenoni, novi akumulator, GSI znakovi i rucica menjaca. Mozda prebacim i elektricne podizace i retrovizore, ali ako me ne bude bas mnogo mrzelo jer sumnjam da je jednostavno.

Naravno, sve ce to biti dokumentovano lepo kao i svaki auto koji imam ili sam imao, a moj GSI 16V ce za nekoliko dana biti na prodaju, pa eto i to da pomenem :)
Evo napokon i slika, a javljanje ide odmah sutra kad krenu radovi.




 
Početnik
hajjj isplakat cu se bgm...san snova extra je,al de mu vrati fabricke stope,i normalni gepek,grehota je ovo bgm..svaka cast i da te dobro sluzi
 
BHT Ovisnik
svaka cast,malo posla i bit ce extra,slazem se s navedenim planovima,nek te slusa kako treba da trebao samo sipati i voziti,nek je sa srecom :)
 
Član
Auuuuu koja masina :cool:;)

Svaka cast na izboru :icon_smile:

Ma samo sredi limariju malo da bude clean i to je to mozda jos malo spustit ;)
 
Član
Svaka cast na izboru, odlican je, samo uradi nesto sa ovim gepekom i stopovima(citaj baci u kantu)...nek je sa srecom;) p.s. Znas li koje mu je vreme na 402:icon_question:
 
Legend
dobar kadet, jeste da ima posla na njemu, ja da sam na tvom mjestu prebacio bi motor u onog sivog kadeta on je bolji sto se izgleda tice ;)
 
Top