K: VW KOMPLET DIZEL motor ili nekog havarisanog dizel VW (**pogledajte svi oglas**)

K: VW KOMPLET DIZEL motor ili nekog havarisanog dizel VW (**pogledajte svi oglas**)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz Dzeni, zovni otpad Lotus u Mostaru i vidi da li na stanju imaju G4 dizela sto vjerujem da imaju i reci da ti treba half cut auto tj. da ti otkinu komplet prednji kraj. Tako znas da ti nista nece faliti. Mnogo toga se mijenja prilikom konverzije benzinca na dizela.
 
Član
Pozz Dzeni, zovni otpad Lotus u Mostaru i vidi da li na stanju imaju G4 dizela sto vjerujem da imaju i reci da ti treba half cut auto tj. da ti otkinu komplet prednji kraj. Tako znas da ti nista nece faliti. Mnogo toga se mijenja prilikom konverzije benzinca na dizela.

to me najviše zanima, sta je sve potrebno ?, ima ovdje dosta ljudi koji su to prebacivali, @Liga je ubacio u dvojku motor TDI PD 74 KW .
 
Drug velike su komplikacije oko toga, ako želiš da imaš rahat prodaju a ne da uvališ nekom. Možda bolje da postaviš pitanje šta ostaje na autu...pokušaj drugog nekog benzica naći bar ćeš manje posla imati...budi na oprezu. Ja ću ti do jednog obližnjeg otići sutra da vidim da nema šta, ukoliko bude imao, poslat ću ti broj pa se čujte, ovo oko logistike ti mogu pomoći...
 
dzeni druze ne znam koliko ti se zbilja isplati sve to
treba motor (i nosaci motora jer na benzincu nisu isti , mogu biti oblikom isti ali na dizelu su meksi da ne trese unutra) ,mjenjac drugi (postoji mogucnost da poluosovine nisu iste duzine na benzincu i dizelu jer kod nekih auta nisu iste na benzinskom i dizelskom mjenjacu, a ne znam sad za golfa 4)
instalacija sa procesorom- komplet do sata, kilometar sat, hladjak vode, druga klapna gasa(potenciometar gasa),
sad ja mislim da ako (posto moras) ubacujes drugi procesor i drugu elektroniku motora moras i komplet kod kljuca na bravi prenijet (opet nisam 100% sig)
zatim , izduv ti nije isti (nisu isti katalizatori, locni - sad ne znam kako bi to radilo na dizelu)
plovak u rezervaru nije isti (pogotovo ako taj benzinac , a siguran sam da ima , benzinksu pumpu u rezervaru onda moras i to zamjenit od dizela
uglavnom veliki je poso sve upasovat, ono jeste da su mnogi ubacivali u dvicu 1.9 TDI (66, 74. 96 kw) ali kao sto znas i sam -veliki su to projekti (sumnjam da je isplativo jer ti to planiras prodavati )
plus atest na sve to 250 KM
 
Super Moderator
Dzeni druze ako vec hoces to da radis onda sebi dovezi odozgo dizela i sve prebaci.. Nadjes nekog jeftinog da je sastrugan sa strane ili nazad malo cvaknut, da je sjediste poderano i to, i da je registrovan gore, dovuces ga prebacis sve to, ostalo polako prodajes u dijelove i eto
jer nije to samo motor ko sto znas, treba i mjenjac, i nosaci, ovjes, taho itd
 
nabavi benzinca naj jeftinije ces proc 1.6 74KW i budi miran ako trazis dizela kontaj da ti treba sve pa cak i rezervoar cijeli jer nes moc u taj nafte nasut malan otvor ;)
a ostalo ti je vec sve receno ;)
 
Član
Skup je i ovako golf bez motora, a to dok sve prebaciš košta će te da na kraju možeš bit i u minusu radije ga prodaj tako ako treba i za 3500 KM i nek se neko drugi pati s njim, il ubaci opet benzin motor
 
Član
Hvala momci na odgovorima,
gore mi je muljat tako ubacivat obicni 1.6 , dijete zna da je SR motor 74 kw a mene u papirima 81. i ista stvar kao i sa dizelom, ne pašu tu poluosovine nit mjenjač ,
idem za njemačku opet za 10-tak dana, opet sam u potrazi za klipovima, samo mi oni trebaju, stubline su nove i sve ostalo je prilicno zadovoljavajuce .
a ovog motora u bosni sigurno nema za dijelova , sve sam obišao od tešnja kiseljaka pa do mostara.
Klipove u nipexu mogu naručit, jedan košta oko 550 KM , meni trebaju sve cetri.

javljaju se ljudi na piku davali su neki 3500 i nisam ga dao, onda neki nude traktore ,motokultivatore, rezanu građu itd...
 
da si mu bogdom uzeo to 3500 , ja bi mu (na tvom mjestu) i ruku iscupo za te pare :) nego jebavo se s tim
kad ga sredis tj popravis kao benzinac bit ce max 5000 -5500
ionako znam da vec gubis na tom autu, al tako je na autima, nekad moras zazmirit i pustit da ide sve niz vodu :/ (opet ti znas bolje , i nadam se da ces naci tamo klipove jer da uzimas nove zbilja se ne isplati :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top