k&n dawn pipe golf 4 1.8turbo?

k&n dawn pipe golf 4 1.8turbo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pošto nisam baš upućen u ove filtere, interesuje me šta
tačno dobijam ovim filterom tj. dobre i loše strane,
da li se mijenja filter na redovnom servisu, fabrički da li se vadi,m
kako se montira, i sl. imam jednu ponudu za ovaj filter pa me interesuje o čemu se radi, unaprijed zahvalan:cool:
 
Početnik
klasicni CAI koji doobijes od KN kad kupis Typhoon set, znaci ove crijeva sluza da izmjestis filter-gljivu iz motornog prostora sto je vise moguce i da dodjes do VISE HLADNIJEG ZRAKA , ako je sve tip top uzmi ovo jer ovakav set kosta cca 500km ..

dakle fabricki filter za kucistem ide vani , i odmah iza LMM-a se stavljaju crijeva/nastavci za ovaj filter..



kao i svi KN filteri ovaj se ne mjenja samo se cisti standardnim K&N sredstvom za ciscenje..


dobro zvuci i dobijes par KS u odnosu na obicni "fabricki" filter...
 
muha je napisao(la):
klasicni CAI koji doobijes od KN kad kupis Typhoon set, znaci ove crijeva sluza da izmjestis filter-gljivu iz motornog prostora sto je vise moguce i da dodjes do VISE HLADNIJEG ZRAKA , ako je sve tip top uzmi ovo jer ovakav set kosta cca 500km ..

dakle fabricki filter za kucistem ide vani , i odmah iza LMM-a se stavljaju crijeva/nastavci za ovaj filter..



kao i svi KN filteri ovaj se ne mjenja samo se cisti standardnim K&N sredstvom za ciscenje..


dobro zvuci i dobijes par KS u odnosu na obicni "fabricki" filter...

je li teško ovo namontirati na golfa, je li se ovo kopča na turbinu ili gdje
i da li bi se usisnik morao praviti drugi
strah me da ne bude kontra efekat, umjesto hladnog da uvuče topal zrak
ako neko ima iskustva sa ovim filterima bio bih mu zahvalan na savjetu
 
Član
gljiva je veoma losa kombinacija na maf protokomjer koji ti imas na golfu i nije pametno da diras svoj panel jer ces izbubiti snagu na motoru.

Zaboravi gljivu,samo panel mozes staviti na maf ...
 
SM chip tuning je napisao(la):
gljiva je veoma losa kombinacija na maf protokomjer koji ti imas na golfu i nije pametno da diras svoj panel jer ces izbubiti snagu na motoru.

Zaboravi gljivu,samo panel mozes staviti na maf ...

hvala DRUŽE NA OBJAŠNJENJU, neću ovaj onda ni stavljati,
nego mi reci kako bi izgledalo da stavim cijev za usis samo sa većim otvorom do kutije sa filterom fabričkim, bi li dalo ikakvog rezultata
ili bez kn panela nema efekta. pozz:cool:
 
Član
to ti je mnogo pametnija i bolja stvar koju mozes da uradis,slobodno napravi ususnik na prednjoj strani i dovedi cijev sa donje strane fanricke kutije filtera i to je extra dobro i donosi snagu ali je malo problematicno zbog jake kise i zato to fabrika neradi,morao bi malo da pripazis da nevozis brzo kada kisa pada mada opet to sve zavisi od promjera cijevi i nacina na koji to izvedes i ako kupis k&n panel onda nemoras da brines ni zbog kise jer njemu nece nista biti kad ovlazi kod se standard filter brzo propasti.
 
Početnik
stavi KN panel i zavrsiosi problem , on ti dodje tako nekih novaca :)

eventualno da povecas presjek cijevi koja sad ide u blatobran mada ima pametnijih stvari za uraditi prije toga... da dobijes kojeg konjceka..
 
muha je napisao(la):
stavi KN panel i zavrsiosi problem , on ti dodje tako nekih novaca :)

eventualno da povecas presjek cijevi koja sad ide u blatobran mada ima pametnijih stvari za uraditi prije toga... da dobijes kojeg konjceka..

nije meni do konja, vozio sam jednu četvorku kojoj je napravljen usis fi 10 cm minimum, najviše mi se dopada mijenjanje brzine kad
se čuje samo uvlačenje zraka to mi je skroz gotivno, a i motor bolje diše
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top