K : felge za mini moris

K : felge za mini moris

Legend
oglas iz usluge :

kupujem felge za minija, znaci 10,11,12 " (13ke su vec goleme)
mislim da je kod njih 4x100 raspon

znaci nesto na ovaj fazon..
Morris_Mini_1.jpg

v121566p0.jpg
 
evo ako imas koga u Becu da ti to kupi i posalje
http://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/kfz-zubehoer-motorradteile/mini-cooper-felgen-lenkraeder-verbreiterungen-fensterheber-zu-verkaufen-21678548?adId=21678548
 
ja mislim da nije 4x100 al nisam siguran...pogotovo na starijim modelima...ovi noviji sminkerski mozda i jesu...a ove prve su cini mi se kosto su na twingu dolazile al 13ke...reci do kolko para pa da ti potrazim nesto u austriji...a kosto vidis s ovog linka cijena im je masna...
 
Legend
nije za matadoxa, ima jos jedan, zavrsio u sarajevu (onaj sa pika sto je imao marlboro nalju naprijed)

stavljali smo intre 13" al su velike, a nebi da sirimo blatobrane i to.. tako da ganjamo 10" ili 11" eventualno.. znaci ide restauracija klasicna, nista tuning..
 

Zex

Član
11" ne postoje i nikada se nisu ugradjivale na minija.
Inace raspon rupa na Miniju je 4x101,6 tako da mogu 4x100 uz konusne sarafe. (razlog zasto bas 101.6mm je u tome sto je na Miniju sve u colovnim merama, a to je okruglo 4cola).

13" staje na Minija ali se rub mora iseci da bi feluga stala (uz prosirene plasticne blatobrane to izgleda OK), ne znam o kojem se Miniju radi,ali ako se vec ide na potpunu restauraciju neka obrati paznju koje je Mini godiste, tj. da li je Mk1 pa sve do Mk7-8 te po tome trazi velicinu feluga (u zavisnosti od modela da li 10", 12" ili 13")
 
Legend
morat cu pogledati to, vidio sam ga na slikama, ali kako god, mislim da je stariji model, negdje cca 80to godi..

mislim da bi onda 10 ili 12" bilo idealno.. on trenutno ima 5x10" ats classic ali bi volio naci nesto sire, ako ne bude to onda bi radili restauraciju tih 10"

hvala svima na odgovorima
pozz
 

Zex

Član
'80 pa na ovamo se smatraju vec novijim minijima. Znaci 12" i 13".
Ja licno ATS-ice ne bih dirao, eventualno distance a njih srediti i bice to extra.

Licno mi se 12" ni malo ne svidjaju, tesko je naci gume, a Mini na njima izgleda nekako nedoreceno, na 10" je to onaj pravi smek, a kada bi se mogle iskopati 13" "kobasicarke" iliti Miniligt to bi bilo extra. Inace ova slika zelenog je na 12",a to na 13"izgleda ovako:
mini-old-sm.jpg
 
Legend
nasli smo bili intre, one su kao replike smoora, ali nije mogao ubacit da se ne reze izvlaci itd itd..
vidjet cemo jos, a vjerovatno da ce ostati 10ke
 
Top