Jurio 257 km/h ispred škole pa dobio tri godine zatvora

Jurio 257 km/h ispred škole pa dobio tri godine zatvora

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Honda-CBR1000RR.jpg


Mladi motociklist Mathew Engelbeck (20) je dobio kaznu od tri godine zatvora zbog toga što je jednog jutra, navodno žureći na posao, prošao preko pješačkog prijelaza blizu Whittier osnovne škole u gradu Mesa Drive u Arizoni brzinom od 257 km na sat. Drakonska kazna koju je Engelbeck dobio primjer je svima da sa američkim policajcima i sudskim organima, nema šale kad je brzina u pitanju. Engelbeck je zbog prebrze vožnje na dva kotača već otprije bio poznat policiji. No, ovog je puta uistinu pretjerao.

On je sa neregistriranom Hondom CBR 1000 RR iz 2006. godine u rano jutro najprije jurišao po autocesti na ulazu u Mesa Drive brzinom od 225 km/h. Nakon što je ušao u grad, projurio je ispred škole sa 257 km/h, bježeći od policajaca koji su ga počeli pratiti shvativši da je riječ o luđaku na motoru. Potjera je trajala punih pola sata jer je mladi i očito spretni vozač vješto izbjegavao policajce. Kada je međutim ostavio motor i pobjegao u svoj stan, policajci su ga uočili iz helikoptera i brzo uhitili. Sudac nije imao razumijevanja za njegovo opravdanje da je kao bivši trkač tog jutra žurio na posao, pa mu je odmjerio tri godine zatvora. Na sudsku odluku ima pravo žalbe, ali će po svemu sudeći duže vrijeme provesti iza rešetaka...
 
Član
hm
jeste njemu bilo cool dok je bjezao i jurio i sigurno da motoristi vole brzinu
ali ipak skola, djeca, naselje
nema tu opravdanja

aj da je auto put vec kraj skole
 
Član
Volim ja brzinu, volim adrenalin, volim projuriti,...joj kako samo to obzavam. Ali ovog manijaka treba ubiti, i to brzo,...dok on nije koga ubio...Mislim da do stotinu na sat, i moze se kontrolisati vozilo, ali preko, jos preko 200 stotine, am to ti je samo sreca ba, kakva spretnost...

Nego, dobro je pa ima zakona koji moze ovakvima stati u kraj. Kod nas ni za silovanje ne dobiju ni pola ovakve kazne,...sto je jako tuzno
 
Legend
Klima je napisao(la):
Volim ja brzinu, volim adrenalin, volim projuriti,...joj kako samo to obzavam. Ali ovog manijaka treba ubiti, i to brzo,...dok on nije koga ubio...Mislim da do stotinu na sat, i moze se kontrolisati vozilo, ali preko, jos preko 200 stotine, am to ti je samo sreca ba, kakva spretnost...

Nego, dobro je pa ima zakona koji moze ovakvima stati u  kraj. Kod nas ni za silovanje ne dobiju ni pola ovakve kazne,...sto je jako tuzno

da,a kod nas iste te budale podmite i idu bez brige....
 
Član
enesss je napisao(la):
Klima je napisao(la):
Volim ja brzinu, volim adrenalin, volim projuriti,...joj kako samo to obzavam. Ali ovog manijaka treba ubiti, i to brzo,...dok on nije koga ubio...Mislim da do stotinu na sat, i moze se kontrolisati vozilo, ali preko, jos preko 200 stotine, am to ti je samo sreca ba, kakva spretnost...

Nego, dobro je pa ima zakona koji moze ovakvima stati u kraj. Kod nas ni za silovanje ne dobiju ni pola ovakve kazne,...sto je jako tuzno

da,a kod nas iste te budale podmite i idu bez brige....

Nazalost je tako! A neki kazu, na srecu,...itd...jbga
 
Član
slazem se ali imam jednu primjedbu na komentar, ovo do 100km/h se kontrolise vozilo preko ne, nikako i ni u kom slucaju nije tacno, jedino ako vozis neki kontejner od auta ne mozes ga kontrolisati preko 100km/h, pogotovo americke ravne ulice, ide pravo koliko ti oci vide... to sto se auta tice, za motor da ne pricam motor ako znas da vozis mozes ga sigurno voziti koliko hoces, ako to dozvoljavaju uslovi na cesti naravno... opet kazem, ne podrzavam divljastvo na pjesackim i blizu skole ali opet necemo pretjerivati.
 
Član
pun gas pa ako treba u tvorza nema veze ..a jos da je diesel ovaj motor isao bi 320 pored skole :) :) :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top