jugo 1600 16 v

jugo 1600 16 v

Član
amortizeri su jugini samo skraceni opruge isto jugine skracene na 28 cm i gibanj je peglan na 10 cm jedna plata je od juga serijska a druga od kamiona
 
Član
izvini slagao sam te naprijed su od fiata 127 amortizeri boge samo su jos potkraceni neznam sad ganjam nesta mozda cu probat od fice , stavljao sam od lade nive prejake su brate!! izmjericu vam i ubrzanje ali dok snijeg okopni heheh !:icon_smile:
 
Član
Saznaj koliko su kg/cm opruge od nive pa cu ti odmah reci kakve su ficine... ;) Ficine su ti 37.5kg/cm, a peglicine su 50kg/cm i ja ih vozim na mom Yugu ;)

 
Član
pokusacu da saznam , meni rekose da ce mi ficine mozda biti pretvrde ?????koliko su jugine ? skracene su na 28 cm? koliko su te tvoje od peglice visoke?
 
Član
Yugove su 15kg/cm... Moje opruge su 21.5cm dugacke i sabiju se na 18cm na autu... A te tvoje od 28 se sabiju na oko 16cm, sto znaci da kad bi ih namontirao bio bi ti malo visi auto, tj za 2cm nego sad ;)

Sto se tvrdoce tice, to ti ne znam sta da ti kazem, meni ove moje opruge su taman, da su tvrdje ne bi valjalo kad se vozi po gradu... Mada i ovako je 1cm hod, 2 cm je u najekstremnijim situacijama... I ne znam kakvi su tvoji amortizeri, ali moji sadasnji su fabricki po pitanju tvrdoce... A ficine su licno meni jako dobar kompromis udobnost/performanse. Inace, jel si razmisljao staviti zadnju b. stanglu? Ja sam kod mene montirao i prilicno je velika razlika (nesto najpriblizniji osecaj sa b. stanglom je kao kad sam nosio 100kg cementa u gepeku)...

PS: Ako imas te od nive jos kod sebe, javi mi na PM pa cu ti objasniti kako da izmeris koliko su kila ;)
 
Član
evo da se javim nakon duzeg vremena, prikupilo se dosta novih stvari ,skracenja prenos 12/53 itd itd bice slika uskoro a nadam se i koji snimak do tada puno pozdrava od mene za sve
 
Top