Još malo o golf-u gti VI

Još malo o golf-u gti VI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Za izgradnju je iskorištena postojeća platforma pete generacije, dok se pod poklopcem našao isti dvolitreni TFSI, dorađen da razvija 10 KS više odnosno 210 KS. Automobil do stotke ubrzava za 7,2 sekunde te postiže maksimalnu brzinu od 239 km/h.

Novi GTI ima bolji okretni moment pri nižim obrtajima, pa je tako 280 Nm okretnog momenta dostupno već od 1800 okretaja, što je blagotvorno djelovalo na potrošnju, koja u kombiniranom europskom ciklusu sada iznosi 7,5 litara na stotinu kilometara.

Iako nije značajno brži u sprintu do stotke i maksimalnoj brzini od prethodnika, novi GTI bi ipak trebao biti dinamičniji. Njemački inženjeri opremili su ga novim sportskim ovjesom, DCC adaptivnom šasijom te XDS elektronskim diferencijalom. Premda nije potvrđeno, spekulira se i o moćnijim kočnicama iz Bremba.
0196007.4.jpg

0197007.4.jpg
0198007.4.jpg
 
Član
isti motor,ista platforma,nova generacija :icon_rolleyes:
ne bi ja reko...al ajd,svidja se i meni ova bijela,sjedista su extra,neobicna prvenstveno,a i lijepa...centralna konzola mi nekako obicna,ne pristaje sportisti,volan i rucica mjenjaca extra odradjeni,predobri ovi crveni savovi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top