Jaguar XF Diesel S

Jaguar XF Diesel S

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
01.jpg

02.jpg


Britanski će proizvođač od sljedeće godine ponudu popularne limuzine XF proširiti novim, snažnijim dieselskim motorom koji će razvijati snagu od 275 KS te najveći okretni moment od 600 Nm


Jaguar je predstavio do sada najnapredniji i najsnažniji dieselski model u svojoj povijesti, a riječ je o automobilu pod nazivom XF Diesel S, kojeg pokreće jaguarov novi AJ-V6D Gen III S motor. Konkrenitnije radi se o 3,0-litrenom V6 bi-turbo (paralelni sekvencijalni turbopunjači) dieselskom Common Rail motoru s kojim će ova limuzina ubrzavati od 0 do 100 km/h za svega 5,9 sekundi te dostizati najveću, elektronički ograničenu brzinu od 250 km/h.

Naime, ovaj motor razvija snagu od 202 kW, odnosno 275 KS te najveći okretni moment od 600 Nm, zanimljivim podatkom se čini informacija kako ovaj motor pri 1500 o/min nudi čak 33% snage i 61% okretnog momenta više od trenutnog jaguarovog 2,7-litrenog V6 dieselaša. Nadalje, unatoč rastu obujma i performansi novi je motor za 12% ekonomičniji dok mu je emisija ugljičnog dioksida snižena za 10%. Točnije prema tvorničkim podacima prosječna mu potrošnja iznosi 6,8 l/100 km, a emisija ugljičnog dioksida 179 g/km.

U ponudi će još biti i slabija izvedba snage 177 kW, odnosno 240 KS koji će od 0 do 100 km/h ubrzavati za 6,7 sekundi te koji će dostizati najveću brzinu od 240 km/h, a čija će se potrošnja kretati približno brojkama snažnijeg modela. Obje su izvedbe motora inače standardno uparene sa 6-stupanjskim automatskim mjenjačem. Na kraju recimo samo kako će unaprijeđenje motorizacije popratiti i veći broj modifikacija vanjskog izgleda te uređenja interijera.

03.jpg
 
BHT Ovisnik
a ovog sam jaguara sliko(mislim da je to taj) zadnji je na slici
http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=11559&page=12
 
Član
Jaguar dizelas...kod mene jaguar je sad u rangu sa passatom, nema status luxuznog auta...odurno..jos malo pa ce biti i ferrari sdi :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top