izrada kutije

izrada kutije

pozz drustvo,evo cisto da napisem sta,sinoc sam se uputio u izradu kutije,znaci zamisao je auto muzika u kuci,par stvar dobio,par imao,par kupio i tako se pocelo :icon_smile: da se zahvalim ovom prilikom i Sinisi i starom sto mi pomazu oko ovoga ;) :lol:

i da,o zvucnicima i pojacalu ne znam bas mnogo :icon_confused: posto na pojacalu nema nikakvih oznaka koliko je w i slicno,ali nadam se da ce to fino svirati :D

prvo je bilo potrebno osloboditi garazu :icon_twisted:



zatim se malo mjerilo,crtalo



pocelo se busiti



bilo je potrebno prosiriti rupe :lol:



jedan ulego'



skracivanje nekih daski



busenje rupa za cepove



pojacalo



dvosistemci i trosistemci :D



:)



par vozilica koje se odmaraju :cool:



ranom zorom je pocela izrada sablona za kasetofon :D





jedna umjetnicka,posmatrac radova :p



priprema za smirglanje



da ne bude da ja nista ne radim :lol:





veceras busenje 2rupe za dvosistemce,za kasetofon i za reflekse moram rupe odraditi njih jos moram kupiti,ide sastavljanje i slajfanje kutije,i jos par stvari sto se stigne,do pisanja :123:
 
ado_d je napisao(la):
Ti u sklopu kutije ubacujes i player? Da ti vibracije ne sjebu player?

mislim da ne bi trebao jer smo ispod zaljepili komad drveta tj jednu plocu,vidjet ces evo sad na slikama

kao sto rekoh ide radno :cool: kutija sastavljena,stavljene stege ostavljana da se susi,trebat ce se na par mjesta malo zakitat za dan dva ovaj lik ce doci da lijepo odradi coskove,ostaje da se osmirgla jos jednom fino i ofarba,i na kraju sve da se spoji :D

par slika zvucnika,znaci dvosistemci max 120w trosistemci 330w...





par slika pojacala,jos uvijek nisam otkrio koliko je jako jer na njemu nigdje nema nikakvih oznaka,morat cu sutra googl.at sad sam preumoran





proba rupa za dvosistemce na staroj dasci



mislim da ce se lijepo uklopiti :icon_smile:



bilo je dvoumljenja,ali ne mnogo odlucio sam se za gornju boju,lakse se nanosi,ne vide se tragovi nanosenja,i svakim slojem je tamnija :D



mjera za kasetofon



rezanje rupe



proba...



@ado o ovome ti govorim





pocelo se lijepiti





i tntntn :D

 
da ne bude da se nista ne radi :D



materijal



zeljno cekaju da zasviraju opet :D



ostavljeno da se susi



a malo sam ubacio sve potrebno da se samo onako vidi izgledom kako ce to izgledati



sutra opet smirglanje cijele kutije i navecer,ako ne sutra prekusutra najkasnije sa masinom ce se zaoblit rubovi sve,ostalo je jos samo baglamu jednu staviti na ovaj dio gdje je rupa,kupiti reflexe i izbusiti kutiju pozada za njih,ofarbati i spojiti nadam se da ce do kraja sedmice biti gotovo :123:
 
Top