Izrada kutije za Infinity Reference 1030w

Izrada kutije za Infinity Reference 1030w

Član
Evo i moje kutije za moj subić :D
prije izrade sam puno mozgao i istrazivao i sve redom i kad sam bio načisto da radim kutiju, radeći proračun u WinISD naletim na preporuku proizvođača u kojoj pise da treba kutija od cca 50l, sto je za 15tak litara veće od kutije koju mi je WinISD proračunao :icon_eek:
Onda sam se posavjetovo sa majstorom adi187, i poslije sam u BassBoxPro odradio proracun i dobio oko 37l. Tako sam i počeo..



Radio sam od iverice 18mm, koje sam imao bruku. Rezao sam ubodnom pilom jer nemam nista drugo adekvatnije. (Patnja ziva .. :D )



Ali doradio sam sve ivice sa slajfaricom i doslo je veoma preciznije.. I da, krenulo je sastavljanje..

Pa onda priprema za farbanje.. Nisam se trudio da to bude baš sjajno i glatko, čisto sam popunio neravnine da se ne vide spojevi..



Nakon farbanja ispalo je ovako..







Eto, ja sam rezultatom više nego zadovoljan.. S obzirom da mi je ovo treća - četvrta kutija koju sam radio.. A druga ovom ubodnom metodom i stranicama od ormara :D
 
Član
Dobro si ovo odradio :cool:

A kad farbas kutiju uzmes nitro temeljni lak 7 KM kosta i naneses ga cetkom il spricom on popuni pore i eventualne supljine u drvetu nesto kao spric kit i obrusis ga sa smirglom mozes onaj sa granulacijom 800 i onda ofarbas u zeljenu boju manje ti ove boje ode jer je iverica i medijapan ne upijaju ;)
 
Član
Ma ja, prije ove svijetlo sive boje sam ja njega prešo sa bezbojnim lakom za drvo, samo da popuni šupljine.. A eto, nisam se bas puno trudio jer ce vjerovatno ici u crnu boju sve, pa cu onda svaku rupicu popunit'... A i ovako nije loše ;)
 
Top