Izracunavanje cijene registracije

Izracunavanje cijene registracije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
znaci treba mi da mi neko izracuna cijenu registracije za VW Polo 1.2 51kw 2007 godina benzin... auto se registruje u sarajevu...


danas su mi javili cifru od nekih 500 km sa policom osiguranja BSO pa mi je to brutalno skupo i nejasno da auto od 2 god starosti i svega 1200 kubika toliko kosta godisnja registracija...
 
Član
pa cuj ako je prva rega onda ti je tu oko 50 km nova prometna oko 100 nove tablice mozda malo manje neznam
i po kw kolko imas izracunaju i to je to otprilike jos ako sta odokativno nadodaju hahah :)
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
pa cuj ako je prva rega onda ti je tu oko 50 km nova prometna oko 100 nove tablice mozda malo manje neznam
i po kw kolko imas izracunaju i to je to otprilike jos ako sta odokativno nadodaju hahah :)

nije prav rega... imam vec tablice i saobracajnu...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
znaci treba mi da mi neko izracuna cijenu registracije za VW Polo 1.2 51kw 2007 godina benzin... auto se registruje u sarajevu...


danas su mi javili cifru od nekih 500 km sa policom osiguranja BSO pa mi je to brutalno skupo i nejasno da auto od 2 god starosti i svega 1200 kubika toliko kosta godisnja registracija...

ne bi trebalo daje tolko..pogledaj jos na nekim mjestima
 
Član
To je preskupo! Mene PRVA registracija nije izasla toliko, a imam vise kubika! Ponovo se ti to raspitaj!
 
Član
ja mislim da je ovo neka shema i da me gule ko bananu... naime posto je vozilo na lizing oni su me uputili na njihovu agenciju za registraciju i da je u tome shhema.... sutra cu trazit da mi posalju predracun sa svim specifikacijama i idem na mup da provjerim... ukoliko me pokusavaju zaj*at negine im krivicna prijava...
 
Član
kolko je kw taj kod tebe motor,jel to onaj 3 cilindra 60ks??oko 300maraka bi trebalo da ti bude,mozda i nize
 
Član
vladica85 je napisao(la):
kolko je kw taj kod tebe motor,jel to onaj 3 cilindra 60ks??oko 300maraka bi trebalo da ti bude,mozda i nize

kod mene je malo jaci nije 60 ks nego 71...

i meni je logicno da je oko 300 km al 500 je brutalno...
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
legionar je napisao(la):
Neces proci ispod 450 sigurno, tu ti je to negdje ;)

mozes li mi napisat ono shta sve ulazi u to one takse itd??

Stan da nadjem racun :)

Evo ovo ti je kod mene, doduse 53kw i punooo stariija vozilica od tvoje :) al eto

Tehnicki 50
putarina 24
putarina 2 36
fond zazastitu voda 20
taksa 10
sluzba informisanja 8
osiguranje 230
porez na imovinu 50
provizija na uplatnice 5
ZK 4
 
Član
Ja sam svog Pola koji je 1990. godiste, 1300ccm 44KW registrovao i preveo u avgustu mesecu, kostalo me je 480KM...
filijala zovko osiguranja... ko bajagi na rate, sve sam im isplatio u 20 dana.
Kako god, mislim da su me osisali! :D
 
Član
Ne znam otkud ti 300 al et...nema sanse da ga za te pare regas...elem..

1. Fakturišemo Vam premiju osiguranja po polisi 1 kom 230 KM
2. Putarina 1 kom 50 KM
3. Fond za zaštitu voda 1 kom 20 KM
4. AMS 1 kom 8 KM
5. Taxa 1 kom 10 KM
6. Porez na imovinu 1 kom 50 KM
7. Zeleni karton 1 kom 4 KM
8. Tablice i saobraćajna 1 kom 0 KM
9. Usluga za registraciju 1 kom 0 KM
10. Licencni pregled 1 kom 0 KM
11.Tehnički pregled 1 kom 45 KM

Ukupno: 417km

Cijena ti je u 10-20 maraka u bilo kojem osiguranju tako da kao sto ti legionar rece ispod 450km nema sanse...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top