Izgubi snagu, trese na 2000 rpm!!

Izgubi snagu, trese na 2000 rpm!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znaci prijatelji ovako:

Audi 80 1.8 RU motor sa 54kw. U zadnje vrijeme nemirno radi na leru, dodje mu pa radi savrseno na 900 rpm a onda spadne na 200 rpm. Desi se cesto da se ugasi u voznji cim se pusti gas, odmah gasi se. Izgubio snagu i od neku noc poceo je tresti na 2000 rpm i nece preko da ide i osjeti se miris benzina. Znaci svi ovi simptomi se desava spontano i povremeno, dodje mu period radi do Tz super, po povratku pocne tresti, gasiti se. Cim se ugasi pocne hladno da puse (nema grijanja), sinoc zamijenim termostat jer donje crijevo bilo hladno, i nove svjecice. Zakrenem malo razvodnik dotjeram ler na 900 rpm i sve super. Jutros opet sve po starom.
I jos sam osjetio da u brdu pri nizim obrtajima zvecka nesto ispod auta na mjestu gdje bude katalizator!! Sad da li ovaj model audija ima katalizator, da li je moguce da on pravi probleme, da je se otkacio ili zacepio?

Stvarno bi volio cuti vase misljenje o ovome jer dopizdilo mi vise ovo 'povremeno' trzanje, gašenje itd :icon_sad::icon_sad:
 
Član
Da te ne zezaju kablovi od svjecica il tako nesto? Mozda ti nekad radi na 2 ili 3 cilindra i zato spusta obrtaje i gasi se bez gasa.
 
prijatelju jeli imas el.pumpu od goriva ili ti je AC pumpa na tom tvom audiju
jer ako ti po ravnom asfaltu ide ok a cim vidi brdo gasi se i trza to ti je do AC pumpe (ako je imas) jer bacat ces pare bzz na popravku a bude ti do dijela koi kosta nov oko 30-40KM
pozzz i javi sta je bilo kad rijesis ;)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
prijatelju jeli imas el.pumpu od goriva ili ti je AC pumpa na tom tvom audiju
jer ako ti po ravnom asfaltu ide ok a cim vidi brdo gasi se i trza to ti je do AC pumpe (ako je imas) jer bacat ces pare bzz na popravku a bude ti do dijela koi kosta nov oko 30-40KM
pozzz i javi sta je bilo kad rijesis ;)

Vjeruj da ne znam kakva je pumpa na ovom motoru, i ne gasi se u brdu. Nego mu dodje povremeno da trese i nece preko 2000rpm. Sinoc kad sam mijenjao termostat i svjecice lijepo radio na 900rpm, nije trzao. Ali slaba turaza motora, ječi dok dize obrtaje i prilicno sporo ide kazaljka do 7000rpm. A u brdu se pod blagim opterecenjem cuje zveckanje.

ernadhusic je napisao(la):
prijatelju jeli imas el.pumpu od goriva ili ti je AC pumpa na tom tvom audiju
jer ako ti po ravnom asfaltu ide ok a cim vidi brdo gasi se i trza to ti je do AC pumpe (ako je imas) jer bacat ces pare bzz na popravku a bude ti do dijela koi kosta nov oko 30-40KM
pozzz i javi sta je bilo kad rijesis ;)



VR6Boki je napisao(la):
Da te ne zezaju kablovi od svjecica il tako nesto? Mozda ti nekad radi na 2 ili 3 cilindra i zato spusta obrtaje i gasi se bez gasa.

Skoro sam mijenjao razvodnik, ali nisam kablove. Kad pocne tresti krene i crn dim, smrdi benzin i potrosnja se poveca! :icon_rolleyes:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
naruci se kod Ede u Cehaje ;);)

Imam ovdje jarana, komsija otvorio garažu. Radio prije kod Subaše i u Inter Autu. Al ostavio sam to za nedelje jer sam planiro skidat katalizator (ako ga ima ovaj model motora). :cool::cool:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
haz0r je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
naruci se kod Ede u Cehaje ;);)

Imam ovdje jarana, komsija otvorio garažu. Radio prije kod Subaše i u Inter Autu. Al ostavio sam to za nedelje jer sam planiro skidat katalizator (ako ga ima ovaj model motora). :cool::cool:

dobar je i Hajro al Edo je BOG ;)

Znaci znas Hajru kralja ;) Bio ja sinoc kod njega al u garazi cetvorku neku raskopo, radi motor pa nije stigo pregledat. A znas li ti imal ovaj motor katalizator??
 
haz0r je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
haz0r je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
naruci se kod Ede u Cehaje ;);)

Imam ovdje jarana, komsija otvorio garažu. Radio prije kod Subaše i u Inter Autu. Al ostavio sam to za nedelje jer sam planiro skidat katalizator (ako ga ima ovaj model motora). :cool::cool:

dobar je i Hajro al Edo je BOG ;)

Znaci znas Hajru kralja ;) Bio ja sinoc kod njega al u garazi cetvorku neku raskopo, radi motor pa nije stigo pregledat. A znas li ti imal ovaj motor katalizator??

sagni se brate dragi i vidi imal ga :lol::lol:
 
Član
Kenno je napisao(la):
Zveckanje je vjerovatno do paljenja, napisao si da si dirao razvodnik...

Ma zveckalo je i prije nego sam dirao razvodnik. Zvecka samo kad se optereti u brdu na niskim obrtajima .
 
ma de ba mozda su ti kakva djeca nabacala pijeska ili šljunka u auspuh pa ti zbog toga zvecka :lol: :lol: :lol:

malo šale nego mjenjaj AC-pumpu i neka ti strucan majsor nastima paljenje toliko pozzz ;)
 
Član
haz0r je napisao(la):
ernadhusic je napisao(la):
prijatelju jeli imas el.pumpu od goriva ili ti je AC pumpa na tom tvom audiju
jer ako ti po ravnom asfaltu ide ok a cim vidi brdo gasi se i trza to ti je do AC pumpe (ako je imas) jer bacat ces pare bzz na popravku a bude ti do dijela koi kosta nov oko 30-40KM
pozzz i javi sta je bilo kad rijesis ;)

Vjeruj da ne znam kakva je pumpa na ovom motoru, i ne gasi se u brdu. Nego mu dodje povremeno da trese i nece preko 2000rpm. Sinoc kad sam mijenjao termostat i svjecice lijepo radio na 900rpm, nije trzao. Ali slaba turaza motora, ječi dok dize obrtaje i prilicno sporo ide kazaljka do 7000rpm. A u brdu se pod blagim opterecenjem cuje zveckanje.

ernadhusic je napisao(la):
prijatelju jeli imas el.pumpu od goriva ili ti je AC pumpa na tom tvom audiju
jer ako ti po ravnom asfaltu ide ok a cim vidi brdo gasi se i trza to ti je do AC pumpe (ako je imas) jer bacat ces pare bzz na popravku a bude ti do dijela koi kosta nov oko 30-40KM
pozzz i javi sta je bilo kad rijesis ;)



VR6Boki je napisao(la):
Da te ne zezaju kablovi od svjecica il tako nesto? Mozda ti nekad radi na 2 ili 3 cilindra i zato spusta obrtaje i gasi se bez gasa.

Skoro sam mijenjao razvodnik, ali nisam kablove. Kad pocne tresti krene i crn dim, smrdi benzin i potrosnja se poveca! :icon_rolleyes:




Care ako se cuje gorivo , tj ne sagara kako treba! Moze biti Sonda na izduvnoj grani ili ARG ventil! Toliko od mene hvala!!!
 
Član
Evo sad mi se opet desilo da nece preko 2000 rpm, i odmah se gasi jel se pusti gas! Bio je hlada, digao temp na 70 i kroz neko vrijeme poce tresti (trokirati) i spusta temp i osjecam da slabi grijanje. Stanem pored puta, otvorim haubu, izvadim crijevo koje ide od motora na dobos kocinica i motor poce normalno da radi. Ja ga začepim prstom on trokira! Kolko znam mora raditi obratno, sto se i desilo nakon sto je radio 30-tak sekundi sa skinutim crijevom. Poce trokirati, ja zacepi prstom on normalno radi na 900 rpm. Vratim u dobos na mjesto i dodjem kuci bez problema!!! :icon_question::icon_question: I da kad sam ga gasio cujem u tabli kako negdje ispusti pritisak kao da ''odahne' ono bas se cuje!

Mijenjao sam kablove, skino katalizator, svijecice mijenjao, pumpa goriva ispravna, znaci sve ostalo OK.!

Da li je moguce da je do dobosa, da negdje ne gubi zrak, mada nisam primjetio da otvrdne kocinica dok trokira ( vjerovatno zato sto nisam smio pustit nogu s gasa) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top