Izbacuje bijeli dim i trosi ulje

Izbacuje bijeli dim i trosi ulje

Član
Pozdrav svima, vozim Reno Megan 2004. godiste 1.5. DCI
Auto mi je izbacivalo crni dim i trosilo ulje promijenio sam turbinu i sada izbacuje bijeli dim i opet rosi ulje.Zna li neko u cemu je problem i da li je imao iskustva sa ovim?
 
Član
Taj motor je katastrofa. Mana je Delphi pumpa goriva koja se brtvi, komadići metala ulaze u motor, usput uništavaju dizne, turbinu i čitav motor. Remont motora i pumpe naravno. Usput saperi tank od goriva i očisti dizne ultrazvučno
 
Član
Zbog same konstrukcije kompletnog motora u 100% slucajeva kod tog motora kad crkne turbina crko je i motor. Nema taj motor kompresije, idi mehanicaru nek je izmjeri, a kompresija kad je slaba zna se sta slijedi.. usput otvori cep od motora vidi jel pusi na cep i jel baca ulje?
 
Član
Kakva je to konstrukcija motora? Uzrok nije u motoru.

Meni je na svakom motoru bacalo ulje na čep. Ili sam trebao odraditi 6-7 generalki ili to ne znači apsolutno ništa ;)
 
Član
Sto se tice motora on radi super, vuce bez problema...Vidjecu kod mehanicara kompresiju, pa cu gledati sta cu dalje :)
 
Član
Sipao sam ulje koje nije preporucljivo za njega pa mi je majstor rekao da nakon zamjene turbine promijenim ulje i filter ulja, moze li biti da je do toga?
 
Super Moderator
Pa kad mjenjas turbo logicno je da ces zamijeniti i ulje odma nakon promjene turba. Mada sumnjam da je zbog toga al svejedno. Kad je otisla turbina jel povukla ulje puno?
 
Član
Meni kad je otisla turbina na meganu pojela je skoro sve ulje u par minuta...plus je sama zakucala u max obrtaja jedno 30 sec dok nisam usalto u 5 i spustio obrtaje....majstor je konto da je sve spalilo unutra ....na srecu samo je turbina otisla i nakon reparacije mogu komotno reci da ide bolje neg sto je iso prije...
 
Član
Kad je otisla turbina trosio je ulje i to dobro, ali nije sve odjednom iscurelo
Nisam stigao da zamijenim ulje i filter ulja :)
 
Super Moderator
Moguce ako ti nisu majstori sve ocistili kad su pravili i da sad to obgara i izbacuje takav dim
 
Član
Kad je otisla turbina trosio je ulje i to dobro, ali nije sve odjednom iscurelo
Nisam stigao da zamijenim ulje i filter ulja :)
I uglavnom nisi ništa napravio...
Samo će luda sreća biti ako i taj drugi turbo ne rikne...
Jeste utvrdili zbog čega je turbina otišla?
Jeli pritisak dobar?
Možda je bilo nečistoća u ulju?
Možda je kroz usis povukla nešto?
Očigledno da je samo postavljena , moleć boga...

A to što sad troši ulje , moguće je na uljne karike ,i to zbog korištenja neodgovarajućeg ulja 100% , jer se slijepe , znači nisu potrošene , nego su spečene...


Iako je K9K (1.5dCi) generalno jako dobar motor mehanički i te stvari što se dešavaju su uglavnom vezane za loše održavanje.
Jedina mu je boljka Delphi ubrizgavanje , konkretno pumpa koja se počne runiti i ta špena sjebe dizne.
Verzije sa Siemens ubrizgavanjem nemaju problema.
 
Član
I uglavnom nisi ništa napravio...
Samo će luda sreća biti ako i taj drugi turbo ne rikne...
Jeste utvrdili zbog čega je turbina otišla?
Jeli pritisak dobar?
Možda je bilo nečistoća u ulju?
Možda je kroz usis povukla nešto?
Očigledno da je samo postavljena , moleć boga...

A to što sad troši ulje , moguće je na uljne karike ,i to zbog korištenja neodgovarajućeg ulja 100% , jer se slijepe , znači nisu potrošene , nego su spečene...


Iako je K9K (1.5dCi) generalno jako dobar motor mehanički i te stvari što se dešavaju su uglavnom vezane za loše održavanje.
Jedina mu je boljka Delphi ubrizgavanje , konkretno pumpa koja se počne runiti i ta špena sjebe dizne.
Verzije sa Siemens ubrizgavanjem nemaju problema.


Mislis da su karike zbog neodgovarajuceg ulja i da se provjeri ovo Delphi ubrizgavanje?
 
Top