izabrana-3-finalista-za-titulu-svettskog automobila godine

izabrana-3-finalista-za-titulu-svettskog automobila godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
vw%20golf-vi-6.jpg

Na Salonu automobila u Njujorku će 9. aprila biti saopšteno ko je dobitnik titule Svetski automobil godine ("2009 World Car of the Year" – WCOTY).

Posle nedavnog objavljivanja šireg spiska od 11 finalista (na kome su se nalazili Audi A4, BMW serija 7, Citroen C5, Fiat 500, Ford Fiesta, Honda Fit / Jazz, Jaguar XF, Mazda Atenza / Mazda6, Nissan GT-R, Toyota iQ i Volkswagen Golf VI), sada je lista sužena na samo 3 kandidata a to su Ford Fiesta, Toyota iQ i Volkswagen Golf VI.
toyota%20iq%202.jpg

Pobednika će odlučiti žiri od 59 članova (većinom automobilski novinari), a da bi uopšte mogli da se nađu na listi, automobili kandidati moraju da se prodaju u bar pet zemalja i na bar dva kontinenta.

Inače, pobednik za 2008. godinu je nova Mazda2, na nekim tržištima poznata i kao Mazda Demio. Mazda2 je ovu prestižnu titulu osvojila u konkurenciji sa još 38 automobila, ispred Forda Mondea na drugom i Mercedesa C klase na trećem mestu. Pobednik za 2007. je bio Lexus LS460, 2006. godine to je bio BMW serije 3, a 2005. titulu je osvojio Audi A6.
ford%20fiesta_3dr_1280_3.jpg

Sem Svetskog automoibla godine, isti žiri bira i "Performance Car of the Year" (finalisti su Chevrolet Corvette ZR1, Nissan GT-R i Porsche 911 Carrera), kao i "World Green Car of the Year" (finalisti Honda FCX Clarity, Mitsubishi i-MiEV i Toyota iQ) i "World Car Design of the Year".
 
Član
nije mi golf za tu titulu,toyota je nekako neobicna,tj. nisam vidjao nesto ovakvo,ubila se za gradske guzve,mislim da bi ona mogla uzet...fiesta mi je isto cool:cool:
 
Član
Sva tri su pravo zajebani autici, fakat nemam predstavu ko bi mogao uzeti titulu.

Sto se tice Performance Car of the Year, to ce garant pokupiti GT-R.
 
Legend
Obzirom da se odrzava u USA i da je Ford njihov domaci brand i sva ova situacija oko politeke podrzimo domace, skoro sam siguran da Toyota nece proci, a sad Golf i Fiesta, ako uzmes pa odvagas, Golf je samo faclift a Fiesta je skroz novi model, totalno i radikalno izmjenjen.. neznam moze krenuti u svakom smjeru.
 
daki je napisao(la):
Obzirom da se odrzava u USA i da je Ford njihov domaci brand i sva ova situacija oko politeke podrzimo domace, skoro sam siguran da Toyota nece proci, a sad Golf i Fiesta, ako uzmes pa odvagas, Golf je samo faclift a Fiesta je skroz novi model, totalno i radikalno izmjenjen.. neznam moze krenuti u svakom smjeru.

Potpis!

Golf VI nije donio skoro nista novo u odnosu na peticu,malte ne ko fejslift.
Fiestica je skroooz nova u odnosu na staru.A toyota mi je simpaticna,ubilo se za gradske guzve.

Ne znam vala,volim japance i navijam za toyotu,ali realno gledano prije bih titulu dao fordu.

;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top