Istek registracije i tablice

Istek registracije i tablice

2 pitanja za one koji imaju iskustva:

1.Kada istekne registracija koliko dana moze proci do isteka tablica?

2.Ove zime mi je neko udario prednju tablicu, i kada sam pokusao da je zamjenim u MUP-u, nije bilo sanse, obrazac ovaj, obrazac onaj.
Zanima me mogu li sada kada mi je istekla registracija, da iskoristim priliku da zamjenim tablice za nove...i kako...dal da odjavim ove sadasnje, ili ?
 
Član
druze do mjesec dana ne moras da mjenjas tablice. ako su ti ove nove tablice moras cekat da se proglase nevazecim u sluzbenom glasniku. tako da znas sta te ceka. mozda je najbolja varijanta da cekas d ti istekne period za zamjenu od mjesec dana i da podneses zahtjev za nove tablice a tu jednu citavu i ostecenu da predas u sup. jer ako jednu tablicu imas a drugu nemas samo mozes najebat pisuci kojekakve izjave.
 
lauda_bc je napisao(la):
druze do mjesec dana ne moras da mjenjas tablice. ako su ti ove nove tablice moras cekat da se proglase nevazecim u sluzbenom glasniku. tako da znas sta te ceka. mozda je najbolja varijanta da cekas d ti istekne period za zamjenu od mjesec dana i da podneses zahtjev za nove tablice a tu jednu citavu i ostecenu da predas u sup. jer ako jednu tablicu imas a drugu nemas samo mozes najebat pisuci kojekakve izjave.

Ma normalno, ja sam otisao u MUP i rekao kakva je situacija da zelim novu tablicu, oni rekli da je ista procedura kao da je ukradena...pa mi se ne da sa tim peglati...mislio sam pricekati mjesec dana i onda podnijeti zahtjev za nove a vratit ove stare pa nek se misle sta ce sa ovim starim...


Nego, u tom slucaju, sta sam na gubitku...placam li kaznu zbog isteka roka?
 
Član
ne placas. vec samo placas nove tablice. ako te budu pitali sto nisi reg prije nisi imao pare ili imao neki problem. mada njih to ne interesuje. odes u neku agenciju i to ti zavrse jer preko mj dana moras da mjenjas table.
 
E bas super tema :D Uskoro mi istice registracija pa su ove informacije dobrodosle :D
Pitanje:Da li se placa teh.pregled kad reg auto i koliko ? pozzz
 
Član
stas oplakavati, ima situacija gdje ne placas u tehnickom, nego oni iz osiguranja plate njima, a ti platis "ukupnu cifru". mozda covjek do sad nije nikad oko toga petljao, imas ljudi koji ti sve odrade, samo pokupis saobracajnu kad bude ovjerena.

tehnicki ti je 50ak KM
 
Top