Ispušni lonac (AUSPUH)

Ispušni lonac (AUSPUH)

Član
Zanima me malo podrobnije objašnjenje dodavanja ispušnog lonca (auspuha) na serijski proizvedeni. Da li mu recimo Remus samo popravi zvuk ili mu i pojača snagu, potrošnju ili možda smanji?
Koliko je tešto, tehnički izvesti zamjenu serijskog auspuha sa recimo remusom. Planiram to da uradim na Opel Vectru 2001 godište kupe pa me zanima skoro sve o auspuhu. Također planiram da ubacim i neki sportski zračni filter pa i o tome ko zna neka napiše ili me uputi na postojeću temu!

Unaprijed zahvalan
 
Član
Koliko imas na grani lonac-a? Mislim da bi bilo dobro jedan skinuti pa onda staviti zadnji remus.
 
Član
Ja sam na Vectri 90 godiste 1.6 motor skinuo srednji lonac i stavio pozada remus .. Imao sam extra zvuk, samo mi je brzo dosadio pogotovo kad vozis na vecim obrtajima .

Moja preporuka ti je ukinuti zadnji lonac i staviti remus , trebao bih da dobijes solidan zvuk koji tek cujes na vecim obrtajima i kad krenes malo na kratke relacije da gasas-ubrzavas , lijep zvuk na uho nikad da dosadi:D




ps. sto se tice mog remus prodao sam ga kupio ga momak vozi tigru 1.4 motor stavio i zvuk je 0 ... pa poslije kupi od mene neki aftermarket lonac zadnji bruji vise nego remus ... sto to zbog ceg pojma nemam ?
 
Član
badboy je napisao(la):
Ja sam na Vectri 90 godiste 1.6 motor skinuo srednji lonac i stavio pozada remus .. Imao sam extra zvuk, samo mi je brzo dosadio pogotovo kad vozis na vecim obrtajima .

Moja preporuka ti je ukinuti zadnji lonac i staviti remus , trebao bih da dobijes solidan zvuk koji tek cujes na vecim obrtajima i kad krenes malo na kratke relacije da gasas-ubrzavas , lijep zvuk na uho nikad da dosadi:D




ps. sto se tice mog remus prodao sam ga kupio ga momak vozi tigru 1.4 motor stavio i zvuk je 0 ... pa poslije kupi od mene neki aftermarket lonac zadnji bruji vise nego remus ... sto to zbog ceg pojma nemam ?

Kod mene je rodjak nekad davno imao BMW e34 M5 i zvuk je bio vrh. U garazi ga upali bez gasa case se na spratu u visecoj prevrcu. MOĆ MOĆ MOĆ
Na semaforu malo pipnes gas i pisnes od dragosti
 
Član
Od sportskog zadnjeg lonca auto ti neće ići ništa bolje, nit će biti promjene u potrošnji. Samo ćeš dobiti zvuk, a kakav će biti to zavisi od lonca do lonca. Samo mijenjanje lonaca je rutinska stvar i u auspuh servisima to vrlo brzo urade. Od samog sportskog filtera nećeš dobiti snage, možda ti malo zvuk promijeni
 
Član
Schumi je napisao(la):
Od sportskog zadnjeg lonca auto ti neće ići ništa bolje, nit će biti promjene u potrošnji. Samo ćeš dobiti zvuk, a kakav će biti to zavisi od lonca do lonca. Samo mijenjanje lonaca je rutinska stvar i u auspuh servisima to vrlo brzo urade. Od samog sportskog filtera nećeš dobiti snage, možda ti malo zvuk promijeni



Od filtera mozes cak i izgubiti na snazi , bila je tema negdje na forumu ... pricam o pecurki ( gljiva ) filteru .:123::123::123::123:
 
Član
Ako hoces dobar usis uzmi BMC kit, ili stavi panelni KN filter, imas ga kod Muhe kupiti, dosta auto bolje dise sa njim.
Auspuh ako hoces bolji odziv na gasu, stavi malo siru cijev od izduvne grane, pa onda protocni ili Remus auspuh ako vec nejga mozes naci. Nije tacno da auto nije zivlje na dobrom auspuhu, nebi se ugradjivali bezveze na jaca auta ;) Sam bolji cip ti zahtjeva dobar usis i izduv, sve iz dobro poznatih razloga ;)
 
Član
badboy je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Od sportskog zadnjeg lonca auto ti neće ići ništa bolje, nit će biti promjene u potrošnji. Samo ćeš dobiti zvuk, a kakav će biti to zavisi od lonca do lonca. Samo mijenjanje lonaca je rutinska stvar i u auspuh servisima to vrlo brzo urade. Od samog sportskog filtera nećeš dobiti snage, možda ti malo zvuk promijeni



Od filtera mozes cak i izgubiti na snazi , bila je tema negdje na forumu ... pricam o pecurki ( gljiva ) filteru .:123::123::123::123:

Bila je emisija nedavno oko jap style lonca i gljive na autu.
Izmjerili snagu auta 225 KS, kada su stavili pomenute stvari stali na valjke izbacio 205. Medjutim kaze covjek ovo je dobra podloga za dalju preradu i uradili su na tu podlogu reprogramaciju mape i izvukli 240-250 KS i nesta obrtnog momenta. Autic je bio neki japanac, motor benzin atmosferac.

Pa sada ko voli nek izvoli, ja prvi stavim ponekad gljivu radi zvuka =)
 
Član
Ja sam na clio 1.4 16v ( 72kw ) stavio gljivu ( izvadio zracni filter koji je vec poprilicno otisao u ****c ) i auto dosta fino zvuci a i boje dise ( disao bi i ja vjeruj mi haha ). A isto tako sam nedavno remus stavio ( http://static.pik.ba/galerija/2012-02/slika-297633-2012-02-1328289573-velika.jpg ), ne samo nastavak, vec je i lonac remus, sve komplet. Medju rajom spominjao to, kazu nece ti se cuti na leru, da je vise kubilka i jaci motor onda bi se culo, ovo ono. Medjutim kad sam stavio, na leru sam dobio po meni taman zvuk. Nije krkanski neki sto rece neko iznad da case padaju, vec cisto da se zna je tu, a prilikom voznje isto dosta fin zvuk, ni preglasan a ni kao da ga nema. Volim vidjeti i cuti druga auta koja to sebi srede, ali nesto previse mislim da bi mi dosadilo nakon nekog vremena. A sto se tice zamjene, komplikacija ne bi trebao imati osim ako ti lonac ne bude prevelik. Meni je trebalo maximum pola sata da skinem stari i fino zavarim ovaj novi remus.
 
Top