Ispala pločica

Ispala pločica

Član
Jučer mi dok sam vozio ispade pločica sa unutrašnje strane na zadnjem desnom tocku. Postavljene su prije mjesec dana na stare diskove Helem pitanje glasi:
Sta je najveća vjerovatnoća pa se to desilo.
1. Loše pločice
2. Zato što su postavljene na stare diskove pa se nije trosilo ravnomijerno
3. Loše postavljene (nije korišten moment ključ)
Hvala.
f764dcef1a51bcced4768cb0986b5998.jpg
 
Član
Uh, ovaj disk je pravo loš, msm da je to jedan od glavnih razloga, neravnomjerno je legla pločica i bila previše nategnuta po meni...
 
Član
Da je najlosiji disk plocica ne smije ispasti, ispala je jer nije dobro postavljena, gledao sam i gore diakove od ovih pa plocice jos uvijek stoje i koce, hrze unutra kao da kocis zeljezom od zeljezo ali nista ne ispada i ne smije ispasti jer ima svoje leziste i tu stoji... Ne znam ni kako je to uspio da je postavi i da koci pq da ispadne plocica...
A za sta ti treba moment kljuc? Pa zadnja celjust se ne steze krvnicki nego kad dodje do kraja seraf samo stegnes normalno, ne treba pretjerivati jer ona dva serafa samo drze celjust priljubljenu za vodilice a celjust hoda po vodilicama, tacnije vodilice setaju unutar nosaca... Tu nema nikakvih krvnickih stezanja jer kasnije neces moci odvrnuti, pukne seraf ili pukne vodolica...
Tebi se nije odvrnula celjust sa vodilica a ispala ti plocica? Je li pukla plocica ili je cihela, citava?
 
Poslednja izmena:
Član
a330050cf81e4fa394b140da6e61d5a6.jpg

Ne znam da li je pukla ili citava ispala...
Jucer kad sam kuci dosao samo sam uspio napipati sa unutrsanje dornje strane nema plocice

Moment kljuc mislim uzeti i zamijeniti sam diskove i plocice u kompletu.

Da li to uraditi ili ici opet majstoru?
 
Član
Da se ispravim i izvinem sto sam pogresno napisao, nije plocica ispala nego je disk bio los i kad je doslo do hrdje pocelo da struze. Uglavnom sad je ok.
Dobra strana svega sto sam naucio da sebi sam mijenjam kocnice :)
 
Top