Iskustvo sa Black & Decker alatima

Iskustvo sa Black & Decker alatima

Danas sam posjetio Obi da kupim nesto i gledam po onoj polici ove Black & Decker proizvode a vidim i Boschove. Sad...Ovi prvi su jeftiniji nego Bosch. Pitam vas da li ste vi imali iskusto sa Black & Decker masinama ? Da li da kupim nesto slabije kvalitete ili da izvalim pinku za svjetski kvalitet ?
 
Član
Pravi Black&Decker alat je skup i kvalitetan i tu je negdje po kvaliteti sa bosh-om ali je bosh previse razvikan pa mu je i cijena dosta visa. sto se tice alata imas hoby i pro alat pa tako i cijene su razlicite. ja imam komplet alata black&decker od prije rata ali mogu ti reci da mu ovaj novi ne moze ni prismrditi ni po kvalitetu izrade ni po masivnosti ni po izdrzljivosti.

ali u sustini svugdje vazi koliko para toliko i muzike
 
Moj dedo je one bosch busilice kupovao po njemackoj ima sigurno 25 godina i eno i danas radi sa njima. Ja kad bi kupovao ciljao bi na kvalitet. Ti rece da imas od prije rata ? Znaci to nije neki novopeceni brend ? A ne bi kupovao pro alat, neko samo u kuci i oko kuce i malo oko wagena.
 
Član
Black & Decker ako je orginal je odličan , ja imam par stvari Black & Decker i mogu reći da sam zadovoljan , a sve je u pitanju prijeratni alat.
Ali najfascinantnija mi je šlajfarica Black & Decker , i to hoby model ,nije profi , stric ju donio 1978 godine iz njemačke i još uvijek radi.
 
Član
ovaj moj komplet sto ja imam je onaj u crnoj boji a ne kao ovaj sad narandzasti. komplet sadrzi busilicu, cirkular, slajferica, nastavak za poliranje i brusenje, nastavak za ostrenje, dodatna rucka, nosac za montazu busilice na to i sve je to u jednom ogromnom plasticnom koferu.ja kazem prije rata je to stari uzeo i znam da je placeno oko 2000 tadasnjih DM i evo i dan danas sve perfektno radi i sluzim se sa njim redovno.
 
Član
Evo da i ja kazem nesto o B&D, otac ima par masina ove marke, nikad nije imao nikakvih problema, od one aku busilice, ubodne pile, i jos par nekih masina, stvarno nikad nije imao nikakav kvar na njima, ali Bosch je Bosch, ima stari i tog alata prilicno, ima jednu Boschovu brusilicu, ima joj 30g i sad radi normalno, onda busilica isto tako...uglavnom nije uopste los B&D iz onoga sto sam ja koristio i vidio da se koristi.
 
Član
potpis na bucky-a ;)
sto se tice tvojih(navedenih) potreba.... B&D ce ti sasvim dobro posluziti i tesko da ces se pokajati
 
Član
sve zavisi sta od alata trebas. Ja sam prije radio sa bosch alatima ali sam to sve rasprodao i presao na Makita nikad problema busilice i schraube rade vec 6 godina bez prestanka bez i najmanjeg kvara.
A B&D su isto kvalittni alati i standardno idu sa 2 godine garancije
 
Treba mi jedna aku busilica, busilica na struju, izvijaci, kutna brusilica, sabljasta i ubodna pila. Sve to kosta dosta :D vidicu, nesto cu kombinovati.
 
Član
Ma ko radi sa alatom mora se i pokvariti alat, uglavnom imam iskru, nešto boša i ovog hobi alata razni marki , i iskustva su različita.... znao mi je otić zubčanik na bošovoj bušilici koja je koštala preko 2000km za 2-3 mjececa dok recimo imam sličnu bušilicu plaćena oko 200km u fisu koja je uradila posla da kupi ovu bošovu...nju sam kupio po preporuci čovjeka koji radi grijanja ja nisam moga da vjerujem da za tako male pare se dobije dobra bušilica...

Vidi iskustva ljudi, garanciju i cijenu pa se negdje nađi..
 

MTR

Član
Festool , Flex itd , zavisi sta trebas od masina , Makita isto tako prva liga , ostalo ..... mogu reci srednji razred kvalitete
 
Top