Iskustva sa Volkswagen 1.6 TDI 66 i 77 kw

Iskustva sa Volkswagen 1.6 TDI 66 i 77 kw

Član
Zanimaju me iskustva u vezi ovih VW motora 1.6 TDI 66kw i 1.6 TDI 77kw Bluemotion, koji je pokazao kao bolji izbor, mane, vrline i njihove razlike.
 
Član
U mene jaran imao problema sa diznama samo jer je sipao gorivo na nekim sranjama od pumpi...

Mjenjao je DPF filter isto.

Za mene su mane zato sto je poprilicno tup na gasu za razliku od 2.0 tdia, kazu da ne trosi kap ulja...

msm da je bolji izbor 77 kw jer je jaci, a razlika u registraciji je priblizna, ako ne i zanemariva
 
Član
Kod mene je 77kw... Poslije cca 17000km nema nekih problema sto se motora tice. Jedino sam zamijenio plivajuci zamajac i webasto crklo (cinimi se). Sta ce dalje biti to samo ptice znaju.
Na gasu nije nesto. Fiat mi se mLogo bolje ponasao na gasu.
 
Član
Meni je najbitnije da je pouzdan motor, to ako je malo trom pri kretanju mi ne smeta uopste.
 
Član
Meni je najbitnije da je pouzdan motor, to ako je malo trom pri kretanju mi ne smeta uopste.
Pa nemoj onda uzimati imaju probleme sa diznama i to ozbiljne, bolje uzmi 2.0 TDI il nekog benzinca

Jaran koji radi u komercijali kaže da je u njih 40 novih kupljeno i do danas na svakom dizne zajebaju...
 
Član
Za mene jest , ali svaki motor ima mane i prednosti, najbolje ti je da se konsultuješ sa nekim iz servisa šta je najisplatnije uzeti...

Ja bi prvenstveno uzeo sebi 2.0 TDI i to 81 kW
1. Registracija je ista
2. Mnogo bolje povlaci nije lijen, nema tu razlike u potrosnji mozda do litar maximum
3. Dizne dobre
4. Odrzavanje jeftinije


EDIT: sad za sad nisam cuo za probleme sa tim motorom

EDIT 2: Vidjet cu ja u kaknju sa jednim jakim majstorom koji je popravljao i radio sve od motora
 
Član
Za mene jest , ali svaki motor ima mane i prednosti, najbolje ti je da se konsultuješ sa nekim iz servisa šta je najisplatnije uzeti...

Ja bi prvenstveno uzeo sebi 2.0 TDI i to 81 kW
1. Registracija je ista
2. Mnogo bolje povlaci nije lijen, nema tu razlike u potrosnji mozda do litar maximum
3. Dizne dobre
4. Odrzavanje jeftinije


EDIT: sad za sad nisam cuo za probleme sa tim motorom

EDIT 2: Vidjet cu ja u kaknju sa jednim jakim majstorom koji je popravljao i radio sve od motora
Ako ti nije problem to bi bilo super, hvala ;)
 
Član
vidi prijatelju bolji ti je 77kW odnosno 105ks sad sve zavisi koji model uzimas puno bolji je od 2.0 koji ima problema sa egr-om konstantno a ovaj od 77kW cak je i dobar na startu u modelu VW Polo za Passata i Golf 7 polijeno na startu ehh sad ima problema sa dpf-om ako ga lijenis a normalno ga izvlaci na auto put i nemas brige ;) ni sa diznama ni dpf-om :D netrosi ulje odnosno svaki dizel mora malo potrositi al to je neprimjetno od zamjene do zamjene :D a jeftiniji za odrzavat :D a tsi svaki noviji trosi ulje i to podobro pogotovo 1.2
 
Top