iskustva sa PD motorom

iskustva sa PD motorom

Član
znaci sta mislite kakav ja,imal ko kakva iskustva,PD 85Kw,golf 4 2000 godiste 220000km preso
kvaril se ako se kvari sta mu je mana
trebo bi sutra ic gledat golfa pa da se malo raspitam,
nije auto iz uvoza,radjeni su mu neki dan i veliki i mali servis ima sve racune i garanciju 70000km
piste sta god znate
hvala
 
Član
PD motori dobri, ako ti nekad crkne koji injektor to je tvoj baksuzluk, inace on je nov oko 300 KM, moze se nac po koji i polovan dobar, takodje te injektore mozes provjerit na dijagnostici,
motori lijepo rade, imaju lijep sitan rad, zahtijevaju sipanje kvalitetnog sintetičkog ulja 5W40 i samo gas
i eto uz te injektore zna se desit i turbina da ode,al nije tako cest kvar ;)
 
Član
to za injektore nisam znao
a turbinu,to je za predpostavljat da ti crkne kad kupis polovno auto,nemozes ti znat kako je taj vlasnik prije mene vozio auto,a nije ni to neki velik problem
remontujes je i teraj izpocetka
i cuo sam nesto za ove motore sa DI crveno da im nesto zna otic na lameli(neznam dal lamela il nesto drugo)kad se malo vise gasiraju :123:
 
Član
boleM je napisao(la):
to za injektore nisam znao
a turbinu,to je za predpostavljat da ti crkne kad kupis polovno auto,nemozes ti znat kako je taj vlasnik prije mene vozio auto,a nije ni to neki velik problem
remontujes je i teraj izpocetka
i cuo sam nesto za ove motore sa DI crveno da im nesto zna otic na lameli(neznam dal lamela il nesto drugo)kad se malo vise gasiraju :123:

moj vec 300 000 guli a lamela, turbo i injektori se nikad nisu pokvarili ;)
 
Član
moj vec 300 000 guli a lamela, turbo i injektori se nikad nisu pokvarili ;)
[/quote]

ja neznam nista oko toga zato sam i pito ovdje da se malo informisem
ako uzmem sta me ocekuje
zato ko god sta zna neka pise sve je dobro doslo
kolko tvoj trosi
i jel ti isto 85kw
 
Član
boleM je napisao(la):
Liga je napisao(la):
Ma drug... to je sve na kakvo auto naletis... ;)

ima i toga sto kazes :cool:
al bi volio znat sta me ocekuje :icon_confused:

al znam da ce sigurno bit :123:

druze evo moj prijatelj ima golfa 2001 pd 85kw auto ima 392 *** nije turbine nikad mijenjao ni dizni,ali nemora nista da znaci, on je samo jednom skidao i cistio turbinu ali to radi svoje volje.sretno u kupovini
 
Član
da ne otvaram novu temu,sutra idem da pogledam dog golfa
i de mi recite imal ista na sta trebam da obratim paznju
 
Član
Pa eto ako si u mogucnosti, pokusaj da izbegnes taj od 115KS... mozes primetiti da su najjeftiniji jer upravo imaju najfrekventnije izrazene gore navedene nedostatke. Najbolja, ekonomicna PD opcija je 74kw/101KS, ako imas apetita za vise snage onda radije pogledaj 130KS motor, manja je mogucnost da imas potencijalnih problema sa njim... al opet zelis da kupis polovan auto koji je u proseku 10+ godina star, mozes naici na vrhunski automobil a i na smece. Budi rigorozan, ne tolerisi sitne nedostatke, dodaj vise para u startu i kupi auto sa dokumentovanom istorijom, ili na kraju krajeva, ako imas mogucnosti dovezi sebi auto iz inostranstva.
Ovo sto se kod nas prodaje po 8000KM gore nije moglo kostati vise od 1500 EUR, a samo proveri koliko ti auti imaju na satu gore...

Sretno!
 
Član
nisu oni brate najjeftinija zato što su najlošiji, nego zato što su najstariji, taj motor se radio 2000-e god i prvi je PD motor...
ja koliko znam to je odličan motor, a pogotovo zato što dolazi sa 6-brzinskim mjenjačem, što je kod ovih od 101 ks rijetkost, kao što vidiš šta raja pišu slabo koji da se kvari, jer je dosta rasterećen i uz normalno održavanje i na toj kilometraži koju spominješ trebalo bi da je dobar...
ako auto dobro povlači iz nižih obrtaja i tako konstantno puni do kraja, bez prekida i bez velike turbo rupe onda je sigurno ispravan, ništa ti dalje ne treba, pored toga obrati pažnju na kvačilo, da li auto treska kada kreće, kada ga gasiš, ili kada sa nižih obrtaja pritisneš pun gas. ako nema ni tih treskanja onda je i zamajac ok, ostalo ne trebaš gledati, sve je sitno ;)

sretno ;)
 
Član
Odlični motori, u svim varijantama. Mislim na 1.9.

Muče ih problemi kao i sve moderne dizelaše (dizne, turbina, plivajući zamajac). Ako nađeš dobar primjerak ne bi trebao imati problema:icon_biggrin:
 
Kod mene je PD 74kw bila mi riknula turbina sve u svemu dobro me sluzi od tad nista vise me nije zezalo jest samo kad mi je majstor zamjenio turbinu stisnuo je neko kablo sto ide na radio i u voznji mi se dobro ponasala kad je ugasim i ponovo upalim turbina mi je bila ugasena i onda spojim je na diagnostiku kad ovaj mi kaze izvadi radio i idi vozaj se i ja tako kad sve ok malo mi cudno bi kakve ima veze radio sa tim od tada sve je ok 74kw po meni je dobra masina vuce tegli ko luda a ove od 85 neznam kakve su zop jarane sretno u kupovini ;)) :cool:
 
Član
nema nista od kupovine,iso gledo tog golfa,i jos 2 komada jedan 66kw jedan 74kw i nisu ni jedan nesto bog zna
ovaj od 74 je nekako najbolji al mi puno preso 330000km
i otiso sam bezveze u sarajvo da vidim nekog pasata 81kw on na slikama lijep ko lutka
kad smo otisli,u njega farban prednji lijevi platobran zadnji branik,desna vrata
ni na jednim vratima nisu zazori kako treba
i dzabe danas presli preko 500km
 
Član
ako mislis da ces nac auto iz 2000 il 2001 godine a da nije farbano, grdno se varaš ...
može se nać ali rijetko skroz, i kad se nađe tu je cijena od 1000KM pa na više skuplja od ovih ostalih



i još nesto da kazem, svi vi koji mislite da je bolje otic u njemacku pa kupit auto, ni to nije pamento rjesenje,
1. Švabe nisu budale, i gore ćeš dobro auto dobro platit
2. 2500-3500€ mozes uzet finog dizelasa sa urednom i malom kilometrazom + na to svi oni troskovi da auto bude registrovano na tvoje ime ,izaći će te sigurno oko 9000 - 10 000 KM


EDIT: ja sam prije 10-tak dana došao iz njemačke, tako da ovo sto ti pricam je realno i ne lazem te
 
Top