Iskustva sa Opel Vectrom 2.2DTI??

Iskustva sa Opel Vectrom 2.2DTI??

Član
Rijec je o Opelu Vectri 2003 god. sa 2.2 DTI motorom... Sad me konkretno zanima dali i ti motori funkcionisu preko bosch pumpe kao neki 1.7 dizelski motori iz Astre posto je stari imao problema sa astrom i navedenom bosch pumpom...
Zna li neko pouzdano kakva su to auta, kakvi su ti 2.2 DTI motori... Hvala.
 
Legend
Mislim da je isti princip motra kao na 1.7 dti i 2.0 dti, sve isti princip sam razlicita kubikaza..

koliko sam ja cuo, da se ti 1.7 najvise kvare sto se tice bosch pumpe, za ove 2.2 nisam cuo nekih negativnih stvari, imao je drug omegu sa tim motorom i dobro ga je sluzila..

kliko je presla ta vectra ?
gledaj da je nije presla preko 150k
 
Član
sto se tice motora drug nemas brige jedan od najboljih opelovih motora 92KW imam ga ja u Zafiri ide ko ludo ono najvaznije lanac je nije zubcasti i ja jos nijednog kvara nisam imao na motoro a vec sam sa njom prosao preko 160 000
 
Član
Upravu si noke, 1.7 dti mi je trenutno kod starog u Astri i njihove bosch pumpe su grozne... fala Bogu do sad nemamo problema ali mi je rodjak dao 1200 (neznam sad tacno popravku ili novu) i u crno ga je zavukla... Sad razmisljamo o promjeni upravo zbog nje i rece mi amidza da u njemackoj neki njegov haver ima Vectru 2003 god sa 2.2 DTI motorom i evo sudeci po komentaru uco_opc motori su im pouzdani.

Hvala obojci.

edit.

@uco_opc 168 000km je presla.
 
Član
Ja kazem iz svog iskustva i koga sam god pitao nije mi rekao da su 2.2DTI motori losi ili tako nesto samo pohvale a zasad je i kod mene tako mada sutra moze stati hehe
 
Član
ima i moj rodjak vectru sa tim motorom,karavanka,2003-04 god,ne znam tacno,vazda je u pokretu,nikad problema s njom
 
Član
Ja imam vectru 2.2 dti 2002. god, imaš je ovde u garaži. Za motor mogu sve najbolje reći, jako jako malo troši na otvorenom, mislim da sam i postavljao slike sa borda, a po gradu druga priča, težak auto kreni-stani ume da popije 9 pa i 10l. Inače ide sasvim dobro(ja sam vozio 200+), sa paljenjem nema problema, moja na satu ima 160 000(u šta čisto sumnjam) tako da je za svaku pohvalu. Jedino šta mi se ne sviđa je što je na leru malo bučnija, bas ono dizelski, ali u autu se to ništa ne čuje. Inače auto za preporuku;)
 
Top