Iskustva sa Mercedesom CLK 230 kompressor 2001. god.

Iskustva sa Mercedesom CLK 230 kompressor 2001. god.

Član
Danas mi je izletila jedna kentra, i covjek mi u racun nudi navedeno auto. Nikada nisam imao kontakt sa ovim Mercedesom niti sam upoznat sa pozitivnim stranama ili eventualnin manama kojih se trebam paziti. Presao je 160xxx, full servisna povjest, odlicna oprema sa kozom u odlicnon stanju.
Plasi me samo hrdja jer ne znam je li ovaj model sklon kotodiranju kao i okas? I kakav je sa performansama s obzirom da je kompressor motor sa malo jace od 190 ks?
Hvala unaprijed.
 
Član
193ps.Znaci provjerit auto! kilometraza da je orginalna sumnjam, ako je auto dobro ocuvano onda samo obratiti pozornost na motor... izmjeriti kompresiju tlakovi u cilindrima moraju biti jednaki, ako je motor u redu isplati se uzeti, ostalo je vise manje lako izmjeniti. Iako ja dajem prednost klasicnom atmosfercu 320. A sto se tice hrdje auto ima 14 godina naravno bi je negdje trebalo i biti kao i u svakog auta tog godista, zavisi od uslova i podneblja gdje je auto vozen, ako vec pitas obrati paznju na gepekt, kedere zadnje sajbe i blatobrane.
 
Poslednja izmena:
Član
Vlasnik ga u zamjeni cijeni 9000 i dobijam dobru doplatu. Pristaje da ga odvezemo do servisa po mom izboru na sve provjere (on bi dosao do mene) jer tvrdi da je prvi vlasnik auta.
Znaci standardna provjera? Postoje li neke slabe tocke u njega na koje bih trebao obratiti pozornost? Trazio sam ali nema puno o njima i ovome motoru, vecinom dobri utisci na pouzdanost, ali nista konkretno nisam nasao.
Nisam nikada ni planirao nesto ovakvo ali ova me ponuda zaintrigirala moram priznati
 
Član
Nije to golf 2 da mu izvrces svjecice/dizne i da mjeris kompresiju, to se danas spoji na racunar koji up?avlja kvalitetnom dijagnostikom i sve ce ti se samo kazat, pa cak i ako je kompresija ispod normalne
 
Član
vozio sam to auto, i ne ide ni blizu kao npr e36 coupe 2.5 sa 192KS... drugaciji je osjecaj pri isporuci snage a ni na stopericu bas nije odusevio
auto je udobno iako je bio na 17-kama, sjedista su super, enterijer nije po mom ukusu al je kvalitetno uradjen-u stilu mercedesa
nisam primjetio neke posebne mane, fino se ponasa...jedino mi je u oci upala lampica ESPa koja me prepala kad se prvi put upalila
nikad vecu lampicu u putnickom autu nisam vidio
 
Član
vozio sam to auto, i ne ide ni blizu kao npr e36 coupe 2.5 sa 192KS... drugaciji je osjecaj pri isporuci snage a ni na stopericu bas nije odusevio
auto je udobno iako je bio na 17-kama, sjedista su super, enterijer nije po mom ukusu al je kvalitetno uradjen-u stilu mercedesa
nisam primjetio neke posebne mane, fino se ponasa...jedino mi je u oci upala lampica ESPa koja me prepala kad se prvi put upalila
nikad vecu lampicu u putnickom autu nisam vidio
To mi je razumljivo jer je Merc cetvrtak, dok je BMW 2.5 sestak sa 200-300 kubika vise i vjerujem znatno boljim obrtnim momentom... Uostalom nisam u potrazi za necim extra brzim, vec mi se ovaj odavno svidio kao kupe, a evo neplanski mi i ispao kao opcija pa reko haj neka ga bar par mjeseci. Daleko od toga da bih ga planski isao traziti za sebe, alu mozda ce posluziti kao zabavna igracka na neko vrijeme.
Inace san mi je w124 300ce-24, ali rjetki su to primjeri na nasim cestama a da nisu uharani
 
Član
Napisao sam iskustvo, uostalom nije bitno, samo kazem da je po performansama bio losiji-ne puno, od e36ice
auto je sasvim ok, udobnije je od bmwa i skroz je drugi segment, ne moze se porediti, samo sam uporedio dvije masine sa slicnom snagom
 
Član
Hvala svima na savjetima, glavno mi je da nema problema sa hrdjom ko okas i da mu motor nije na zlom glasu. Ako bude dobar i uzmem ga stavljam slike.
Pozdrav!
 
Top