Iskustva sa Citroen C4 ; Peugeot 308 ; Peugeot 307 Face Lift

Iskustva sa Citroen C4 ; Peugeot 308 ; Peugeot 307 Face Lift

Član
Zanimaju me iskustva sa ovim autom, Citoroenom C4, koje su mu mane, kakav je za odrzavanje, odnosno koliko je skup za odrzavanje, koji motori su se pokazali najboljim, na sto treba obratiti paznju prilikom kupovine, koji dijelovi su "ahilova peta"...

Hvala unaprijed na informacijama, i zamolio bi ako moze bez off-a ;)
 
RE: Iskustva sa Citroen C4

Imam ja C4, limuzinu 1.6 16V. Treca godina kako je kod mene, presao oko 35000 km. Atraktivan i neobican auto, posebno udoban i savrsen za duge voznje i kruziranje, gradska potrošnja 9-10l. Odrzava se u ovlastenom servisu i redovni servisi nisu oupste skupi, normalne cijene za nov auto, kao i konkurencija. Problema nekih nisam imao, neke sitne stvari koje su rijesene u garanciji, npr podizac vozacevog prozora... Moja preporuka za auto... Koji si motor mislio uzimati i koje godiste?
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

CHALLENGER je napisao(la):
Imam ja C4, limuzinu 1.6 16V. Treca godina kako je kod mene, presao oko 35000 km. Atraktivan i neobican auto, posebno udoban i savrsen za duge voznje i kruziranje, gradska potrošnja 9-10l. Odrzava se u ovlastenom servisu i redovni servisi nisu oupste skupi, normalne cijene za nov auto, kao i konkurencija. Problema nekih nisam imao, neke sitne stvari koje su rijesene u garanciji, npr podizac vozacevog prozora... Moja preporuka za auto... Koji si motor mislio uzimati i koje godiste?
Ti si sigurno novog kupio, tako da i nemas nekih problema vecih, to sa prozorom, to je sitnica, vise sam mislio na neke mehanicke probleme, ili sa motorom, podvozjem i tako to. Cuo sam da je 1.6 HDI dobar motor, a dizela sam mislio u svakom slucaju.

Hvala ti na odgovoru;)
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

juka brate govorio sam ti ja neki dan, ovaj moj drug je kupio taj 1.6hdi, isao jedan stari majstor s njim prilikom kupovine, uzeo ga je u zenici u nekoj autokuci, sada tacno ne znam u kojoj. Eto proslo je ne znam ni ja tacno koliko, malo manje nego je moj auto kod mene, taj lik nije skoro nista ulozio, osim sto je kupio nove gume, ja sam u svoj auto bacio duplo vise para, on je svog platio negdje oko 14 hiljada, ja svog 8800 i kako je bilo krenulo sve su bile prilike da cu stici taj iznos od 14 milja. meni se auto ko auto svidio, moje iskustvo s njim: vozio sam ga i prvo sto me jebavalo jeste volan, znao sam da je centralni dio fiksan ali sam se brzo navikao, iako je priznajem bilo jako neobicno, dalje sto se tice unutrasnjosti, sve plastike su nekako bas dobre izvedbe, fino izgledaju, sjedista kao fotelje, jako jako udoban auto, to je ono sto je mene najvise odusevilo. Auto ima sasvim dovoljno prostora za mozda i veca putovanja, 4 odrasle osobe se vrlo lako smjeste. Jedino sto je mene nazivciralo u tog auta jeste ona digitalna tabla, ali mislim da bi mi se svidio nakon nekog vremena, navikao bih se
Ovaj Sasin citros ima onako solidnu opremu, elektro paket, klimu, mislim cak da ima neku izvedbu day line farova, ali nisam siguran, daljinsko i alarm, presao je negdje oko 100 000, sve u svemu dobar auto. Ja mislim da ozbiljno mozete da razmislite o tom autu, omjer ulozenog dobijenog je jako dobar, po meni
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Vjeruj da nakon one price s tobom o C4, i pocelo se malo vise o tom autu razmisljati, vidjecu da odemo do ovog jednog poznanika koji ima C4, cisto da malo provozam i vidim auto, jer dok ja to ne vidim ocima, i malo detaljnije, nista od toga.
Zanima me jos koliko su para servisi za njega, i svako koliko se radi, u biti jedna od glavnih stavki je i to odrzavanje i cijene servisa, dal znas sta o tome?

A evo pored ovog C4 ima jos tu u igri je i Octavia(facelift ili kako vec, 2005. i dalje), i MB W203 (C klasa)-za koju smo najvise zagrijani, eh sad, i tu me zanima cijene servisa i sve ostalo kao i za ovo auto
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

ja ne znam puno oko servisa, tj oko cijena, ali ono sto znam jeste da je on radio samo redovni servis, tj mijenjao je ulje i filtere kad je kupio auto, poslije toga nista
znaci osim guma i toga nista nije ulagao, ako hoces mogu detaljnije da se raspitam kod njega;)
nije ni skoda los auto, prihvatljiv je za odrzavanje
o mecki ti necu nista govorit, mecka je jedan od najboljih auta na trzistu, ali ja sa ulaganjima nisam upoznat, to neka ti neko drugi kaze
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

ArminM je napisao(la):
ja ne znam puno oko servisa, tj oko cijena, ali ono sto znam jeste da je on radio samo redovni servis, tj mijenjao je ulje i filtere kad je kupio auto, poslije toga nista
znaci osim guma i toga nista nije ulagao, ako hoces mogu detaljnije da se raspitam kod njega;)
nije ni skoda los auto, prihvatljiv je za odrzavanje
o mecki ti necu nista govorit, mecka je jedan od najboljih auta na trzistu, ali ja sa ulaganjima nisam upoznat, to neka ti neko drugi kaze
a gume i ostale "potrosne" dijelove na svakom autu moras mijenjati, to je normalno jbg, gume, kocnice i to...
ako ti nije tesko da se raspitas kod tog druga za C4, sve sto mozes saznat, cijene servisa, dijelova...ma znas i sam sta ga sve terbas pitat :D
octavia ni meni nije losa, razmislja se i o njoj prilicno, ali...mecka je mecka, samo me za mecku zanima odrzavanje i sve ostalo sto sam nabrojao i za C4
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Izvinjavam se sto dizem malo stariju temu, ali zanima me jos malo informacija u vezi ovog auta. Uglavnom ljudi bjeze od motora sa FAP filterom, pa ako bi neko mogao da napise nesto vise o tome, sta je to toliki "bauk" sa tim FAP filterom?

Hvala
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

To ti je isto kao i katalizator i EGR ventil, FAP (partikularni filter čestica - čađi), se zaprlja od našeg čistog goriva i onda auto ne ide, je li... kao i ostali navedeni, može se zaobići da ne pravi problem.
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Znaci poznavajuci kvalitet naseg goriva, moze se desiti da auto odjednom samo izgubi snagu? Bolje gledati motore bez FAP filtera?
 
RE: Iskustva sa Citroen C4

Pogledaj samo koji je ECU motora i vidis na nekom ovlastenom od ovih sto iskljucuju FAP za 200 eu i mirna Bosna nesekiras se citav zivot, znaci najbitnije oznaka ECU da li se moze iskljuciti jer nisu jos svi software krekirali kako treba pa bude malo zajebancija oko toga ;)
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Recimo ako je auto prešlo 100.000+, otišao je i katalizator i EGR i FAP, to sve nije problem jer se može zaobići/izvaditi/očistiti. Ne možeš ti to izbjeći svaki noviji dizel to ima, pitao sam i ja Srđana SM nedavno za 1.5DCi i evo šta je odgovorio... "Problem su im dizne odnosno nase prvljavo gorivo koje ih zacepi i onda nastrada motor od toga. Ako kupujes auto od nekoga provjerenog za koga znas da je svakih 20 000 km mjenjao filter nafte onda je ok."
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

U svakom slucaju sam mislio auto prvo u servis odvuci, da se sve pregleda u kakvom je stanju, trenutno ne znam da li je auto servisirano u servisu ili je to radio neki "kucni majstor" , pretpostavljam da je sve radjeno u servisu, ali ne mogu jos nista sigurno reci.
Hvala na savjetima Deyo i mirza ;)
 
RE: Iskustva sa Citroen C4

Isto tako, ti filteri su specificni sto se u njih sipa specijalni aditiv, a litar je nekih 80-100 maraka, kako gdje, a zna stati i do 5 litara u taj rezervoar. Da bi se regenerisao filter uz pomoc aditiva, mora se voziti autoputem, malo visi obrtaji i veca brzina, nekih 10-15 minuta. Poznavajuci nas, auta manje izlaze na otvorene puteve, vecinom je to gradska voznja. On nije los kada se odrzava, i ne bi trebao stvarati probleme, ali teze je naci C4 bez FAP filtera, jer je ipak noviji, no uglavnom, zelim ti srecu sta god bilo ;)
 
Član
RE: Iskustva sa Citroen C4

Kod mene 307ica ima FAP..
Trenutno 160.000 na satu. nikakvih problema nije imao
Cesce mijenjas dizel filter i kontrolises AdBlue tecnost i sve 5.
Isti ovakvi motori su i u C4 i novim C5;)
 
Top