ISKUSTVA - GOLF 4 sa 1.4 16v MOTOROM ?

ISKUSTVA - GOLF 4 sa 1.4 16v MOTOROM ?

Član
ISKUSTVA - GOLF 4 sa 1.4 16v MOTOROM ?
NADAM SE DA NISAM NA POGRESNOM MJESTU OTVORIO TEMU . . .

Ovako , interesuju me iskustva sa tim motorom i prvenstveno sa motorom , znaci ostalo me ne zanima , samo motor , kako se ponasa , ima li kvarova , potrosnja itd. itd. . . .

Hvala u naprjed !
 
Član
drug moj voze mk4 sa tim motorom vec nekih 3 4 godine, nije imao nekakvih kvarova sto se tice motora a i auta uopste. Bitno je da kupis uredno i da odrzavas :)
 
Član
ja sam skoro uvezao takvog golfa sa 150 hiljada na satu. motor je bio ko bombona. malo trosio. kad se zagrije na radnu temperaturu motor se jedva cuje da radi.
to je kad je auto ocuvano i odrzavano.

imao sam ih jos dosta, manu imaju neku oko ventila cuju se kod nekih da zveckaju, vjerovatno se mogu stelovat. prednost im je i to sto nemaju plutajuceg zamajca.

sve u svemu gledaj da bude odrzavan i ne preko 200 000 predjenih.
 
Član
Sve zavisi kakvog nađes.U mene komsija vozi takvog golfa sa tim motorom vec 7 godina.Nikad nikakvih problema samo redovan servis.
 
Član
al opet bi ti ja preporucio SDI motor, kad vec uzimas auto sa nikakvom snagom nek onda i potrosnja bude nikakva, jer taj 1.4 p gradu glatko ce da uzme 8-9 litara, dok se na otvorenoj moze lahko spustit na 5 ako nisi natovaren i ako si pazljiv na gasu.
 
Član
Ovaj ima preko 200 000 i kad mu lagano dajes gas kao da vuce negdje fals vazduh . . .
I vlasnik kaze da nece da vuce , na pricu kao da je egr ventil zaprljan i sl.
 
Super Moderator
eto na benzincu zaprljan EGR :D
mislim da nije los motor, al ja sta god sam imo sa tako malim motorm trosilo je puno a slabo ide.. manje trosi 1.6 100% a ide bolje
za normalno voznju i otvorenu laganini je dobar, al muka mu je kad vidi brdo il treba preteci
 
Član
Najlošiji motor u golfu 4. Motor kao motor nije loš ali je preslab za golfa 4. Otvorena vožnja je patnja i muka, potrošnja raste enormno ako pratiš normalan tempo prometa. O upaljenoj klimi i pretjecanju da ne pričam. Gonjaj 1.6 16v. Odličan motor i taman pogođen za golfa 4 :)
 
Član
Ma ovo je neka mrtva trampa , zato bi ga i uzeo , motor mi bas i jeste malo sumljiv . . .

A primio sam se na golfa jer odma imam za njega tockove 18-ke i gewinde pa bi to odma nabrikovao nek ima . . . :D
 
Top