Iskustva disk pločice!!!

Iskustva disk pločice!!!

Član
Pozdrav ekipa, zanima me sljedeće od navedenih marki disk-pločica, koje ću postaviti, koje biste izabrali za svoje vozilo, i zašto?

Savjeti i iskustva su dobrodošla, MOLIM VAS, samo u kratkm crtama taj i taj proizvođač mi se pokazao tako i tako, bez ikakvih rasprava i bilo kakvog oblika skrećanja sa teme.

Marke su sljedeće: (iz razloga što su dosta zastuljenje u BiH).

*ATE
*DELPHI
*ICER BRAKES
*TEXTAR
*MATEC

*TRW

Svrha teme je približavanje korisnih podataka ne upućenim ljudima.

Hvala.:123::123::123:
 
Član
ATE broj jedan, (na prednjim diskovima) presao skoro 70000km nisu potrosene uopste puno, savrseno koce. Nazad stavio Delphi jer nije bilo tada ATE, nisu lose samo vec su proskipale, mogu proci za nazad, i vjerovatno i na slabijim autima i naprijed;)
 
Član
meni je textar najbolji, odlično koče, nikad ne cvile ili škripe, sigurno najsličniji originalu...
TRW cvile nenormalno ja ih ne bih preporučio, delphi još gore..za ove ostale ne znam, nisam imao iskustva sa njima, dobre su još i JURID
 
Član
Ovakvim odgovorima sam se nadao, kratko i jasno;);) pa na kraju teme da imamo neku ocjenu za svaku tvrtku.:123::123:
 
Član
Raspitajte se malo o EBC Dikovima, a narocito Plocicama. Prah/Prljavstina koja se talozi na Felugama se veoma lako skida

a i Zimmermann Diskovi su best buy
 
Član
Zeran je napisao(la):
Raspitajte se malo o EBC Dikovima, a narocito Plocicama. Prah/Prljavstina koja se talozi na Felugama se veoma lako skida

a i Zimmermann Diskovi su best buy

Lijepo sam zamolio nešto na početku TEME, EBC su profi stvari.....to nije za normalne i ne upućene korisnike.;);)

BACK ON TOPIC
 
BHT Ovisnik
mozda zavisno od auta,ja sam se raspitivao koje da uzmem jer sam htio dobre za volva,ovi sto imaju mnogo jaca vozila od mene su rekli da uzmem TRW,sto sam i uradio,komplet prednji trap sto je bilo uzeo sam od TRW-a i diskovima i plocicama sam prezadovoljan,ne griju mi se vele,uvijek je agresivnija voznja,jos niti jednom nije zacvililo,a prilicno ih znam stiskati,imao sam prije neke njemacke,neznam koja je bila marka morao sam ih svako par dana dobro isprat vapom jer se nakupi onog materijaal pa skripe,al TRW mi je drama,ja sam u nuica uzimao
 
Član
trw i delphi po sarajevu su se (bile) pojavili laznjaci i kvaliteta katastrofa al imao sam priliku probat org delphi i jedini problem su bile sto su se grijale(al mislim da nije bilo do njih vec do gnojfa4) prasine minimalno i ono sto se ufati na felgu lahko se opere buku nisu proizvodile nikda i nikako
al najzadovoljniji sam bio sa ebc green stuf prasine je bilo nako pomalo samo mi se najvise svidjao zvuk koji su proizvodile nakod duzih kocenja jest da su bile duplo skuplje

savjet svima kada kupujete disk plocice i diskove provjerite bar code,. cesto zna pisat made in italyili germany a bar code iz turske i il jos gore iz kine
 
Član
vec 10god samo i iskljucivo TRW ....eventualno JURID

zimmerman diskovi smece, cak i buseni/narezani.... barem se tako pokazalo na malo jacim i tezim vozilima poput BMW... vec na 2000 ekipa ih je znala bacati u smece!!

ako hocete znati jel imate kocnice... 200km/h i jako kocenje do nule....
ko vozi po gradu ili tu i tamo razvije 140 brzinu, nemoze imati saznanja i iskustva o kvaliteti kocnica jer tu sve prolazi, bitno je samo da ne skripi. :D

Bio sam prisutan kad na passatu karavan sa nas 5 putnika izgorise nove kocnice i diskovi na kocenju sa 160-0 na autpoutu...na 60 smo ostali totalno bez kocnica i trebalo nam je oko 70metara zaustavne trke (hvala bogu slobodne) da se zaustavimo :icon_rolleyes:

A do tad je vlasnik tvrdio da ima dobre kocnice, doduse znam da je nedavno stavio ama bas svenovo i diskove i plocice...
 
Član
Kod mene je kombinacija vec duze vrijeme Brembo diskovi i Lukasove plocice, prezadovoljan sam sto se svega tice, a dosta sam agresivan na kocnici....
 
Član
Samo naprijed ekipa, pišite iskustva kratko i jasno, da na kraju možemo napraviti neku tablicu, marki i ocjena za njih.
 
Član
Moja iskustva:

EBC green suf najbolje na kojima sam kočio + njihovi diskovi.
EBC yeloow stuff su mi bile očajne( ne znam zašto).

TRW za normalna auta extra ako su original.

ATE kao što je kolegao napisao diskovi + keramičke pločice opako dobra stvar.

Brembo tvornički na jednom audiju 8klipnna klješta i ogromni diskovi svako kočonje ako nisi vezan letiš kroz staklo.

Evo ukratko.
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Moja iskustva:

EBC green suf najbolje na kojima sam kočio + njihovi diskovi.
EBC yeloow stuff su mi bile očajne( ne znam zašto).

TRW za normalna auta extra ako su original.

ATE kao što je kolegao napisao diskovi + keramičke pločice opako dobra stvar.

Brembo tvornički na jednom audiju 8klipnna klješta i ogromni diskovi svako kočonje ako nisi vezan letiš kroz staklo.

Evo ukratko.

zute su bile ocajne zbog losih dikova i prasine koju proizvode ai dosta su "mekse" od zelenih jos ako si vozio u vlazno doba godine ona prasina samo smeta a nemoze da se skloni sa disklaa
 
Top