IRC - Petter Solberg želi pobedu u Monte Carlu

IRC - Petter Solberg želi pobedu u Monte Carlu

Član
20101231021010_photo_0.jpg


Svetski reli šampion iz 2003. godine, Petter Solberg, za nepune tri nedelje startovaće na legendarnom Rallye Monte Carlo, prvom takmičenju nove sezone Intercontinental Rally Challenge. I pored minimalnog iskustva s automobilom kategorije S2000, Mr. Hollywood najavaljuje atak na pobedu...


Solberg će na Rallye Monte Carlo nastupiti u automobilu Peugeot 207 S2000, pripremljenim direktno u Peugeot Sportu. Norvežanin je na ovom prestižnom reliju, u okviru Svetskog reli šampionata, startovao osam puta.

"Na Monteu će biti mnogo pilota, koji za razliku od mene, imaju puno iskustva sa S2000 automobilima. Ali, na drugu stranu, ja imam puno iskustva na ovom reliju. Znam šta se tamo može dogoditi, i pripremićemo se maksimalno. Kao i na drugim takmičenjima, napravićemo strategiju za pobedu i pridržavaćemo se plana. Volim ovaj reli, iako ga nikada nisam osvojio. S obzirom da će to biti i stogodišnjica od prvog relija u Monte Carlu, biće to posebno takmičenje." - izjavio je Petter Solberg.

Solberg će početkom januara, u Francuskoj realizovati i prve testove Peugeota 207 S2000. Rallye Monte Carlo startuje u sredu, 19. januara, a pobednika ćemo znati u subotu, 22. januara, odmah iza ponoći.

Podsetimo, Petter Solberg je aktivan učesnik u Svetskom reli šampionatu, gde nastupa sa svojim privatnim timom. Njegov angažman za sezonu 2011 još uvek je pod znakom pitanja.
 
Top