IRC - Još jedan F1 pilot nastupa na Rally Monte Carlo

IRC - Još jedan F1 pilot nastupa na Rally Monte Carlo

Član
20101229042457_photo_0.jpg


Bivši Formula 1 vozač, Alex Caffi (46), očekuje svoj debi na međunarodnoj reli sceni. Nekadašnji pilot timova Arrows, Osella, Scuderia Italia i Footwork Formula 1, na uvodnoj trci IRC šampionata predstaviće se u automobilu Škoda Fabia S2000, pripremljenom u italijanskom timu DP Autosport...


Tako će zajedno sa aktivnim F1 vozačem, Robertom Kubicom, stogodišnjicu ovog slavnog relija proslaviti i svedok ere turbomotora u Formuli 1.

"Imam iza sebe nekoliko manjih reli takmičenja, ali ne na snegu i ledu. Znam da će to za mene biti izuzetno teško, ali kada sam debitovao u Formuli 1, 1986. godine u Monzi, uspeo sam da završim trku u turbo Formuli 1 snage 1.500 konja, bez prethodnog testa! Zato verujem da ću u Monte Carlu uspeti da uradim nešto slično. Nemam strah od toga. Želim da steknem novo iskustvo, i završim takmičenje. Ako uspem po noći da dva puta prođem čuvenim brzinskim ispitom Col de Turini, biću srećan. Bila bi to senzacija." -istakao je Caffi.

20101229042457_photo_2.jpg


Podsetimo, Caffi je u periodu od 1986. do 1992. godine apsolvirao 56 Velikih nagrada, a uspeo je da osvoji 6 bodova.
 
Top