instrument tabla

instrument tabla

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zelio bi da izvadim obicni sat iz trojke i da stavim sa obrtomjerom auto je obicni dizel imam sat sa obrtomjekom al kad ga prikopcam neradi znam da se mora na alternator nesta stavit ali sta hvala unaprijed
 
Član
Zerr je napisao(la):
zelio bi da izvadim obicni sat iz trojke i da stavim sa obrtomjerom auto je obicni dizel imam sat sa obrtomjekom al kad ga prikopcam neradi znam da se mora na alternator nesta stavit ali sta hvala unaprijed

znam da se skopca na altrnator na w al gdje ide ta zica prema instrument tabli na kojivod jer je u trice pozadi samo steker
 
Pogledaj na alnaseru, vidjet ces jedan dzek na kojem se nalaze 2 zice, crvena i plava, a odatle se prespaja i ide samo jedna zica (plava) na alternator, ti moras i tu drugu zicu produzit do alternatora i spojit, valjda si skontao ;)
 
Član
Sanky_GTI je napisao(la):
Pogledaj na alnaseru, vidjet ces jedan dzek na kojem se nalaze 2 zice, crvena i plava, a odatle se prespaja i ide samo jedna zica (plava) na alternator, ti moras i tu drugu zicu produzit do alternatora i spojit, valjda si skontao ;)

brate slatki na mojem alternatoru postoji dek sa dvije zice kaja je jedna pobuda za alternator a druga je w koja salje evo ti slika pa vidi ali mene interesuje na satu gdje se kopca jer sam konto stavit plazma satove a dolaze samo sa obrtomjerom
 
Član
pa uslikaj sat ozada pa cemo ti moci (mozda) objsniti. u sustini obrtomjer radi kao elektromagnet tako da mu treba dovesti napajanje + i - i pored tih zica jos impuls sa alternatora (vazi za dizele). e sad da ti nebi uvijek bio pod naponom obrtomjer i na taj nacin trosio struju i zagrijavao se, + spojis na kontakt i kad se auto upali da tek tad imas napajanje. dovedes signal sa alternatora i to je to. nije neka nauka i to je nekih po sata posla racunajuci provlacenje skidanje i postavljanje satova.

polako samo i sretno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top