Instalacija novog software-a na mobitelima

Instalacija novog software-a na mobitelima

Član
Prije par dana sam kupio Nokiu N85, eh sad, pošto je mobitel kupljen na nekoj finskoj ili danskoj mreži, u njemu je sistem prilagođen toj mreži i nemoguće je koristiti postavke za internet od naših mreža (bhtelecom), jer su mu defaultne postavke sa te mreže na kojoj je kupljen i ne mogu ih nikako ukinuti (zamjeniti sa postavkama bhtelecoma).
Postoji li mogućnost da se instalira novi originalni software od Nokie na njega, koji nije "prerađeni" za mrežu, nego kao onaj što dođe na mobitelima koji su kupljeni u prodavnicama?

Niko nije ovo radio?
 
moze se uraditi

treba ti par programa, jedan key i legalno sve uradis.....

samo sek da sve nadjem tacno pa ti postavim linkove.....
 
Član
symbian? jesu ga zakomplikovali sad plaho, sto kaze zen3dom, prvo da nabavis certifikat ili kljuc kako god, pa pomocu njega i jednog programa "otkljucas" mobitel, pa drugi software i problem rijesen :D
 
Član
zen3dom je napisao(la):
moze se uraditi

treba ti par programa, jedan key i legalno sve uradis.....

samo sek da sve nadjem tacno pa ti postavim linkove.....

Nadam se da nije nešto komplikovano za odraditi to, valja neću zahebat mobitel i ovaj mobitel :lol:

PS, imaš + za ovo ;)

trizex je napisao(la):
symbian? jesu ga zakomplikovali sad plaho, sto kaze zen3dom, prvo da nabavis certifikat ili kljuc kako god, pa pomocu njega i jednog programa "otkljucas" mobitel, pa drugi software i problem rijesen :D

Ma jašta je nego Symbian, pola stvari ne možeš radit na mobitelu jer je zaštićeno od te mreže, i samo sa postavkama od nje možeš, nadam se da ću riješit sa ovim što će mi zen3dom poslati, da mogu da koristim mobitel i za neke druge stvari osim za pričanje i slanje SMS :lol::lol::lol:

A da nisi i ti možda imao takvih problema? :icon_biggrin:
 
skini ova dva programa:

http://rapidshare.com/#!download|446l32|186146404|JAF.1.98.62.rar|20853

http://www.megaupload.com/?d=QYR4571O

Nakon toga instaliraj ovaj JAF, nakon instalacije nemoj pokretati, kopiraj ovaj PKEY emulator tamo gdje je instaliran JAF (C:\Program Files\JAF cini mi se tako nesto), a zatim napravi shortcut od pkey na desk

Pokreni pkey,stisni GO i pojavice se error box driver not instaled, klikni ok, zatim kada se otvori prozor idi na karticu BB5, onda zakaci kvacicu Product Manager a otkaci CRT308, klikni na dugme SERVICE, a zatim u novo otvorenom prozoru klikni READ

Nakon sto ti iscita podatke od telefona, trebas izbrisati prvo polje gdje pise PRODUCT CODE, i umjesto trenutnog broja unijeti ovaj 0568333

N85 RM-333 BALKANS NO FMTX 0568333

tj provjeri da li je ovo tvoj model telefona. RM-333 ili nije, ako nije javi koji je RM ti tel pa da nadjem kod.
Kada zamjenis ovaj kod ides na WRITE, pazi da slucajno ne izmjenis sta drugo, znaci samo product code mjenjas, spasis i kada ti napise dole DONE zavrseno je, onda klasika pokreni UPDATE SW preko NOKIA OVI SUITE, ako kaze da imas najnoviju verziju samo idi reinstal......

Pazi i to da ako imas najnoviju verziju SW, a ovaj kod recimo nije za nju, ili ti ne pozna tel OVI SUITE kao N85, ne radi reinstalaciju ni slucajno....

Mada sam gledao, ovo je kod zadnje dostupnog SW za RM-333, SW v31.2

Pozzy i javi rez..... naravno, ovdje ces i prevod dobiti
 
Član
jusuf je napisao(la):
Ma jašta je nego Symbian, pola stvari ne možeš radit na mobitelu jer je zaštićeno od te mreže, i samo sa postavkama od nje možeš, nadam se da ću riješit sa ovim što će mi zen3dom poslati, da mogu da koristim mobitel i za neke druge stvari osim za pričanje i slanje SMS :lol::lol::lol:

A da nisi i ti možda imao takvih problema? :icon_biggrin:

Jok, ja sam na Androidu :D al' sam prije par dana posao drugu otkljucati nokiu x6 pa sam tada smeknuo proceduru, ako ti ne uspije zen3domova metoda javi se opet da probam naci linkove koje sam koristio s njegovim....
 
Član
zen3dom je napisao(la):
skini ova dva programa:

http://rapidshare.com/#!download|446l32|186146404|JAF.1.98.62.rar|20853

http://www.megaupload.com/?d=QYR4571O

Nakon toga instaliraj ovaj JAF, nakon instalacije nemoj pokretati, kopiraj ovaj PKEY emulator tamo gdje je instaliran JAF (C:\Program Files\JAF cini mi se tako nesto), a zatim napravi shortcut od pkey na desk

Pokreni pkey,stisni GO i pojavice se error box driver not instaled, klikni ok, zatim kada se otvori prozor idi na karticu BB5, onda zakaci kvacicu Product Manager a otkaci CRT308, klikni na dugme SERVICE, a zatim u novo otvorenom prozoru klikni READ

Nakon sto ti iscita podatke od telefona, trebas izbrisati prvo polje gdje pise PRODUCT CODE, i umjesto trenutnog broja unijeti ovaj 0568333

N85 RM-333 BALKANS NO FMTX 0568333

tj provjeri da li je ovo tvoj model telefona. RM-333 ili nije, ako nije javi koji je RM ti tel pa da nadjem kod.
Kada zamjenis ovaj kod ides na WRITE, pazi da slucajno ne izmjenis sta drugo, znaci samo product code mjenjas, spasis i kada ti napise dole DONE zavrseno je, onda klasika pokreni UPDATE SW preko NOKIA OVI SUITE, ako kaze da imas najnoviju verziju samo idi reinstal......

Pazi i to da ako imas najnoviju verziju SW, a ovaj kod recimo nije za nju, ili ti ne pozna tel OVI SUITE kao N85, ne radi reinstalaciju ni slucajno....

Mada sam gledao, ovo je kod zadnje dostupnog SW za RM-333, SW v31.2

Pozzy i javi rez..... naravno, ovdje ces i prevod dobiti

Hvala ti puuuuno puuuno, evo sad ću skinuti ove programe pa install, i sve po upustvima koje si dao;)

A evo vidio sam na mobitelu ispod baterije da je RM-333, znači to je to...samo još jedno pitanje, možda bezvezno i glupo ali nema veze, kad budem radio ovo sve da li da vadim memory karticu ili da ostane unutra?
 
gore opisano je za legalan update, a ima i komplikovanijih metoda, koje su riskantne, pa ne bih momku da predlazem da ne spali tel, hehehehehhe

memory neka ostane u tel, ili je izvadi ali ukljuci u komp, znalo mi se desiti, ne znam zasto, nakon UPDATE SW tel sam zakljuca karticu, a sifru ne mozes lako provaliti nema sanse, pokusavao sam svasta ali slabo....

NARAVNO NAPRAVI BACKUP SVEGA prije update, to je valjda poznata stvar heheheheh
 
Član
trizex je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Ma jašta je nego Symbian, pola stvari ne možeš radit na mobitelu jer je zaštićeno od te mreže, i samo sa postavkama od nje možeš, nadam se da ću riješit sa ovim što će mi zen3dom poslati, da mogu da koristim mobitel i za neke druge stvari osim za pričanje i slanje SMS :lol::lol::lol:

A da nisi i ti možda imao takvih problema? :icon_biggrin:

Jok, ja sam na Androidu :D al' sam prije par dana posao drugu otkljucati nokiu x6 pa sam tada smeknuo proceduru, ako ti ne uspije zen3domova metoda javi se opet da probam naci linkove koje sam koristio s njegovim....
Android zakon :cool:
Nadam se da ću uspjeti sa ovim što mi je zen3dom poslao, ako u nekom slučaju (nedaj Bože) ne bude bilo kako treba, čućemo se ;)

Fala ti i đe čuo i ne čuo :cool::cool::cool:
 
Član
zen3dom je napisao(la):
ma uspjeces, najteze je promjeniti ovaj kod, kad to uradis sve ostalo je picin dim
Nadam se da hoću, evo skinuo programe, pa javim se kad odradim ovo, nadam se sa dobrim vijetima :icon_biggrin::icon_biggrin:


Može lock ove teme, kolega zen3dom mi je puno pomogao, i evo i ovdje mu se puno puno zahvaljujem na pomoći, izdvojenom vremenu i trudu da mi objasni kako šta trebam, čovjek mi je objasnio i gdje koji klik treba.....respect ;););););)
 
Top