Informacija za ostale: Peugeot 206 - trese se mjenjač

Informacija za ostale: Peugeot 206 - trese se mjenjač

Član
Pozdrav svima,

Evo informacije za druge, koji budu možda imali ovakav problem. U pitanju je Peugeot 206, ali ovakav problem se sigurno može pojaviti i na drugim autima:

Imao sam problem u poslijednjih par dana. Na brzini od oko 70-80 km/h, kad sam u 4 brzini, ručka mjenjača bi počela užasno da se trese, još kada bih vozio takvom brzinom na nekom usponu, imao sam osjećaj kao da mi se pod nogama trese.

Otišao sam kod majstora, i vide da je stradala guma na nosaču motora, koja se nalazi kod mjenjača, na poluosovini. Zamjene to, i meni opet trese. Dođem opet, i vide sad da je problem sa kinetičkim zglobom, počne pravo da trza motor kada se okrene desni točak. Odem kod Ikića, koji prodaje djelove za Francuze, i kaže 220KM komplet osovina sa kinetičkim zglobovima, nema posebno da se to kupi, možda negdje ima vanjski, ali nema unutrašnji. Meni to skupo bilo, tj. nemam para trenutno, i posavjetujem se sa njegovim majstorom, pošto oni imaju i servis. Kaže čovjek, otišla ti je 100% opruga, tj. feder u kinetičkom. Kaže napraviće mi za 20KM. Kažem mu ja, pravi. Rastavi čovjek, kad stvarno, feder se prepolovio. Odmah tu kupim feder, za 2KM, i tako me popravka dođe 22KM. I zbog ovog kvara mi je prethodno i stradao nosač motora.

Tako da vam usput preporučujem i ovaj servis, baš me iznenadi kako je čovjek i pošten a i lako mi pronađe kvar. Mogao me muljati, i reći da kupim kod njih osovinu, da zarade na djelovima.
 

MTR

Član
posteno , i naravno da ce ovakvi majstori koji ne muljaju ostati u poslu ;) , svim ostalim gulikozama zelim sretno propadanje u poslu i manje musterija
 
Član
Ako je to onaj majstor na granici izmedju Dobrinjr i Lukvice poslije aerodroma sa desne strane, gdje je nekada bila autopraonica , imam sve pohvale za njega.
Stari majstor meni nesto na golfu radio , pravo pedantan ,zna dosta caka ,a nije skup.
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
daj nam ime tog majstora, gdje se nalazi i broj telefona svakako :)

Nalazi se kada ides od aerodroma prema granici. Cim prodjes znak Dobrodosli u RS, na desnoj strani. Tu je prodaja djelova i servis. Imam samo broj ovog sto prodaje djelove, ali valjda preko njega mozes doci i do majstora.

065/966-053 - Ikić Slaviša
057/317-462
 
Član
Ma znam, bas sam imao srece. Pao mi je mrak na oci kad rece da komplet osovina kosta 200KM, al' mi se razdani kad rece da ne treba, da moze popraviti za 20KM. :D Platim mu ja 30, reko kad je tako posten.
 
Član
Ja imam pozitivno iskustvo sa njima, mnogo mudruju, dijagnoziraju napamet, ha-hu ako ti ne smeta da je neko u pravu i kad nije ostavi auto, zapusi usi i cekaj da ga poprave.
Vozim francuze uglavnom i primoran sam da idem kod alternativnih majstora jer i u ovlastenom lupaju gluposti, od svih redom najkorektniji je Ikic (peglanje GRATIS), a ako hoces da se nacekas, neprevazidjen je servis 206 na stupu.

Svaka cast za temu, ovo je svrha postojanja foruma, podelio si resenje misterioznog kvara sa nama. :cool:
 
Član
i meni je otisao donji nosac motora taj na poluosovini i nervira me kad trese pogotovo kad auto radi u mjestu koliko si platio nosac?
 
Član
Kod Ikića 20KM plus majstoru 30KM. Dakle, to se radi samo o gumi na nosaču, čitav nosač je skup, mada ne vjerujem da ti je to otišlo.
 
Član
mara- je napisao(la):
Kod Ikića 20KM plus majstoru 30KM. Dakle, to se radi samo o gumi na nosaču, čitav nosač je skup, mada ne vjerujem da ti je to otišlo.

malo prije sam isao kod mehanicara cuje mi se u kinetickom nesto zapinje i kad tocak rukom okrecem.. pitao koliko 194 km vanjski kineticki a meni se cuje na unutrasnjem i ja mu bas kazem mozda je taj feder kaze nezna za to.. a daleko mi je u sarajevo ici
 
Član
Pa vidi da ti to sve rastavi i vidi da li je puko feder. Ako nece, potrazi drugog majstora. Ovaj majstor je meni sve odradio za 45 minuta, mozda i manje.
 
Član
mara- je napisao(la):
Pa vidi da ti to sve rastavi i vidi da li je puko feder. Ako nece, potrazi drugog majstora. Ovaj majstor je meni sve odradio za 45 minuta, mozda i manje.
vidjecu drugog majstora cim nezna da ima feder nezna ni napravit hehe a sigurno je to kucka i kad su tockovi pravo i kad skrenem.
 
Član
Nadam se da jeste, da ne moras izbiti pare tolike za čitav zglob. Trese li ti se mjenač pri većim brzinama, 70Kmh i više? Najbolje se vidi dok si 4 ili 5 brzini.
 
Top