imitacija sarafa na felgama pomoc!!!

imitacija sarafa na felgama pomoc!!!

Član
Treba mi pomoc oko nalazenja sarafa odnosno imitacije sarafa za felge.Glava sarafa je ista kao za bbs rs ali samo dole nema nikakav navoj nego kao stift koji se nabija duzine 5-6 mm.. evo o cemu se radi... bilo kakve informacije dobro dosle
vzv9ra.png
 
Član
Ja sam ih trazio isto al jos nisam nasao tako ako sta saznas javi;)

Imaju u Merkuru slicnih sarafa samo sto su svi sa navojem iali il su uzi a rupe siroke ili su siroki pa nemogu da udju jer je nekakvav FI rupa cudan kod ovih ukrasnih kako sam skontao i na mojim felgama i na netu kod drugih....
 
Član
guster je napisao(la):
Ja sam ih trazio isto al jos nisam nasao tako ako sta saznas javi;)

Imaju u Merkuru slicnih sarafa samo sto su svi sa navojem iali il su uzi a rupe siroke ili su siroki pa nemogu da udju jer je nekakvav FI rupa cudan kod ovih ukrasnih kako sam skontao i na mojim felgama i na netu kod drugih....

ja sam nasao na jednoj stranici ima ih od 0.77 eura pa gore ali ne daju mi se tolike pare za takve komadice zeljeza a treba mi ih 80 komada... A u merkur cu sutra otici a to sto su tanji ili deblji ne bitno je svakako se moraju lijepiti zaduzis dvokomponentno ljepilo i lagano gass :D evo ti stranica od toga sto sam ja nasao ...
http://www.titanium-touch.de/shop/index.php?cat=c6_Decorative-Screws.html
 
Član
Ja sam koristio one imbus srafove,samo sam uzeo sjajne tj pocinkovane i zalepio ih,a izasli su me nekih 5e svih 120kom..


Photo0553.jpg

Photo0552.jpg
 
Legend
tacno kako meda kaze , mozda naj bolje rjesenje i jako povoljno a fino izgleda
ove imbuse mozes naci u bilo kojoj trgovini vijcane robe ili elektro vodo materijala

ako su sa duzim navojem,lako ih otkines ..... mozes koristiti samo tačkice diht mase da ih zalijepis
 
Član
MEDA je napisao(la):
Ja sam koristio one imbus srafove,samo sam uzeo sjajne tj pocinkovane i zalepio ih,a izasli su me nekih 5e svih 120kom..


Photo0553.jpg

Photo0552.jpg

hmm isao sam da geldam te inbuse i nisam znao kako ce izgledati jedino je problem sa tom debljinom sarafa odnosno navojem jer rupa na felgi je 6,3 mm i problem ih je centrirati ali sad vidim da lijepo izgledaju i otici cu da ih kupim i rijesim problem :D svakako ja mislim da ih farbam u crnu boju tako da pocincani ili ne svejedno hvala na pomoci
 
mislim da imas kupit i crnih, a jel vam bolje kupit ureznicu za taj navoj, pa urezete navoj u tim rupama i zasarafite normalno nego da ljepite:icon_question:
 
Član
Crnih ces lakse naci i jeftiniji su,a sto se tice navoja,msm da je ovo m6 a ti srafovi za imitaciju su malo vece rupe pa moras lepiti a da uzmes m8 preveliki su,a kod nas u standardu nema m7 kao sto su srafovi za bbs,ako nesto nisam promasio oko cifara :D
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
mislim da imas kupit i crnih, a jel vam bolje kupit ureznicu za taj navoj, pa urezete navoj u tim rupama i zasarafite normalno nego da ljepite:icon_question:

tesko je navoj narezati poslije vadjenja ovih jer se rupe ostete moraju se neki sarafi izbusiti jer se glave otkinu jer je malo bolesnika kao mi da sve to skiraju rade i prave na novo pa to stoji aluminijum oksidira zalijepi trebaju ti vodovodna klijesta da iscupas :D
 
Legend
super bi bilo urezati navoj ... m6 ureznica udri...
al ionako nema efekta funkcionalnog ... lakse ljepiti
 
Član
enesss je napisao(la):
super bi bilo urezati navoj ... m6 ureznica udri...
al ionako nema efekta funkcionalnog ... lakse ljepiti

kako u 6.3 rupu urezati M6 navoj?

6.3 rupa je spremna za M7 navoj, koji nazalost nije u standardu.
 
Top